Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lenne kötelező szeretni...

Miért lenne kötelező szeretni a bátyámat?

Figyelt kérdés

15 évvel idősebb nálam. Fél testvérem anya első házasságából. Nem tetszett neki hogy anyám újra férjhez ment és minden dühét rajtam töltötte ki.

Gyerek koromba fel gyújtotta, el lopta, le húzta a wcn a játékaimat, elő fordult olyan is hogy a köhögés elleni gyógyszeremet ki cserélte az erős fájdalom csillapítójára és rosszul lettem tőle de azt mondta én loptam el.

18 éves koromra párszor ki szórta a ruháimat az utcára,

Egyszer úgy meg tépte a karom hogy be lilult. Ha meg éppen testileg nem bántott akkor állandóan ment a lelki terror..

5 éve nem beszélek vele. Anyám meg sopánkodik hogy ki kéne békülnünk. Mert mi lesz ha ő már nem lesz. Hát mondom mi lenne. Ugyan az mint eddig. A büdös életbe nem szólok hozzá. Persze még emiatt is én vagyok a hibás.


2022. jún. 22. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

És te miket tettél ellene? Csak ő bántott téged? Meghallgatnám az ő oldalát is :)


Egyébként nem kötelező szeretned őt, neki se téged, ennyi.

2022. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem kötelező! Ettől még anyádnak rosszul eshet, hogy nem beszéltek. Ha nem tudja, hogy miért, akkor meséld el neki, hogy te hogy élted meg a gyerekkorod úgy részletesen, hátha abba hagyja a kapacitálást. Ha ez már megvolt, akkor ne foglalkozz vele, egyik füleden be, a másikon ki.
2022. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

#1 Te nagyon ******!



Szerinted egy 15 evvel fiatalabb mit arthatott neki???? Nem aludta at az ejszakakat????

Normalis vagy?!


Kerdezo, ne foglalkozz az ilyen valaszokkal...es Anyad velemenyevel sem, a batyaddal pedig vegkepp ne!

2022. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: nem kötelező szeretni.

Ismertem hasonló helyzetet (nem ennyire durvát), ahol az illető utólag nagyon megbánta a sok szemétségét, szinte naponta eszébe jutott, de nem tudta miképpen kezdeményezzen (kérjen bocsánatot), mert csak akkor találkozott azzal akit bántott, amikor a rokonság összejött pl. családi ünnepre stb.

2022. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele ha iylen ember.
2022. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Ja mert ég szadista elmebeteg jobban lesz... Mert hát csak a testvére.
2022. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben, normális esetben az embernek szeretnie "kell" a testvérét, illetve fel sem merülhetne olyan, hogy ne szeresse.

Na most, ez nem normális eset.

Eleve nem is a testvéred, már itt elbukott a sztori. Csak féltestvér. Ez már általában elég ahhoz, hogy ne legyen szeretet.

Azok után pedig, amiket csinált, teljesen érthető, hogy nem szereted. Sőt, az lenne a furcsa, sőt mi több, beteges, ha szeretnéd.

Amit anyád csinál, az nem normális. Ha nekem ilyet mondana az anyám, vele is megszakítanám a kapcsolatot. Legalábbis egy időre, hogy legyen alkalma a fejéhez kapni és rájönni, hogy mennyire beteg.


Azokat a kommentelőket, akik szerint ki kellene békülnöd vele, inkább nem is minősítem, sokszor feltűnt már, hogy gyengeelméjűek számára fenntartott zárt intézetekben is van internet és azt sokan sajnos aktívan használják is.

2022. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el őt örökre! Az a baj, hogy túl jószívű vagy és nem állsz ki magáért!

Már felnőttek vagytok. Többé nem kell, hogy az életed része legyen! Gondolom, most is ugyanolyan gonosz ember, mint volt...

Fog ő még jelentkezni, ha anyukátok már nem fog élni ő meg bajba kerül! Akkor sem szabad veled szóba állnod!

Az ilyen nem érdemel boldog életet!

Te viszont igen!

2022. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ ő ma már máshogy értékeli-e a nagyon régi, gyerekkori tetteit. Ha megkérdeznéd most mit gondol erről a viselkedéséről, akkor védené-e magát, vagy pedig már belátta saját maga előtt, hogy kötsög volt.
2022. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem kötelező szeretni.
2022. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!