Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Engem hibáztatnak mert a...

Engem hibáztatnak mert a tesóm lehet hogy börtönbe kerül?

Figyelt kérdés

Kb 1,5 hónapja ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem mivel egy hétvégi wellnesből arra értem haza -saját lakás- hogy kiraboltak.

Anyáméknak nem is mondtam mert nem akartam idegesíteni őket.

Most kiderült hogy öcsém és a haverjai törtek be hozzám és loptak meg.

A havert kapták el és ő feldobott mindenkit. Öcsém több betörésbe is érintett.

Anyámék engem szidnak hogy miattam megy börtönbe tesóm mért jelentettem fel,meg lehetett volna beszélni stb... nem is őt jelentettem fel!

Mikor otthon éltem már akkor is lopott tesóm a családtól,hiába szóltam miatta szüleimnek őt védték.

Nagyon rosszul esik hogy az egész rokonság belém állt ez miatt. Mondják vonjam vissza a feljelentést,de hiába mondom h máshova betört meg lopott még öcsém az áldozat jóformán


2022. jún. 27. 20:09
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
79%
Mi is a kérdés?
2022. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
Kamu.
2022. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Egy. Feljelentést nem lehet vissza mondani, mert ha a hatóság tudomására jut egy bűncselekmény azt a törvény alapján csak bírói ítélet zárhatja le. A rendőrség nyomoz, átadaja az ügyézségnek aki vádat emel, majd a bíró a tárgyalás(ok) végén ítéletet mond.


Kettő. Teljesen mindegy, hogy az öcséd. Lopott. Vagyoni kárt okozott, nyereség vágyból, és mint mondtad nem csak hozzád tört be, így ez előbb utóbb bekövetkezett volna így is úgy is, hiába lázadoznak a rokonok.


Három. Ha még nem volt büntetve, és teljes mértékben együtt működő, valamint megbánja amit tett és ennek hangot is ad, talán ismétlem talán, megússza egy felfüggesztettel.

2022. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
A betörés és a lopás nem magán - hanem közvádas eljárás, tök mindegy, hogy visszavonod-e a feljelentésedet vagy sem, bíróság elé fogják állítani.
2022. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Neked van igazad!
2022. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De nem tudom velük megértetni hogy nem is öcsém jelentettem fel hanem ismeretlen tettes ellen indult nyomozás mikor kihivtam a rendöröket mert betörtek
2022. jún. 27. 20:37
 7/27 A kérdező kommentje:
Mit csináljak velük? Eddig egész jó volt a szüleimmel a kapcsolat
2022. jún. 27. 20:38
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Semmit ne csinálj. Most idegesek, félnek, természetesen aggódnak öcsédért, hiszen a gyerekük, talán szégyenlik is magukat miatta. Majd előbb-utóbb elcsitul a dolog és akkor talán tudnak majd tisztán látni.
2022. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

Az öcséd megérdemli a börtönt, főleg ha több lopásban is érintett. Szakítsd meg a családoddal a kapcsolatot. A szüleidnek a testvéred még mindig az ő pici babájuk. Nem egy rohad*k bűnöző. Sose fogják elismerni, hogy bűnös és hogy nem a te hibád.

Xard le ezt a családot.

Vagy hagyd őket menekülni, aztán majd betörnek hozzád megint, esetleg meg is erőszakolnak. Ezt akarod?

2022. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Primitív családod lehet. Az öcséd több házból lopott. Ha a szülők ezután is védik és téged hibáztatnak, akkor bolondok.
2022. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!