Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha az apukátok...

Mit tennétek, ha az apukátok titeket hibáztatna a sikertelen életéért?

Figyelt kérdés

A bátyám is, és én is tervezett gyerekek voltunk, de felnőttkorunkra egyre labilisabb lett az apukánk: én fiatalabb vagyok és az egyetem idejéig itt laktam velük, és az utóbbi két év alatt teljesen ellenem fordult


Nem talál munkát már két és fél éve, de nem is az a típus aki jól kijött volna a kollégákkal és a főnökeivel egy előző munkahelyén sem: neki mindenki más egy idióta, mindenkinek ő akarja osztani az észt alulról hogy mit hogyan kellene, de ahhoz meg sose volt meg a vállalkozó szelleme, hogy ő kezdjen egy céget



Eléggé elgondolkodtat a dolog, mert nem akarva születtem, próbáltam mindig a legkevesebb teher lenni a szüleimen és önállóan csinálni mindent, ennek ellenére most a születésnapjához közeledve egyre több ilyen megnyilvánulásai vannak



Mit lehet tenni ilyenkor?



2021. febr. 22. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarsz ebbe belerokkanni lelkileg, akkor megszakítod a kapcsolatot vele. Ha még vele élsz, akkor minél kevesebb kommunikáció, és minél hamarabb lépj le.
2021. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Semmit. Nem tudsz vele mit csinálni, hisz még ha igaz is lenne, hogy a gyerekei miatt sikertelen, akkor is ő az oka, hogy gyerekei vannak. Te nem vagy hibás, az a fontos, ne hidd el az ellenkezőjét.
2021. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Az én apám is olyan, hogy "én vagyok az atyaúristen", viszont soha nem hibáztat semmiért, aminek meg is van látszata sajnos :D


Az sem jó ha folyamatosan csesztet, de az sem ha soha nem mondja hogy hülye vagy.

2021. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nem tudom melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás ilyen szempontból


Ha mondjuk csakis a bátyámat vállalták volna be (vagy akár őt sem), akkor vajon tényleg belefogott volna-e egy üzletbe, vagy csak azért keresi bennem a hibát, mert az ő korában már nem tud mást tenni, csak a "woulda, shoulda, coulda" kifogásokat keresni



Nagyon sajnálom hogy nem talál munkát, próbálom minden ismerősömtől kérdezni hogy lenne-e valamilyen lehetőség az ő szakterületén, de ugyanakkor több állást is elutasított már csakis azért mert nem tudja elfogadni hogy annyit tudna keresni amennyit adnának, és ez sérti az önbecsülését, meg az hogy manapság fiatalabb lennének a főnökei mint ő

2021. febr. 22. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, hogy hívjuk szaknyelven az ilyen szülőket? Mérgezőnek. Ha téged hibáztat, az az ő problémája, azzal csak el akarja tussolni a saját sikertelenségét. Ezek szerint akkor nem dolozta mostanában magát halálra. És mit tett azért, hogy ő, mint ember több legyen? Két és fél év alatt tanulhatott volna is - legalább empátiát - ha mást nem..

Ő lesz az a szülő, aki annyira megutáltatja magát veled, hogy majd egyedül fog nyűglődni a halálos ágyon, és akkor is téged fog hibáztatni, amiért nem vagy ott. Az ő döntésük volt, hogy világra hoznak, ha meg mégsem akartak, nem téged kell okolni, hanem saját magát.

Költözz el minél előbb.

2021. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Háromféle jövő áll apád előtt:

- Beletornássza magát egy világgyűlölő depresszióba.

- Inni kezd.

- Megőrül.

Úgy tervezz, hogy az elköltözés álljon a szemed előtt, és éld a magad életét, engedd el apádat.

2021. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Kiröhögöd és megmondod neki, hogy tanulja meg mi az a felelősség😂
2021. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
ha nem lettetek volna tervezettek azt mondanám gumit kellett volna húzni. így meg azt hogy kicsit késő már megbánni, inkább viselkedjen felnőttként.
2021. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát apám tipikusan ilyen ember, folyton kesereg az elcseszett, tönkrement életéért és amíg otthon laktam, nem volt rest minden egyes percben ezt a szememre vetni..


Tipikus mérgező szülő. Csak akkor azt nem értem, minek vállalt gyereket ? Senki nem kényszerítette őt pisztollyal... Az ilyeneknél kapásból megtiltanám a gyerekvállalást, ne nyomorítson meg ártatlan életeket, pláne ne a gyerekei életét !

2021. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én ezért nem szeretnék családot alapítani addig, amíg oda nem érek karrier és anyagi jólét szempontjából


Ha nem sikerülne megteremteni, akkor pedig nem fogom erőltetni úgy mint szüleim (lehet őket a nagyszüleim befolyásolták hogy vágjanak bele)



Más világ lehetett anno, mert minden ismerősöm azt mondja hogy manapság a legveszélyesebb és legkockázatosabb dolog gyereket vállalni, és van aki az abortuszt is vállalná

2021. febr. 23. 02:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!