Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Komolyan kötelességem lenne...

Komolyan kötelességem lenne segíteni a 15 évvel idősebb bátyámat?

Figyelt kérdés

A bátyám állandóan azzal jön, hogy hát azért van a család, hogy segítsünk egymásnak. Igen ám, de állandóan csak rólam húznák a bőrt: gyerekfelügyelet,furikázás mert nekik nincs kocsija, indokolatlan kérések, legutóbb pedig valami hitelbe is kezesnek akart kérni. Nem vagyok hülye, nyilván visszautasítottam. Sokat segítettem nekik eddig is, amiért én nem kaptam vissza semmit sem. Most odáig jutott a helyzet, hogy nem szólnak hozzám, nem is érdeklődnek felőlem, szerintük én egy szar ember vagyok, amiért nem segítek nekik.

25 éves nő vagyok, gyerektelen.


2022. júl. 17. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Minden a kölcsönösségen alapul, családon belül is. Ha nagyjából megvannak az arányok, hogy ki mennyit segít a másiknak, akkor rendben minden.

Ha - és ez úgy tűnik az esetedben - kihasználnak akkor dehogy kötelességed segíteni.

Kezes, adóstárs én sem lennék az egyszer biztos, senkinek sem.

2022. júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelességed. Egyáltalán. Kezd el szépen meghúzni a határt.Mondjuk vállalat egy gyerekfelugyelet havonta,így elmehetnek moziba,táncolni amit akarnak. A kocsit meg amúgy is lassan mindenki leteheti ha elindulnak az árak :)
2022. júl. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

"Most odáig jutott a helyzet, hogy nem szólnak hozzám,"


Hát ezek után én örülnék neki.

2022. júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 NTBS ***** válasza:
91%
Nem, nincsen ilyen kötelezettséged. És ha több száz vagy ezer km-re laknál mit csinálnának?
2022. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy van kötelességed segíteni. Ez amúgy sem segítség, ez kihasználás a részükről. Bonts egy pezsgőt és ünnepeld hogy megszabadultál tőlük, ezek féreg rokonok.
2022. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
A család nem a racionális, vagy win-win alapszituáción nyugszik. Sokkal erősebb az önzetlenség, segítőkészség, egymásért tenni akarás benne. Ha ezek nálatok nem működnek, akkor nem hisztizni kell, hanem leépíteni a kapcsolatot olyan szintre, ahol már lehet mérlegelni és elszámolni tételesen minden szívességet, gesztust, mint egy üzleti kapcsolatot. De ettől is csak még jobban el fog mérgesedni a kapcsolat. De legalább megnyugtathatod a lelked
2022. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Én kölcsönösen segítek mindenkinek akár családtag, akár barát, akár ismerős teljesen mindegy. Ha nem oda-vissza megy a dolog, hanem egyoldalúan akkor nyilván nem segítek. Engem meg nem érdekel ki mennyire sértődik meg, az legyen az Ő baja.
2022. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötelességed
2022. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

"nekik"

Neki már van saját családja, támaszkodjanak ők egymásra!

2022. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
örülj neki legalább egy gonddal kevesebb
2022. júl. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!