Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mondja ezt a saját öcsém?

Miért mondja ezt a saját öcsém?

Figyelt kérdés

Öcsém és köztem 3 év van, én 18 vagyok (és lány), ő pedig 15. Körülbelül lassan már 2 éve utál engem nem értem miért, pedig semmi rosszat nem teszek se ellene, se a család többi tagja ellen. Már másodszor mondja azt rám, hogy ronda vagyok és hogy szégyel engem. Nem értem miért csinálja ezt, csinos lány vagyok, sokan udvarolnak is nekem kitartóan. Ezt most nem büszkeségből mondom, csak tényleg nem értem miért mond csúnyának, amikor szerintem sem vagyok az. A fiúk meg szoktak dicsérni, egy rossz megjegyzést sem kaptam tőlük a külsőmre. Öcsém mégis gúnyol, és a hátam mögött ilyeneket mond rólam. Tényleg nem értem mitől van, ha idegesíteni is akarna ezzel, semmi oka nem kéne, hogy legyen rá, mert én sosem bántom, se szóval, se cselekedettel.


Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről, akinek volt már hasonló esete örülnék ha kifejtené.


2022. júl. 17. 14:33
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem szerencsére nem volt ilyenben részem, úgy hogy csak tippelni tudok.


Szerintem vagy féltékeny rád, vagy csak szimplán gyerekes és idegesíteni akar.


Megkérdezted már őt erről? Mit mondott? Szüleid tudják?


26/F

2022. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
kamasz.
2022. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem már őt erről, és azt mondja, hogy mindenki látja, hogy csúnya vagyok csak nem mondja. Anya védi, hogy most serdül, apa még nem nagyon foglalkozik vele, de nekem mindig mondja, hogy szép és csinos vagyok, ne aggódjak.
2022. júl. 17. 14:46
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha ő gúnyol, te dícsérd, hogy milyen kis helyes már most és, hogy a lányok biztos imádni fogják, hátha észre veszi magát, a lényeg, hogy semmikép se gúnyold te is gyerekes módra, legyél okosabb nála. Vagy van még ugye az az opció is, hogy elengeded a füled mellett, amiket mond.
2022. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Érdekes egy gondolat anyukádtól. Nem hiszem, hogy csak így el kellene engednie a témát.


Én tuti rászólnék hogy fejezze be. Meg ne haragudj, de kis 8 évesek csúfolják, gúnyolják a másikat. . . Nem 15

2022. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok... Csak, mert lehet, hogy az ő önértékelésével van baj és ezt vetíti ki rád, sajnos sokszor a bántalmazó is csak egy áldozat, ezért nem szabad ugyanazt vissza adni neki, mint amit ő ad, mert azzal csak rontanál a helyzeten. Úgyhogy vagy ignorálod, vagy rászólsz és elmagyarázod neki, hogy ez neked fáj tőle és szeretnéd, ha nem bántana ilyenekkel, és itt akár már el is mondhatod neki, hogy te sosem bántottad ilyennel és szerinted ő nem csúnya meg ilyenek.
2022. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Már olyasmit mondott neki anya, hogy nem oké ez a viselkedés és hagyja abba. De öcsém nem változik, továbbra is folytatja. Az a legszomorúbb az egészben, hogy 2 éve már borzalmasan rossz a kapcsolatunk egymással (karantén óta), kb mint 2 idegen 1 házban úgy viselkedünk, és nem tudom miért fordult el így tőlem. Amikor én 15 éves voltam nem kezeltem őt úgy, ahogy most ő bánik velem.
2022. júl. 17. 15:03
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem mondok rosszat az öcsémre azután sem, hogy ő beszól nekem. Nem szeretném ugyanazt visszaadni neki, azt szeretném, hogy megváltozzon. Az egyik kommentelő szerint azt kéne, hogy mondjam ilyenkor, hogy ő milyen helyes. Szerintem kipróbálom, hátha szebben fog viselkedni utána. De mindig amikor így bánt, akkor szomorú leszek, néha pár könny is kicsordul.
2022. júl. 17. 15:04
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
A koltoi leirassal, a kis konnycsordulassal sikerult tultolni a sztorit. Amig nem kezdtel el ilyen atlatszo modon szimpatiat kovetelni magadbak, mar majdnem elhittem...
2022. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Féltékeny + idétlen lökött kamasz. Ne nagyon foglalkozz vele, esetleg annyit mondhatsz, hogy szerencsére nem is neki szeretnél tetszeni, így az ő véleménye nem számít, akiknek viszont tetszeni akarsz, azok nagyon is csinosnak és szépnek tartanak.
2022. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!