Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mondja ezt a saját öcsém?

Miért mondja ezt a saját öcsém?

Figyelt kérdés

Öcsém és köztem 3 év van, én 18 vagyok (és lány), ő pedig 15. Körülbelül lassan már 2 éve utál engem nem értem miért, pedig semmi rosszat nem teszek se ellene, se a család többi tagja ellen. Már másodszor mondja azt rám, hogy ronda vagyok és hogy szégyel engem. Nem értem miért csinálja ezt, csinos lány vagyok, sokan udvarolnak is nekem kitartóan. Ezt most nem büszkeségből mondom, csak tényleg nem értem miért mond csúnyának, amikor szerintem sem vagyok az. A fiúk meg szoktak dicsérni, egy rossz megjegyzést sem kaptam tőlük a külsőmre. Öcsém mégis gúnyol, és a hátam mögött ilyeneket mond rólam. Tényleg nem értem mitől van, ha idegesíteni is akarna ezzel, semmi oka nem kéne, hogy legyen rá, mert én sosem bántom, se szóval, se cselekedettel.


Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről, akinek volt már hasonló esete örülnék ha kifejtené.


2022. júl. 17. 14:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

#9

Remélem az eljut az agyadig, hogy NEM mindenki szimpátia/figyelemhajhász!

2022. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló, elég érzékeny lány vagyok, és nagyon rosszul viselem, ha a külsőm negatív megjegyzés éri. Kiskoromban duci voltam, sikerült lefogynom azóta, akkor viszont kaptam negatív megjegyzéseket. Ezért is viselem olyan rosszul most. Nem kitalált történet, tudod van, aki így reagál a negatív és bántó megjegyzésekre, hogy sír.
2022. júl. 17. 16:34
 13/17 anonim válasza:
59%

Sírsz vagy pár könny kicsordul?

Döntsük már el.

2022. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj nem védekező választ adni. Pl.: sajnálom, hogy így gondolod. És aztán hagyd ott. Valószínűleg azért csinálja, hogy bántson. Amíg látja rajtad, hogy ezzel elérni a célját, nem valószínű, hogy abbahagyja. Próbálj közönyös maradni, ne lássa, hogy ez a megjegyzés hatást gyakorol rád. Tűnjön úgy számára, hogy bár sajnálod, hogy neki ez a véleménye, de nem esik rosszul, hidegen hagy.

Lehet, hogy féltékeny rád, amiért ilyen csinos, és ezek szerint a társaságban sikeres vagy, ezért bánt: mert magát nem becsüli, és talán úgy érezheti ilyenkor, hogy ő jobb.

2022. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy "Nem lehet mindenki olyan szép, mint te."! 😀
2022. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd kinövi.
2022. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat/ tippeket🥰


19-es: van, hogy könnyezem, és van hogy sírok. Attól függ milyen érzelmi állapotban vagyok.

2022. júl. 17. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!