Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hanyag lusta testvérem van,...

Hanyag lusta testvérem van, milyen felnőtt lesz a gyerekéből??

Figyelt kérdés
Egy nővérem van, velem és Anyánkkal segítjük őt. Egy házban élünk. Én viszem a reggel a gyereket suliba, volt hogy haza is én hoztam. Közmunkásként dolgozik a nővérem, ami azt jelenti hogy anyagilag is elég rendesen oda ér a kezem. Ha valamin összekapunk akkor azt mondja hogy én nem is segitek neki. Tanulásba is segitek, ma is utána azt kapom meg h nem igy kell. Kint vannak a kötélen a ruhák, erre elvárja hogy az hogy az ő ruháit és a gyerekét is hozzam be. Mig ő vigan netezik. Hányszor volt hogy én a gyerekével foglalkoztam ő meg lustálkodik. Ha elmegyek a barátomhoz másik városban él, akkor ezt vegyem azt vegyem meg a gyereknek. Sokszor ugy vagyok jogy hagyon a kupit amit ők csinálnak de semmi. Felseperni nem akar, ruhákat a szekrenybe eltenni se. Gyereket az alapvető dolgokra se tanitja meg.

2022. júl. 24. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Minek megcsinálni helyette?
2022. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Legalább annyi eszed lenne hogy nem azonos a karikák száma se szóval ne írogass a nevemben.
2022. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha leszarnád a nővéredet meg a kölykét és élnéd a saját életed, lehetőleg elköltözve? Én amikor egy nagyon hasonló környezetből eljöttem, boldogabb lett az életem, azóta se néztem feléjük és ők se felém, mert csak kihasználva voltam pont úgy, mint te most. 31/f
2022. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell parancsolni, hogy szedje össze magát különben el perled magadtól a gyereket őt meg kirakod az utcára.


Másik megoldás, hogy nem segítesz nekik.

2022. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elperled tőle a gyerekét*
2022. júl. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A gyereket sajnálom. A legnagyobb butaság megcsinálni helyette mindent. Ha látja, hogy ő azt tesz, amit akar, mer vannak olyan hülyék (már bocsánat), akik eltartják konkrétan, persze, hogy kénye-kedve szerint cselekszik, hagyja, hogy más csinálja az ő dolgát. Hidd el, tudom miről beszélek. Hasonló famíliában nőttem fel, csak nálunk a lehető legsúlyosabb volt a helyzet, de ez nagyon hosszú. Nehéz, de ne foglalkozz vele, szard le, hátha kinyissa a szemecskéit. Ha mégsem, akkor ha teheted, a gyereket vedd magadhoz (én így tennék legalábbis, de remélem ezen nem kell gondolkodnom a későbbiekben). Mennyi idős a gyerek? Sajnálom a helyzeted, de te kell legyél az, akinek a sarkára kell állnia, és nemet mondania. Sok sikert kívánok neked. És remélem a gyerek nem sokat tanult az anyjától...
2022. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!