Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Toxikus kapcsolata van a...

Toxikus kapcsolata van a testvéremnek. Tudok valahogy segíteni neki?

Figyelt kérdés
Látja az egész család rajta, hogy nem boldog de senki nem mer beszélni erről. Hagynom kéne, hogy magától jöjjön rá, de olyan antiszociális, hogy ez nem tudom mikor fog megtörténi. Esetleg akinek volt toxikus kapcsolata, nektek mi segített hogy ezt belássátok magatoknak?

2022. aug. 12. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Annyira kúl ez szó, hogy toxikus!
2022. aug. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem hagyja ott, nem fáj eléggé. Majd ha eléggé fáj, lép. Addig én nem szólnék bele.
2022. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy depresszió. Miből következtetsz, hogy a párja a toxikus, és nem az antiszociális nővéred?
2022. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Öcsém van, a nője annyira korlátozza, hogy családi összejöveteleken sem lehet beszélgetni vele... konkrétan még mosdóba is együtt kell menniük az ilyen eseményeken... már pofon is volt náluk.... látszik hogy nem boldog de nem mer lépni.
2022. aug. 12. 08:33
 5/12 Kólauborkával ***** válasza:
95%
Próbáld megbeszélni vele. Én a hugomnak mindig elmondtam a véleményem, sokszor késöbb mondta is mennyire igazam volt az adott paliról, bár nálunk hétköznapi dolog, hogy felkóstoljuk a másikat akár olyan témával is, ami máshol nem megszokott. Van ahol tabu téma a párkapcsolat.
2022. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Az öcsédnek jelezd a csaj tudta nélkül, hogy úgy látod boldogtalan, sőt rosszul érzi magát, és ha erről beszélni akar, bármikor megkereshet téged.

2. Ezt tudatosítsd benne rendszeresen.

3. Ha beszélgettek, akkor legyen fedősztori, amivel megvédheti magát, ha a bestia kérdezi.

4. Ha az öcsédnek nincs (mert a szüleitekhez szégyellne vagy egyéb) költözni, akkor tudasd vele, hogy ebben is és hogyan segítesz.

5. Ha majd eléggé fáj, akkor cselekszik.

6. Ha a testvéred kilép a kapcsolatból, ne kezdjen másikba, míg egy rövidebb pszichoterápián fel nem tárta a hátterét a dolognak (alacsony önértékelés stb.)

2022. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Folyamatosan mondd neki, és ha te kerülsz szembe a nővel, mert számonkér, konfrontálódj. Ez még mintának is jó az öcsédnek. Nem igaz, hogy ha nem lép, nem fáj eléggé! De, eléggé, sőt nagyon fáj, és belepusztul.
2022. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos nem tudok hasznosat írni, de ugyanebben a helyzetben vagyok mint te, teljesen megértelek, az öcsém toxikus kapcsolatban él, sajnos gyerekek is vannak, semmit sem tudunk csinálni, sőt, az idők folyamán csak rosszabb lett a helyzet. A nő elmarta mellőle a barátait, engem, a saját szüleivel való kapcsolatát korlátozza, teljes mértékben kontrollmániás, beteges gondolkodású, manipulatív, rosszindulatú nő. Sajnos ebben az öcsém is hibás, mert tudja, hogyha lépne, mellette állnánk, de nem mer, a nő a gyerekekkel zsarolja, ő meg fél.
2022. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Verd telibe a nőt.
2022. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ettől még nem toxikus.
2022. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!