Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy jobb legyen...

Mit tegyek hogy jobb legyen neki ?

Figyelt kérdés

A testvéremmel élek. 21 éves lány vagyok, a bátyám 23


A szüleink sajnos elhunytak és talán ez volt az egyik eset ami miatt a bátyám elindult a lejtőn...


Rendkívül könnyen dühbe gurul, és nem foglalkozik semmilyen következménnyel. Elmondása alapján engem nagyon szeret. Ez így is van mert soha nem bántott egy rossz szóval sem, de rossz látnom hogy ennyire kifordult magából.


Kiskorában sem volt egy társasági ember, de mióta ez a tragédia volt a családunkba, azóta teljesen bezárkózott. Alkalmi munkákat végez. Nagyon sok helyről kirúgták. Deviáns viselkedése kimerül abban hogy bárkinek nekimegy, beszól ha valaki csak csúnyán néz rá. Előfordult hogy megverték, de ő csak röhögött.


Volt egy barátom. Nagyon szerettem. Egy alkalommal elhoztam haza, bemutattam testvéremnek. Főzés közben a párom picit felemelte rám a hangját, ekkor a bátyám nekiszorította a falnak. Már lilult a feje mikor hajlandó volt elengedni, de szerintem ha nem vagyok ott meg is öli :(


Nem olyan régi eset mikor teljesen kikészített idegileg. Békésen aludtam a szobámba, felébredtem. Pisilnem kellett. Kimentem a fürdőszobaba, felkapcsoltam a villanyt, és ott állt a tükör előtt, véresen... Szóltam hozzá, de csak bámulta magát, majd összetörte a tükröt...


Odamentem hozzá, megöleltem. Ő is átkarolt, bekötöttem a sebeit meg minden... Az ökleit annyira szétverte hogy láttam a csontjait...


Tartok tőle most már nagyon... De közben nagyon szeretem, sokmindent köszönhetek neki.


Sokszor kérdezgeti hogy hiányoznék e neki ha ő meghalna, mikor mondom hogy persze, akkor megnyugszik.


Nagyon bánt hogy ilyen ember lett... Minden penzt amit keres oda ad nekem hogy vásároljak be, vegyek magamnak valamit, persze magára semmit nem költ... A karácsonyt is együtt töltjük, nem hagyom magára...


Csak szerettem volna valakinek elmondani ezt a dolgot. Köszönöm aki vegigolvassa..


Szerintetek hogy tehetném boldogabbá ? Én nem lettem ilyen, pedig engem is megrázott ez a tragédia.



2022. aug. 27. 11:55
1 2
 1/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
11%
Skizofrénia.
2022. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Hogy jön ide a karacsony???
2022. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Rá kéne venni hogy kérjen segítséget, járjon pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Ha annyira szeret, akkor a te kedvedért megteszi.
2022. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A szüleid meghaltak és félt téged hogy nehogy te is utánukmenj véletlenül.
2022. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha ő nem hajlandó belátható időn belül orvosi, méghozzá pszichiáter segítségét kérni, akkor menthetetlen. A testvérem vagy sem, én nem áldoznám rá az életem.

Valószínűleg nála alapból voltak mentális gondok, a tragédia pedig előhozott mindent.

2022. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélgess vele sokat,próbáld elvinni ide oda,vagy próbáld rávenni hogy legyen barátnője,nagyon sajnállak,nincsenek rokonaitok,nagymama nagypapa,keresztszülők,nagynéni nagybácsi?
2022. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Aki azt írta nem áldozná rá az életét, tehát akkor sokaknál csak addig család a család ameddig happy minden ? Ha probléma van akkor kifarolsz ? Szép:)


Nagyszülők sincsenek már...


A karácsony pedig úgy jön ide hogy a szeretet ünnepém kizárólag fontos a család :)

2022. aug. 27. 12:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hobbija amit szívesen csinálna?
2022. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#7


Nem, de ha az illető nem hajlandó változtatni, akkor nincs mit tenni. Nyilván ezt akkor mondom, ha az én bátyám lenne, és nem hajlandó segítséget kérni. Ha hajlandó, akkor természetesen támogatom.

Én alkoholista anya mellett nőttem fel, szóval minden volt ott, csak nem happy és boldogság. Tapasztaltam, milyen az, hogy valaki a legnagyobb támogatás mellett is tönkreteszi a saját- és szerettei életét. Meg milyen egy idegbeteg, mániákusan zsugori, irányítási kényszeres apa.

Amikor hátat kellett fordítanom a mérgező családtagoknak, megtettem, mert éreztem, hogy ebbe én is bele fogok rokkanni. Úgyhogy igen, család ide vagy oda, nekem is egy életem van.

Talán épp ez kellett nekik ahhoz, hogy magukba szálljanak, és változtassanak, mert már nem rossz a viszony, és a problémák nagy része nem áll fenn.

2022. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szakemberhez elvinni?
2022. aug. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!