Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mut tegyek hogy jobb legyen...

Ghghg kérdése:

Mut tegyek hogy jobb legyen az életem?

Figyelt kérdés

Most szörnyűnek érzem. Egyetemen vagyok,kollégista. Nem nagyon szeret itt engem senki, alig beszélgetnek velem. Pedig mi denkinek jegyzeteket adok, fotózok könyvet ha kell, sokszor kérniük sem kell, önként ajánlom fel. Adok cigit ha kérnek. De mégsem. Két fiúval jóban vagyok de az sem jó mert mindkettő rám van nyomulva. Az egyik állandóan ölelget meg az arcomat simogatja.de nem merek szólni neki mert nincs senki más.

Pedig van barátom de vele is csak a baj van. Semmire nem becsül pedig mindent megteszek érte. Igaz hogy sokat veszekszem vele de ezért. Félek hogy nem kapom meg a kollégiumot jövőre,akkor nem tudok minden hétvégén hazamenni hozzá.

Dd minden ilyen veszekedés után ràmfogja hogy én voltam a rossz mert veszekedtem. Az okàba bele sem gondol.

Utálom ezt az egészet, jobb lenne meghalni. Próbálkoztam már öngyilkossággal de csak amatőr módon. Most úgy vagyok vele hogy elmegyek egy nyugott helyre és megiszom 2 l tiszafa teát. Az rendbe tenne

Vagy valami jobb ötlet?

20/L


2016. máj. 4. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A saját boldogságodért neked kell tenned!

Ne egy csendes stréber legyél aki mindenkinek megcsinálja a háziját!!!

Meg azért hagyod, hogy simogasson a srác, mert "nincs más"...

Konkrétan mi a probléma? Az, hogy az iskolában nem foglalkozik veled senki, vagy úgy egyáltalán?


23F

2016. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt az egyetemen. Olyan értelmes csoporttársaim vannak. Szívesen beszélgetnék velük. De nem hajlanak rá.
2016. máj. 4. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
mert 1 idióta lehetsz.... pláne hogy 1 ilyen kérdést teszel fel és 1 ilyen témával kapcsolatban másoktól várod a tanácsokat ez egyenest tükrözi,hogy retardált vagy... szép napot :)
2016. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem mondtál újat. Pontosan tudom hogy bennem van a hiba. Azért kérdeztem hogy mit tehetnék
2016. máj. 4. 11:50
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Egyértelműen nem tudsz közösségbe beilleszkedni. Jóindulatú vagy, szeretnéd, ha ezt a társadalom pozitív tulajdonságként értékelné, de NEM FOGJA! Sajnos. Ne aggódj, sokan vagyunk így mint te, de belőlünk van a kevesebb, így nekünk kell idomulni, ha jutni szeretnénk valamire.


A legnagyobb hiba, ha azt várod, hogy mások megmondják, mit tegyél. Ez olyan tudod, mint a KRESZ szabályzat. Nem írja elő, mit tegyél, csak azt, hogy mit ne. De, hogy a tilost milyen módon kerülöd el, az rád van bízva. Ez a szabadság... röviden :)


Hogy mit ne tegyél?


Ne ajánlgasd a továbbiakban a jegyzeteidet SENKINEK. Már láthatták, hogy jó fej vagy, segítőkész, lehet rád számítani. Ha valaki pácban lesz, nem fog habozni jegyzetkérésnél.

Azzal a két sráccal NE foglalkozz, még akkor sem ha csak ők állnak szóba veled. Mert legbelül pontosan tudod, hogy hátsó szándék vezérli őket, és nem őszinte a "baráti érdeklődésük". Ha ebben mégis partner maradsz, azzal saját magadat alázod meg saját magad előtt, amitől csak még nyomorultabbul fogod érezni magad. Nem beszélve arról, hogy a kívülállók szemében egy szende k**** leszel (elnézést, nem bántásból) és ez esetleg tovább ronthat a megítéléseden.

A barátod különben nem úgy tűnik, hogy segít a lelki fejlődésedben. Ha úgy érzed, többet érdemelsz, nincs sok értelme vele maradnod. Abba gonolj bele, ha most elveszíted, na bumm! Olyat bármikor találsz, aki majd szintén nem becsül meg. De ha menet közben ráakadsz valakire, aki mégis, az lehet, hogy olyan magaslatokba repíti az önértékelésedet, hogy nyitottabb leszel mindenki irányába.


Az öngyilkosságról pedig csak annyit, addig nem tudod elkövetni, amíg van egy maradék magadba vetett hited is. Márpedig aki úgy érzi, hogy nem becsülik meg, az feltételezi magáról, hogy értékes ember. Az értékes ember lelke pedig az utolsó pillanatig tiltakozik egy ilyen cselekedet ellen. Élni születtél. Eddig se volt könnyű, ezután se lesz az. De ha minden nap komplexen azt szemléled, hogy "Te egy sz** ember vagy", meg se adod az esélyt arra, hogy ennek bebiznyítsd az ellenkezőjét.

2016. máj. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!