Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez csak nekem furcsa így?

Ez csak nekem furcsa így?

Figyelt kérdés

A testvéremnek tavasszal lesz az esküvője. Amúgy nincs rossz kapcsolatunk.

Az én esküvőm a férjemmel csak két tanús volt, nem is terveztünk senkit meghívni elég nagy a család, nem lehetett volna szűk kört meghívni mert az is 15 fő. Na mindegy. Ugye semmi ajándékot, pénzt nem kaptunk tőlük.

Viszont nekik nagy esküvőjük lesz. Kicsit furcsán érzem magam most, hogy nekem viszont most majd kell adnom pénzt, ajándékot akármit.


2022. szept. 29. 10:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell. Elmenned sem kell. Hogy ezután milyen véleménnyel lesznek rólad a családban, az persze más kérdés.
2022. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha nektek "csak" egy egyszerű két tanús volt és (ha jól sejtem) lagzi sem volt, akkor valahol érthető, hogy nem voltatok elhalmozva ajándékokkal.
2022. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem akarsz ajándékot/pénzt adni, akkor ne adj. Kidobni nem fognak, a vacsorát is megkapod. Nyilván tudja a tesód, hogy csóró vagy, szóval nem hiszem, hogy túl sok mindenre számít tőled.
2022. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Csak neked furcsa, ugyanis a nászajándék (vagyis egyre gyakrabban a boríték) értékét úgy szokták belőni az emberek, hogy kb. azt fedezze, amennyit eszik-iszik + a rendezvényhely foglalása per kopf. Ha viszek párt magammal esküvőre, majdnem kétszer annyit szoktam a borítékba tenni, ez evidens.
2022. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg szimplán gyerekes vagy és szarrágó. Csak mert te beérted egy kis esküvővel nem kell a testvéredtől sajnálni a nagyot. Lehet nektek nem volt rá ekkora keret, nem tulajdonítottatok neki nagy dolgot stb és ezért nem is kaptatok ajándékot /gondolom akkor meg se hívtátok/, attól neki még lehet nagy lakodalma. És ha meghívott és elmész rá, illik ajándékot venni, mégse egy munkatárs/ haver/ szomszéd.. Ha meg nem jó a viszony köztetek, akkor meg nem mész el, de csak azért mert ő nem adott te se adsz, nagyon gyerekes felfogás szerintem.
2022. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%

A saját döntésetek volt, hogy így házasodtok. Most akkor innentől mindenkinek így kellene, mert jaj, ők nem hoztak semmit?

Szerintem ez már a sz.arrágás felsőfoka.

2022. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%
Nekem erről a sógornőm jut eszembe. Meghalt egy rokonuk, mi a férjemmel mentünk a temtésre (jó volt a kapcsolat). Sógornőm közölte, eszébe nem jut jönni, az illető se megy majd az övére.
2022. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem hívtatok senkit az esküvőre, akkor még jó hogy nem kaptatok pénzt/ajándékot. És ha ti mentek az övékre, illik adni, ez így nűködik. Persze kérdés hogy milyen a testvéri viszony. Én pl pont tök csóró voltam mikor a tesómm házasodott, nem kapott pénzt, nem is volt vele semmi baja. Örültek annak amit kapnak, de ne volt semmilyen elvárásuk.
2022. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem volt általános iskolai ballagásom, ezért nem kaptam ballagási ajándokot. Húgomnak volt, ő kapott (6 osztályos gimibe mentem, és nem, nem zavar h nem volt ballagás :) )

Neked nem volt lagzid, nem kaptál ajándékot. Tesódnak lesz lagzija, ő fog kapni ajándékot.

Én úgy gondolom, hogy illik vinni, és napjainkban már leginkább borítékot szokás adni.

(sőt, tesómtól kedves-vicces ajit kaptunk esküvői ajándékba, mivel nem volt keresete, eszembe se jutott bármit "elvárni" tőle. Mivel mikor neki lesz majd esküvője, nekem lesz keresetem, teljesen egyértelmű hogy borítékot (is) fog kapni)


Szerintem nagyon kicsinyes ez a ha nekem se, akkor neki se hozzáállás. Oviban még oké lenne....

2022. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%

Alapból is rossz a kapcsolatotok???

Ilyen mértékű fogtechnikusság elég gáz egy családon belül....

2022. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!