Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ne tanúskodjak így, ugye?

Ne tanúskodjak így, ugye?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy a húgom készül hozzámenni egy mentális beteg (nem írhatom h pszichopata, mert nincs erről klinikai szakvélemény, de a viselkedése alapján olyasmi..), bántalmazó sráchoz..3 hónapja vannak együtt, távkapcsolatban, ezalatt kb 4-szer találkoztak -.- hatalmas red flag a pasi..már az első hetekben megkérte a kezét, folyamatosan manipulálja, szóban és egyszer fizikailag is bántalmazta..mi tesómmal nem együtt nőttünk fel, sajnos nem állunk olyan közel egymáshoz, de azért néha napján találkozunk..viszont engem felkért, hogy legyek a tanúja. Mikor ezt kérdezte, még nem tudtam ezekről, így igent mondtam..utána mondta el nekem, hogy milyen is ez a pasi és fél is tőle stb. Nagyon féltem őt és nem szeretnék ehhez asszisztálni. Így inkább lemondanám, mert tudom, hogy később bűntudatom lenne, ha ne adj isten bármi történne vele..félek viszont, hogy meg fog sértődni, vagy esetleg a srác is ellenem manipulálja, hogy én milyen “szemét” vagyok. De könyörgöm, melyik normális ember tanúskodna ilyen esetben? :( Ma bejelentette, hogy 10 nap múlva lesz az esküvő…amúgy lebeszélni ezerszer próbálta már az egész család, de sajnos eredménytelenül :( így sajnos valószínűleg hozzá fog menni..27 éves, beleszólni sajnos nem nagyon lehet, bárhogy próbálná az ember..

2022. okt. 24. 19:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet mindenkit megóvni. Viszont Te magadért felelsz. Jogos, ha nem vállalod.
2022. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
10, ez nem egy romcsi amcsi film.
2022. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%
Én biztos nem vállalnám. De azt tényleg próbáld értésére adni, hogy rád mindig számíthat, bármi baj van.
2022. okt. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
96%
Ne
2022. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
79%

4 találkozás után normális ember nem köt házasságot, még ha nem is bántalmazzák.

Főleg nem egy külföldivel.

Amúgy milyen külföldi ez a külföldi? Mert qrvára nem mindegy!

2022. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
91%

9. Sajnos borítékolható hogy még fog szakadni a kapcsolat a testvéreddel akár elvállalod akár nem. Az ember gondoskodni fog arról hogy elvágja a kapcsolatot a szeretteitől. Egyepkent tok mindegy hogy ki lesz a tanú, ha nem te akkor mást fog megkérni. De őszintén megmondva nem tudom mit csinálnék.

Ez valami arab amúgy higy ilyen sürgős neki a házasság?

2022. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
92%
Miközben olvastam, két dolog jutott az eszembe. Egyik hogy a sztori kamu, hiszen ki az a felnőtt nő, aki hozzá akar menni egy bántalmazó vadállathoz pár napos ismeretség után, másik, a tesód is mentálisan sérült, és neki sincs papírja róla. Ez esetben érthető csak a döntés, ami szomorú és elkeserítő, de így nézve teljesen érthető. Ne asszisztálj ebben, szállj ki! Ha tudod térítsétek észre azt a zakkant tyúkot, már ha van olyan élő, akire hallgat.
2022. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Magyar a srác, csak külföldön dolgozik. Nyilván, ez is biztos, hogy a tesóm is beteg..sajnos a gyerekkorunk nem volt egy leányálom. Mindketten sokat sérültünk..én ezt is felhoztam neki, hogy tegye rendbe magát először. Sajnos nem tudom mit tehetnék..úgy látszik, megakadályozni nem tudjuk..
2022. okt. 24. 23:13
 19/37 anonim ***** válasza:
23%
gaslightingoljátok arra, hogy szakítsanak. nem tisztességes, de ha egyszerűen más nem működik...
2022. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
67%

Ha a húgodnak felnőtt nő létére ennyi esze van, akkor így járt.


Nem kell asszisztálni hozzá, de éreztesd vele, hogy mellette állsz, tehát, hogyha pl megveri a pasija, akkor mehet hozzád, mert befogadod átmenetileg.


Neked nincs más dolgod, a testvéred úgy cs.szi el az életét, ahogy akarja. Plusz "szerelmes" (naiv), ha beleálltok, akkor elmarjátok magatok mellől.

Rá kell hagyni - sajnos van, aki csak a saját bőrén tanulja meg a rosszat.

2022. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!