Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ne tanúskodjak így, ugye?

Ne tanúskodjak így, ugye?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy a húgom készül hozzámenni egy mentális beteg (nem írhatom h pszichopata, mert nincs erről klinikai szakvélemény, de a viselkedése alapján olyasmi..), bántalmazó sráchoz..3 hónapja vannak együtt, távkapcsolatban, ezalatt kb 4-szer találkoztak -.- hatalmas red flag a pasi..már az első hetekben megkérte a kezét, folyamatosan manipulálja, szóban és egyszer fizikailag is bántalmazta..mi tesómmal nem együtt nőttünk fel, sajnos nem állunk olyan közel egymáshoz, de azért néha napján találkozunk..viszont engem felkért, hogy legyek a tanúja. Mikor ezt kérdezte, még nem tudtam ezekről, így igent mondtam..utána mondta el nekem, hogy milyen is ez a pasi és fél is tőle stb. Nagyon féltem őt és nem szeretnék ehhez asszisztálni. Így inkább lemondanám, mert tudom, hogy később bűntudatom lenne, ha ne adj isten bármi történne vele..félek viszont, hogy meg fog sértődni, vagy esetleg a srác is ellenem manipulálja, hogy én milyen “szemét” vagyok. De könyörgöm, melyik normális ember tanúskodna ilyen esetben? :( Ma bejelentette, hogy 10 nap múlva lesz az esküvő…amúgy lebeszélni ezerszer próbálta már az egész család, de sajnos eredménytelenül :( így sajnos valószínűleg hozzá fog menni..27 éves, beleszólni sajnos nem nagyon lehet, bárhogy próbálná az ember..

2022. okt. 24. 19:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%
Apád nem tudja szájba vágni, hogy felébredjen?
2022. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Apám egy papucs..beszélnek majd a sráccal, de gondolom semmit sem fog érni..
2022. okt. 24. 19:43
 3/37 anonim ***** válasza:
94%
Ne. Szerinted se.
2022. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
99%
Nem. A testvéred sem lehet épp eszű, ha hozzámegy olyanhoz akivel 4x találkozott, és már bántalmazta is. Tedd meg, hogy elmondod a kétségeidet, de ha ilyen, akkor kénytelen vagy elengedni a kezét.
2022. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%
Ha az én testvéremről lenne szó, a kérője eltűnne. Vannak erre szakemberek.
2022. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
97%
Ne vállalj el ilyesmit ha lelkiismereti gondjaid lesznek. Bár ettől a testvérednek még nem lesz jobb. Mondjuk a húgod sem lehet százas ha ilyen előzmények után hozzámegy egy ilyen alakhoz.
2022. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%
Az mindegy, hogy lennél-e tanú, nem ezen múlik, hogy lesz-e esküvő. A lényeg az, hogy a tesód tudja, bármikor számíthat rád. Ha eddig nem is volt közeli a kapcsolatotok, mostantól lehet az! A párkapcsolati erőszaknak gyakran része, hogy a bántalmazott fél külső kapcsolatai lassan elsorvadnak, így mikor segítséget kérne, nincs kitől. Igazából ha tanú vagy, az akár ürügy is lehet arra, hogy innentől szorosabb kapcsolatot tartsatok. Gondold át, hogy mi az, amit még szívesen megtennél a testvéredért, és mi az, amit már nem.
2022. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%
Tanúnak lenni és tanúskodni nem ugyanaz m
2022. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy külföldre költözne, a pasihoz..így nagyon segíteni sem tudunk, ha baja lesz :/
2022. okt. 24. 20:44
 10/37 anonim ***** válasza:
10%
Ha a jelenlévők közül bárkinek tudomása van a házasságot akadályozó körülményről, szóljon most, vagy hallgasson mindörökre- amikor mondja az anyakönyvvezető az esküvőn akkor mond azt, hogy tudod hogy a vőlegény lefeküdt xy-nal, ezert nem mehet hozzá a tesód. 😄
2022. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!