Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ne tanúskodjak így, ugye?

Ne tanúskodjak így, ugye?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy a húgom készül hozzámenni egy mentális beteg (nem írhatom h pszichopata, mert nincs erről klinikai szakvélemény, de a viselkedése alapján olyasmi..), bántalmazó sráchoz..3 hónapja vannak együtt, távkapcsolatban, ezalatt kb 4-szer találkoztak -.- hatalmas red flag a pasi..már az első hetekben megkérte a kezét, folyamatosan manipulálja, szóban és egyszer fizikailag is bántalmazta..mi tesómmal nem együtt nőttünk fel, sajnos nem állunk olyan közel egymáshoz, de azért néha napján találkozunk..viszont engem felkért, hogy legyek a tanúja. Mikor ezt kérdezte, még nem tudtam ezekről, így igent mondtam..utána mondta el nekem, hogy milyen is ez a pasi és fél is tőle stb. Nagyon féltem őt és nem szeretnék ehhez asszisztálni. Így inkább lemondanám, mert tudom, hogy később bűntudatom lenne, ha ne adj isten bármi történne vele..félek viszont, hogy meg fog sértődni, vagy esetleg a srác is ellenem manipulálja, hogy én milyen “szemét” vagyok. De könyörgöm, melyik normális ember tanúskodna ilyen esetben? :( Ma bejelentette, hogy 10 nap múlva lesz az esküvő…amúgy lebeszélni ezerszer próbálta már az egész család, de sajnos eredménytelenül :( így sajnos valószínűleg hozzá fog menni..27 éves, beleszólni sajnos nem nagyon lehet, bárhogy próbálná az ember..

2022. okt. 24. 19:36
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Hihetetlen amúgy, hogy hogyan tudta ennyire befolyásolni..mármint, hogy még hozzá is menjen..konkrétan a srác barátai szóltak tesómnak már az első napokban, hogy meneküljön..aztán mégis ez lett belőle, még egy verés sem tántorította el :( lehet, hogy megvan zsarolva, hogyha nem megy hozzá, akkor valamelyik hozzátartozóját megöli (?). Mert az elején azzal “haknizott” hogy vannak alvilági barátai, és ha tesóm szakít vele megtudják keresni..nagyon beteg és veszélyes ez az állat :(
2022. okt. 25. 08:45
 22/37 anonim ***** válasza:
85%
Tanuskodj legalább közelebb kerülsz és szemmel tudod tartani. Bár az előttem szolonak igazet adnék nekem egyszer bántották a hugomat a gyerekeim nem engedtek a srác közelébe fiam bbo-s a hugom soha látta a srácot többet lányom annyit mondott talán az sbo összerakják és ahogy a fiamat ismerem nagyon megverte. Én lehet megöltem volna.
2022. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Nem fogok közelebb kerülni hozzá, mivel külföldre megy vele húgom is..és amúgy sem akarok, megvannak sajnos a saját bajaim is..nemhogy még egy pszichopatától kelljen félnem nekem is..
2022. okt. 25. 12:42
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, jobb, ha távol tartod magad tőle... Annyit tehetsz, hogy a húgod előtt nyitva tartod az ajtódat.
2022. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a tesód valószínűleg a saját kárán (sem) tanul, mást nem tehetsz, mint megmondod neki őszintén, miért nem akarsz ehhez asszisztálni, s egyúttal higgadtan elmondod neki, hogy mi a véleményed az egészről. És hogy felnőtt ember, tudod, hogy nem akadályozhatod meg, hogy a vesztébe rohanjon, de ezz még el kellett mondanod. Valamint ha egyszer úgy érzi, megbánta a döntését, és segítségre van szüksége, téged megtalál, mert a testvére vagy.
2022. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
69%

LOL

3 hónap alatt 4-szer találkoztak, panaszkodik, hogy egy bántalmazó rohadék, de azért 10 nap múlva esküvő. Aha. Csöppet túltoltad a kamut.

2022. okt. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Savlekotő ***** válasza:
100%
Elgondolkodtató ha egy nő annyira menekül otthonról hogy egy bántalmazó is megfelel neki..
2022. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
De valószínűleg azoknak, akiknek a leginkább el kéne gondolkodniuk ezen, eszükbe se jut...
2022. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Hozzáment :( …
2022. nov. 5. 07:44
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült megértetned vele (vagy legalább elmondani neki - az agyáig talán csak később jut majd el), hogy számíthat rád, ha baj van?
2022. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!