Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél/mondanál? Hogyan...

Mit tennél/mondanál? Hogyan kezelnéd a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert nem igazán tudom mit is kellene tennem.

A nővéremmel viszonylag jó a kapcsolatom, gyakran beszélünk telefonon, korábban 1-2 havonta találkoztunk sokszor anyukánknál, néha nálunk, néha mentünk csak hozzájuk (egyébként középkorú pár, tinédzser gyerekekkel).

Azért mentünk hozzájuk ritkán, mert nagyon koszos a házuk. Nem csak kupis, koszos is. Kutya, macska bent ( ami nem zavarna, benti macskáink vannak évek óta), viszont náluk pl a kutya rendszeresen bekakil. A kanapéba vastagon beleivódva a kosz. Emellett kb lomtár is a ház, a sok cucc miatt nem is tudnak úgy takarítani. Mikor ott voltunk régebben pl kézmosás után inkább a ruhámba töröltem a kezem, mert a törölköző is koszos. Itthon a ruhánk utána mindig egyből ment a mosásba. Nyáron óriási pókok bent meg ilyenek. Nem részletezem tovább.

Ez őket nem zavarja, gyakran vendégeket hívnak, tesóm magánórákat is tart otthon (fejlesztő).

Na most a helyzet az, hogy van egy 5 hónapos babánk. Egy jó ideje nem voltunk ott, a pici babával nem igazán mentünk még így másokhoz.

Viszont most már mondta, hogy menjünk mi is, várnak szívesen, ne csak ők jöjjenek. Mi viszont nem akarunk menni a kosz miatt.

Nem akarom steril körülmények között tartani a babám, mint mondtam nekünk is van 3 benti macskánk, viszont 1-2 naponta megy a porszívó ( baba előtt is), tisztaság és rend van. Nekem ez kell, így szeretem. Nem várom el pl a nagyszülőktől sem, hogy steril legyen a lakásuk, de náluk ezzel nincs is gond, egészséges kosz van csak.

Nem akarom olyan helyre vinni, ahol kutya-macska ürülék, penészes dolgok vannak és minden koszos. Főleg lassan kúszni fog, nagyon nem akarom ezt.

Ti hogyan kezelnétek? Mit mondanátok? Eddig soha nem tettük ezt szóvá nyilván, most sem akarom, de félek nem tudok mindig kifogásokat kitalálni.

Köszönöm!



2022. okt. 27. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Az a baj, hogy akik így élnek, azoknak ez fel se tűnik. Volt egy barátnőm, airbnb-ben kiadta a lakását úgy, hogy közben ő is ott lakott. Néha hagytak olyan értékelést a lakók, hogy koszos volt a lakás. Ilyenkor nekem pampogott, hogy ő ezt nem érti, direkt kitakarított, mielőtt jöttek, ráadásul alaposan, mert még a pókhálókat is leszedte. Én meg néztem körbe, és mindig ugyanúgy nézett ki minden.

Szerintem ezt csak elkerüléssel lehet kezelni, mert nem fogják látni azt, amit ti láttok. :(

2022. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mindenképp próbálj meg beszélni a testvereddel. Ezt normálisan is lehet közölni, bár a reakcióját nem tudhatjuk előre.

"Ne haragudj, hogy ilyen,ez mondok..."

"Nem akarlak megbántani, de"

Ezekkel lehet enyhíteni a kellemetlen szituációt.

Ha olyan jó a kapcsolatotok ahogy mondod, akkor meg fogja érteni. Az őszinteség a legjobb!

2022. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, ezt úgysem fogod tudni úgy megmondani, hogy ne sértődjenek meg.
2022. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Megpróbálnám elmondani normálisan a problémát. Persze így is benne van a pakliban, hogy megsértődik és félremagyarázza, amit mondasz.

Egy darabig lehet halogatni, de akármeddig nem. Ilyen helyre én sem vinnék kisgyereket, teljesen megértelek. Nálunk is 3 szobacica van, de érdekes módon olyan családtag szól be miattuk, akiknél tényleg szutyok van, ellentétben a mi lakásunkkal.

2022. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

"Ha olyan jó a kapcsolatotok ahogy mondod, akkor meg fogja érteni"


A lóf*szt fogja megérteni. Bármilyen jó a kapcsolat, úgyis meg fog sértődni az, akivel közlik, hogy igénytelen putris. Megalázva érzi majd magát.

2022. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2-esnek, viszonylag jó a kapcsolatunk. Tehát ha betartok 1-2 dolgot, nem megyünk túl mélyre, akkor jó. :) Van azért ki nem bontott sérelem.

Azt elfelejtettem írni, hogy rosszul viseli a kritikát. Pontosabban, ha nem is kritikát mond az ember neki, hanem csak úgy valamit pl. helyeselek arra, ha megemlíti, hogy rossz jegyei vannak a gyereknek, tanulhatna többet, akkor után egyből védekezik is, hogy de anno én sem voltam kitűnő. Szóval konstans védekező üzemmódban van, (gondolom azért mert a férje sokat piszkálja).


Köszönöm a tippeket, szívesen várok még.

2022. okt. 27. 13:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogd a sok cuccra a kosz helyett, meg a kutyára. Nem gyerekkompatibilis a lakás, mert náluk sok a motyó, a gyerek mindent megfog és a szájába vesz és nyálaz és stb, nem szeretnéd, hogy kárt tegyen az ő cuccaikban, ilyesmi.

A kutyakakit meg szerintem meg lehet mondani sértődés nélkül, jujj nálatok is állandó stressz a macskaalom, hogy belepiszkál, a bekakilós kutya már tényleg nem gyerek mellé való, majd ha picit nagyobb lesz, addig találkozzatok nagyinál vagy ilyesmi.

2022. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fú nálunk hasonló a helyzet, csak nem az én testvérem hanem anyámé.


Orvos-ápoló házaspár és lehidalnál ha látnád mi van náluk. Enni is csak azóta esik jól náluk mióta van mosogatógép.


Anya, mamám és az anyósa is többször próbált normálisan beszélni vele, sikertelenül. Változtatni biztos nem tudsz rajta, csak az elterelés működik. Pl majd tavasszal ha jó idő lesz, és lehet a kertben lenni, akkor menjetek.

2022. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Én simán megmondanám hogy nem akarom hogy elkapjon valamit a gyerekem. Mondjuk a saját házamba se engedném be őket. A ruhájuk is piszkos lehet, ha össze-vissza szarik a kutyájuk a házban. Ki tudja milyen betegségeket hoznak be a macskákhoz is. Mindent fertőtleníteni kéne utánuk.

Ha ilyen retkesek akkor mondjuk csoda, hogy bárki is jár hozzájuk magánórákra házhoz.

2022. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább az a fura, hogy azt írod, viszonylag jó a kapcsolat köztetek. Én már évekkel ezelőtt mondtam volna, hogy gáz, hogy ilyen koszban élnek. Nem kritikának, hanem inkább jó szándékú észrevételként. Főként, hogy ez a tény nem is tudott családban maradni, mert még tanítványok is járnak hozzájuk.
2022. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!