Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél/mondanál? Hogyan...

Mit tennél/mondanál? Hogyan kezelnéd a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert nem igazán tudom mit is kellene tennem.

A nővéremmel viszonylag jó a kapcsolatom, gyakran beszélünk telefonon, korábban 1-2 havonta találkoztunk sokszor anyukánknál, néha nálunk, néha mentünk csak hozzájuk (egyébként középkorú pár, tinédzser gyerekekkel).

Azért mentünk hozzájuk ritkán, mert nagyon koszos a házuk. Nem csak kupis, koszos is. Kutya, macska bent ( ami nem zavarna, benti macskáink vannak évek óta), viszont náluk pl a kutya rendszeresen bekakil. A kanapéba vastagon beleivódva a kosz. Emellett kb lomtár is a ház, a sok cucc miatt nem is tudnak úgy takarítani. Mikor ott voltunk régebben pl kézmosás után inkább a ruhámba töröltem a kezem, mert a törölköző is koszos. Itthon a ruhánk utána mindig egyből ment a mosásba. Nyáron óriási pókok bent meg ilyenek. Nem részletezem tovább.

Ez őket nem zavarja, gyakran vendégeket hívnak, tesóm magánórákat is tart otthon (fejlesztő).

Na most a helyzet az, hogy van egy 5 hónapos babánk. Egy jó ideje nem voltunk ott, a pici babával nem igazán mentünk még így másokhoz.

Viszont most már mondta, hogy menjünk mi is, várnak szívesen, ne csak ők jöjjenek. Mi viszont nem akarunk menni a kosz miatt.

Nem akarom steril körülmények között tartani a babám, mint mondtam nekünk is van 3 benti macskánk, viszont 1-2 naponta megy a porszívó ( baba előtt is), tisztaság és rend van. Nekem ez kell, így szeretem. Nem várom el pl a nagyszülőktől sem, hogy steril legyen a lakásuk, de náluk ezzel nincs is gond, egészséges kosz van csak.

Nem akarom olyan helyre vinni, ahol kutya-macska ürülék, penészes dolgok vannak és minden koszos. Főleg lassan kúszni fog, nagyon nem akarom ezt.

Ti hogyan kezelnétek? Mit mondanátok? Eddig soha nem tettük ezt szóvá nyilván, most sem akarom, de félek nem tudok mindig kifogásokat kitalálni.

Köszönöm!



2022. okt. 27. 12:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9-es, azért nem mondom, hogy össze-vissza kakik a kutyus, de előfordul, és utána feltakarítják, de hát na…

10-es. Igazad van, ez a viszonylag jó kapcsolat csak a felszín, ahogy korábban is írtam. Bonyolult családi dolgok ezek.

Fiatalabb koromban mondtam, hogy olyanok, mint a gyűjtögetők, van egy ilyen műsor, de nem vette komolyan. Jó pár éve pedig már nem érzem úgy, hogy nekem jogomban állna bárki életvitelébe így beleszólni, ha nem érint engem, plusz csak feszültséget generálna.

Csak az a baj, hogy most a gyerekem érintené, amit meg nem akarok.

A jószándékú észrevételeket is megtartom magamnak, mert mint ahogy írtam, támadásnak vesz szinte mindent.

Jobban belegondolva nem is viszonylag jó a kapcsolatunk. :(

2022. okt. 27. 14:47
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Szerintem akkor is mond meg. Ha magára veszi hat ez van. Megértem hogy el akarod kerülni a veszekedés, de ha ilyen akkor az nem a te hibád. Akkor tudni fogja hogy miért nem jársz hozzá nem kellenek a kifogások. És ha annyira szeretné hogy látogasd, változtatni fog rajta!

Mond meg, hogy téged ez zavar, és ezért talalkozzatok nálatok.

2022. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer-egyszer el lehet menni egy gyors látogatásra, hogy nem hagyod a földön csúszni a gyereket, amikor kényelmetlen már ott lenni, felkapod a picit, hogy nyűgös, gyengélkedik, fáradt, ilyenkor szokott aludni és lelépsz. Budapest utcái sem tisztább helyek és egy játszótér sem, szóval szerintem ez nem ok arra, hogy egyáltalán ne menjetek.
2022. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elhet bárhogy előadni, sértődés lesz belőle.
2022. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!