Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék külső személyként...

Mit tehetnék külső személyként egy családi erőszak ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségetekre, tanácsotokra lenne szükségem most. Úgy gondolom, hogy muszáj megosztanom ezt a történetet, habár velem is történt hasonló, de jelen helyzetben a legjobb barátnőmről lenne szó most.


A barátnőmnek elég..érdekes családja van, talán az anyjával van csak jó viszonyban, az apja és a bátyja egy vérbeli p*cs. Az apja állandóan motorversenyekre jár, a barátnőmet le se sz*rja, a feleségét semmibe veszi. Külön kasszán élnek, míg az apja rengeteg pénzt megkeres, mert a cég ahol dolgozik magas pozícióban van (talán valami főnök), az anyja kevés fizetéséből tartja el a gyermekeit és magát a háztartást is. A barátnőm jelenleg 19 éves, a bátyja, kb. velem egyidős, 21-22 év körül van (gimnáziumban évfolyamtársam is volt).

A barátnőmet már 5. éve, hogy ismerem, mégis a 19. születésnapján nyerhettem betekintést a családi hátterébe, mert eddig nem beszélt róla sosem. Mindig csak azt láttuk kívülről, hogy kiegyensúlyozott élete van, a bátyjával és a szüleivel jó viszonyban van, tipikus "minta család"..


A lényeg:

A 19. születésnapjára engem, a páromat és párom egyik osztálytársát hívta el, hogy megünnepeljük a születésnapját. Tipikus nagyon szűk baráti körben, ettünk, iszogattunk, játszottunk. Szóval..Jól éreztük magunkat. És most jön a bátyja...Végig bunkó volt velünk, a húgával főleg, jött a barátnője is, aki szintén egy nagyon idegesítő, bunkó lány volt. Este volt már, mindannyian bent voltunk a konyhában és beszélgettünk, aztán valahogy felmerült, hogy a csávóval évfolyamtársak voltunk. Mint normális ember (itt még egyáltalán nem sejtve semmit) mondtam, hogy örülök, hogy megismertük egymást, meg én mindenkivel tök rendes voltam, soha egy rossz szándék nem volt bennem. A srácot nevezzük Józsinak. Szóval Józsi barátnője kibeszélt engem meg elfogta valami féltékenységi roham úgy, hogy a párom MELLETTEM volt, és barátnőm pedig megvédett engem. A csaj bevágta a hisztit, hogy akkor miatta soha nem fog átjönni hozzájuk, erre Józsika agya elborult és a szemünk láttára megverte a saját húgát. A őárom próbálta szétszedni őket, és valahogy én is, de majdnem mindkettőnknek is nekünk ment (legjobb emlékeim szerint a barátomnak neki is ment). Barátnőmet fejbe rugdosta, ököllel verte, csóri meg csak próbálta magát védeni. Ájulásig fajult a dolog. Ezután a csaj és Józsika miután nagy nehezen magához tért olyan érzelmi manipulációt alkalmaztak, hogy sikerült azt elérni, hogy barátnőm magát hibáztassa, merthogy "jaj csak 1-2 pofont adott neki, nem is ő a hibás, merthogy barátnőm csak hülyeségeket beszél". Előtte mikor magához tért rájött egy pánikroham, szegény megszólalni sem tudott és fenyegették a csajjal, hogy kihívják a mentőket vagy az apját és mi takarodjunk innen, mert mi itt senkik vagyunk, nagyon csúnya dolgokat mondott ránk is.. Hogy mi miért nem hívtunk rendőrt a párommal? Egyrészt a félelem miatt, másrészt akkor éppen nem volt normálisan működő telefonom, mert az előző tönkrement és még az sem volt a közelünkben. A félelemtől teljesen le voltam bénulva.

Lényegében annyi volt a vége, hogy mind3-an összeszedtük magunkat ezután a traumatikus eset után és faluról az egyik kisvárosba átsétáltunk, hogy onnan vonattal haza tudjunk menni, ő meg a barátjához. A pasija hozzáállását inkább hagyjuk, véleményem szerint az valami undprító volt..Minket (vagyis engem) nevezett gyerekesnek, mikor a sokk hatása miatt jogosan kiakadtam.


Azóta az eset óta eltelt pár hónap, de ez az incidens újra megtörtént. Pont a párom mesélte nekem, mert sajnos én kb 150 km-re vagyok tőlük távol egyetemen és mindenről mindig le vagyok maradva..A történetből kimaradt, hogy Józsika tudatmódosító szereket használ napiszinten és ez is szóvá lett hozva, illetve egy játékon összekaptak és megint megverte barátnőmet a tegnapi nap folyamán, illetve az anyját is megütötte, aki csak közéjük állt. Undorító ez az ember...


Próbáltam nagyon röviden összefoglalni ezt és bocsánat, ha valami zavaros és nem érthető, csak szét robbanok az idegességtől, mert a legjobb barátnőmről van szó és aggódom érte. Zavar, hogy ilyen távolból nem tudok mit tenni, átölelném most, megnyugtatnám,de nem tudom, mert nem vagyok ott..

Habár nem sok esélyt látok rá, de így külsős személyként úgy, hogy tanú is voltam mit tehetnék jogilag úgy, hogy a barátnőmnek ne származzon semmilyen sérelme ebből? Nemcsak Józsikát, de legszívesebben az édesapát is feljelenteném.


Nagyon fontos lenne, ha valaki jártas a témában és tudna segíteni, vagy ha nem is nekem, barátnőmnek (továbbítanám neki) lenne valamilyen tanácsa, azt nagyon megköszönném. További szép napot/estét nektek!



2022. dec. 7. 21:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Te semmit nem tehetsz. A barátnőd tehet feljelentést a testvére ellen - nem fog, vagy ha mégis rá tudod beszélni, jó eséllyel meggondolja magát pár napon belül (nem rosszindulatú akarok lenni, a családon belüli erőszak sértettjeinek kb. 90%-a vagy nem is tesz feljelentést, vagy hamar meggondolja magát). Nem valószínű, hogy ez a kettő lett volna az első és második eset, és alighanem lesz harmadik is, ha a barátnőd nem költözik el onnan.
2022. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
13%
19 éves felnőtt. Meg tudja oldani a problémájat, ha már eléggé fáj neki.
2022. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj de te végignézted hogy a barátnödet ájulásig verte ha ez nem kamu akkor nem minősitelek mert gyáva vagy,ha megöli akkor mit mondasz a biróságon????azt hogy féltem vagy hogy nem volt jó a telefonom azért nem hívtam a zsarukat?
2022. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Kedves #3!


Figyelj, lány vagyok én is, hogy tudtam volna megvédeni? Telefon nem volt nálam, gyenge is vagyok egy izmos pali mellett bevallom, de ha te is ilyen helyzetben lennél te is legyengültél volna a félelemtől. Igen, utólag belegondolva tehettem volna valamit, és bánom is, hogy nem vittem jogi útra ezt az ügyet, de helyette inkább megfogtuk és a barátjához vittük, mert nem engedte, hogy kórházba vigyük és rendőrt hívjunk.


Illetve kedves #2: Ha egy bántalmazó kapcsolatban él az ember, akkor nyilván a félelemtől és a lehetséges következményektől nyilván az ember nem mer tenni semmit. :c

2022. dec. 7. 21:52
 5/44 A kérdező kommentje:
#2: és ha fel is jelentette volna, az apjának van annyi pénze, hogy mindenkit lefizessen mert a fia szent és sérhetetlen :)
2022. dec. 7. 21:54
 6/44 anonim válasza:
83%
Esetleg barátjához nem tud elköltözni a barátnőd vagy esetleg hozzád? Bár félő hogy akkor az anyuka járna hasonló módon, mint ahogy már említetted. Mondjuk ebben a helyzetben nem igazán van jó döntés, persze a jogi út egy megoldás lehet.
2022. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem tehetsz. A barátnőd költözzön el onnan, amint megteheti.
2022. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
#1: Barátnőm elmondása szerint sajnos nem ezek voltak az első esetek. Szülinapja után pár hónapig elcsendesültek ezek a dolgok, mondta is vasárnap mikor találkoztam vele, hogy a bátyjából a bűntudat beszél és normális volt vele úgy ahogy. De most...
2022. dec. 7. 21:58
 9/44 anonim ***** válasza:
47%

"az apjának van annyi pénze, hogy mindenkit lefizessen mert a fia szent és sérhetetlen :)"

. Na, jó, ezt már egy kicsit túltoltad...

2022. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

Itt egyetlen dolgot lehetne tenni, az anyának el kellene válnia és a lányával elköltözni a két baromtól. Ha ti tényleg segíteni akartok (és mertek), azt tudod felajánlani, hogy elmentek tanúskodni a válóperre, feltárjátok a családon belüli valóságot. Nem azért, mert indokolni kell a válást, hanem, hogy a bíróság is tudja, apuka ott fogja kisemmizni a nőt ahol csak tudja.

Eddig volt a szép lenne ha... Valójában anyuka nem fog elválni, a lányát nem fogja kimenteni innen, eltelik egy kis idő és elcsitulnak a hullámok. A következő cunamiig.

2022. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!