Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Őrült vagyok szerintetek?

Őrült vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem,aki egész gyerekkoromban piszkált (ténylegesen,mert régi felvételeken,amit szülők videóztak azon is piszkált).

A tartozásaimat nem adja ide.A cuccaimat kisajátítja.Ami a szobámban van azt is megkérdezés nélkül ellopja.Telefonomat betörte nem fizette ki.És mikor vitát generál és visszaszólok a szüleim engem hibáztatnak.A biciklimet is+a hangszórómat is le lakta.És kb 1 hete 0-24 azt képzelem el, hogy mi lenne,ha megölném,de ezt is több fázisban képzelem el.Szerintetek bolond lennék?


2022. dec. 17. 11:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Vegyél másik zárat, Te zseni.
2022. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy bolond. Normális vagy.


A köznyelvi "normális" azt jelentené, hogy mosolyogva nyelj és tűrj, mintha mi sem történne, és tégy mindig úgy, ahogy mások elvárják. Ne lógj ki a sorból.


A klinikai pszichiátria fogalomkörében ezzel szemben a "normális" azt jelenti, hogy a környezetedre és a téged érő ingerekre logikus és elvárható reakciót adsz.


Példa: Ha valaki az asztal alatt zokog, az köznyelvi értelemben "nem normális". Ugyanakkor ha éppen most látta meghalni az egész családját, akkor ez a reakció érthető, tehát normális. Akkor nem lenne normális, ha arra reagálna így, hogy mondjuk elfogyott a joghurt.


A családod toxikus környezet. Nemcsak a szüleid egyértelműen a testvéred szeretik jobban, de egyenesen bele akarnak gázlángolni abba a tévhitbe, hogy te vagy a buta, a rossz, a nem beilleszkedő, amiért nem fogadod el a szemétségeit.


Nekem ugyanilyen családom volt. A nővérem, aki tíz évvel idősebb nálam, egy igazi ostoba, otromba qrva, aki csak kárt tett és pusztított maga körül egész életében. Én lediplomáztam, komoly munkám van, és olyan dolgokat értem el, mint még soha a családban. Apám még akkor is folyton morgott, hogy micsoda semmirekellő vagyok, stb. Egy szép napon otthagytam őket a vérbe, és nem értették, miért. Egyedül döglöttek meg, nem is voltam rájuk kíváncsi. A nővérem most már matt alkoholista. Egyszer bejelentkezett nálam, és próbált jópofizni, mintha mi sem történt volna, hátha meg tud pumpolni engem is, de elzavartam a csipába, és amikor hörögni kezdett, hogy akkor nem vagyok a testvére, kiröhögtem, és megmondtam neki, hogy jól látja, soha nem is voltunk, és most takarodjon.


A te családod is ilyen, és így kell velük bánnod. Amint megteheted, menj el, és ne is köszönj el tőlük. A család nem jelent semmit, csak egy ostoba frázis, amit a sok érzelgős proli puffogtat. Családja annak lehet, aki megteremti, valaki olyannal, aki szereti őt.

2022. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Vissza a nagyszülőkhöz! Most már nagykorú vagy, nem akadályozhatják meg, sőt, amíg nappalin tanulsz, követelhetsz rokontartást. Én a helyedben ezt meglépném a szemétségeikért cserébe, azt is elmondanám, hogy a genyó tesóm miatt van, és a szüleidnek köszönhető, hogy egész életedben gyűlölni fogod. A helyedben abbahagynám a fantáziálás a megöléséről, helyette arról fantáziálnék, hogy nem segítek neki, amikor bajba kerül, és tényleg nem is segítenék. Hidd el, lesz erre példa idővel, sokkal jobb érzés lesz röhögve ajtót mutatni neki, és mellé a fejéhez vágni, hogy ezt mivel érdemelte ki.
2022. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy bolond. Egy csomó ember elképzeli azoknak a megölését, akik folyamatosan piszkálnak, bántanak, stb. Csak nem szoktunk beszélni erről. Ezek dühből, felindultságből elképzelt fantáziák, és nagy valószínűséggel sosem helyeződik gyakorlati síkra. Gond akkor van, ha ez úgy jelenik meg a fantáziádban, mint valami örömet okozó vágy vagy terv.
2022. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsóknak a tippet meg a választ!❤️
2022. dec. 17. 13:22
 16/23 A kérdező kommentje:
Vagy na köszönöm mindenkinek,de főleg az utolsóknak*!
2022. dec. 17. 13:25
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Már valószínűleg nyakon rúgtam volna egy ilyen testvért, de becsülendő, hogy ennél te türelmesebb vagy.

A gyilkosság helyett inkább cseréld le az ajtódon a zárat. Gondolom lány vagy az írásod alapján, de hidd el, nem egy nagy durranás zárat cserélni, és ugyanúgy te is megtudod csinálni mint akárki más.

2022. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Talán pár év aztán megjön az esze és abbahagyja.
2022. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
#18 Nekem a nővérem 52 éves, már rég messze élünk egymástól a saját családunkkal, és még mindig megszállottan keresi a lehetőségeket, hogy hogyan tegyen nekem keresztbe. :D
2022. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy az is megoldás ám, hogy fogsz egy botot, és úgy elvered a kedves testvérkédet, hogy az eget is nagybőgőnek nézi. Becsicskítod, betöröd, és onnantól a fal mentén közlekedik. Ha anyád vagy apád szájal, kapjanak ők is. Te vagy a család ura, és pofa be. Akinek nem tetszik, költözzön.
2022. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!