Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez normális? Mit csináljak?

Ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves öcsém (féltestvérek vagyunk), aki mindenhonnan letiltott (instagram, facebook). Általában jó kapcsolatunk van, nem szoktunk nagyon veszekedni, de most...


A történet annyi, hogy az instagramján már jó egy éve letiltott, azt mondta csak viccből. Nem nagyon foglalkoztam vele, úgysem használtam az instát.

Aztán egyszer létrehoztam egy új profilt, aminzongorázni szoktam.

Ez amolyan titkos dolog volt, a saját kis szerzeményeiet raktam fel és nem akartam hogy a családom lássa/hallja őket, mert a szüleim elég szigorúak, nem igazán támogatják hogy zongorázok.

Mivel nem látszódtam, csak a hang volt, meg valami kis animáció a videók alatt reménykedtem hogy senki nem talál meg.


Aztán 2 napja, kaptam az értesítést hogy az öcsém elkezdett követni. Mondhatom nem voltam túl boldog hogy megtalált, de végül is mindegy volt.

Gondoltam írok neki, ha már úgyis tudja hogy enyém a fiók, de láttam hogy ezt a fiókot is letiltotta.


Elégé dühös voltam és meg is kérdeztem hogy mi a baja, miért tilt le mindenhonnan, de csak megsértődött, nem válaszolt. Csak annyit mondtott hogy mit érdekel engem hogy ő mit posztol, meg hogy biztos a másik fiókommal néztem a képeit, és biztos kémkedek utána hogy mit csinál.

Igaza volt, mert egyszer tényleg megnéztem hogy mit rák ki, de semmi durvát nem láttam. Főleg a saját novelláit és történeteit posztolta, de gondolom nem akarta hogy elolvastam őket, vagy nem tuodm.


Most viszont elég szar helyzetben vagyok, mert nem akarom hogy szóljon a szüleinknek a zongorás fiókomról, és kicsit sem érzem fairnek hogy míg én semmit sem tudjátok az ő dolgairól (pl milyen novellákat ír) addig ő simán megnézheti az én összes videómat, meghallagathatja az összes szerzeményem.


Próbáltam beszélni vele, de csak bezárkózik a szobájába, és hallani se akar rólam, mióta veszekedtünk.


Normális, hogy ennyire titkolózik előlem? Nem bízik meg bennem, vagy csak nem szeretné hogy lássam a hobbiját? Gonosz lenne ha én is letiltanám hogy ne lássa a zongorás dolgaimat?

Velem van a baj, vagy én rontottam el valamit?


Szerintetek?


18/F



2023. febr. 6. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a családban senki nem normális XD Már a zongorázást is szégyelleni kell? Hova jutottunk...
2023. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy félreértettem valamit, nem teljesen értem mi is a gond ezért inkább megkérdezem:

Szóval te csináltál egy külön, titkos fiókot, hogy senki ne lássa mit osztasz meg, de mikor tesód ugyanezen céllal letilt az már rossz? Lehet. hogy ő is zavarban van a kis szerzeményeivel, csak nem csinált miatta egy külön profilt. Nem azt mondom, hogy ez a helyes megoldást, csak próbálom megérteni.

A másik, hogy akkor most téged zavar, hogy ő viszont látja a dolgaidat... akkor miért nem tiltod le te is? Vagy, ha meg nem zavar, annyira, hogy megtedd akkor tényleg nem értem mi a gond.

Vagy inkább az a baj, hogy nem beszél veled?

2023. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Van baj a toronyban rendesen.
2023. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Sztem csinálj egy harmadik fiókot és onnan kémkedj. ha biztosra akarsz menni akkor magadat is kémleld.
2023. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
4: Én meg kémlelem az összes fiókot és kiírok majd róla egy kérdést.
2023. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
jo, mindenképpen. vagy ha unnád magad írj róla egy novellát vagy komponalj valamit aztán dobd a linket.
2023. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"létrehoztam egy új profilt, aminzongorázni szoktam. Ez amolyan titkos dolog volt, ... nem akartam hogy a családom lássa/hallja őket ... Velem van a baj, vagy én rontottam el valamit?"

18 éves felnőtt ember létedre nem tudsz róla, hogy a netet bárki használhatja, a családodat is beleértve?

Amit nem akarsz közkinccsé tenni, azt nem teszed fel a netre és kész, nem lesznek ilyen gondjaid.


"Normális, hogy ennyire titkolózik előlem?"

Annyira biztosan, amennyire az normális, hogy te titkolózol a saját családodtól...

2023. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát, mondjuk ugy egymásra találtatok... jobb esetben pár év aztán csak röhögtök ezen.
2023. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Jesszus milyen szülők vannak ezen a földön,hogy még azt se engedik,hogy a gyerek zongorázzon...Tiltsd le te is és ennyi.Ha ő így "játszik" akkor te is csináld így és ennyi.
2023. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz, hisztizik, bezárkózik és feszegeti a határait. Ennyi. Ne csinálj vele semmit. Ez csak egy insta fiók. Baj akkor lenne, ha fontos dolog miatt hívnád telefonon, de le lenne tiltva a számod. Túl van gondolva ez az egész insta dolog. Tőled is meg tőle is.

Plusz inkább zongorázzál,minthogy Onlyfans fiókon mutogasd magad pénzért.

2023. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!