Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a testvérem...

Mit csináljak ha a testvérem nem normális?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kikészít... 13 éves fiú, én 18 éves lány vagyok. Tudni illik rólam, hogy eléggé érzékeny típus vagyok de annak ellenére úgy gondolom, hogy amit csinál az nem normális. Minden nap piszkál engem már egy fél éve. Csapkodja a fenekemet, folyton olyan dolgokat hoz fel amit a múltban tettem és ezzel akar leégetni. Bármit csinálok, kinevet, lassan már az önbizalmamat is elveszítem, kinevet ha eszem, kineveti hogy ha elbambulok milyen fejet vágok, ilyenek.. Csúnya szavakat vág a fejemhez. És közben ha én felhozom, hogy ő sem tökéletes akkor megsértődik. Elmegy sírni a fürdőbe. Ha anya rászól, hogy vegyen vissza akkor azzal fenyegetőzik hogy őngyilkos lesz( ezt hetek óta emlegeti), anyának azt mondja hogy "utállak" .

Úgy érzem hogy depressziós, vagy legalább is valami mentális problémája biztos van... Még tudni illik, hogy ő nem apa fia és ez később derült ki, ezért haragszik anyára szerintem legbelül. Folyton azt hozza fel, hogy mennyivel jobb volt régen. Nem tudja elengedni a múltat. Nagyon remélem hogy ez csak a kamaszkor miatt van, de én nagyon nem bírom már 😣 és tudom hogy ennél nagyobb problémák is vannak az életben, de ha a helyeben lennél, te sem bírnád.


2020. máj. 1. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Veled nagy baj van ám, ha ezt a gyereket nem vagy képes helyretenni. Akaratgyenge vagy, nincs tartásod. A legtöbb nő fél perc alatt nyuszit varázsolna a kis féregből.
2020. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mivel agresszívvé válik vagy el kezd sírni. Ez már kissebb kora óta így van, én meg nem akarok drámát. De amúgy egyet is értek veled valamilyen szinten.
2020. máj. 1. 19:33
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván nem agyonverni kell, hanem ráijeszteni, mert így elviselhetetlen ember lesz belőle, bántani meg zsarolni fogja a nőjét, a gyerekét, a munkatársait, mert senki sem tanította meg neki, hogy húzza meg magát.
2020. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Azt mondanám mint legkevésbé agresszív megoldást, hogy nézd levegőnek, mintha nem is létezne, ne beszélj hozzá, ne nézz rá, mintha nem is lenne ott, ha provokál, ne halld meg, ha beszél hozzád, ne rá nézz, hanem másra, mintha láthatatlan lenne. Ne is beszélj róla a jelenlétében a szüleidnek, ne létezzen neked. Az agresszivitás arról szól, hogy reakciót váltson ki, de ha üvegnek nézik, tehetetlen lesz.
2020. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid vissza akarják állítani a régi rendetlenséget, ne engedj nekik. Az rossz volt. Vess neki véget.
2020. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Verd meg. Én úgy megcsapkodnám, röbbet rám se merne nézni!
2020. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Egy tesós nyömöszölés mikor piszkál helyreteszi pár alkalom után. Kamaszodik, én lány vagyok nem tudom a fiúknál ez hogy jön ki, de gondolom így. A kamaszok kb 90%a " öngyilkos akar lenni" én is az akartam,de kinőttem.


Én legkisebb voltam engem bátyám csesztetett, mert görbe volt elől a fogam, meg törpézett megvert stb. Én is sírtam meg anyának szóltam. Ez sajnos ilyen, helyre kell tenni te vagy a nagyobb :) nekem nem volt esélyem :D

2020. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Neveld meg, a nővére vagy. Minden jogod megvan hozzá, ne félj tőle, egyszer még hálás lesz ezért.
2020. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem depressziós, kamasz. Te meg felnőtt nőként tudd már kezelni az öcséd hisztijeit. A fenekedre csap? Üss vissza neki ahogy egy idegennel tennéd, ne siránkozz. Ha anyádéknak nem tetszik, közöld velük hogy nem vagy köteles tűrni hogy megalázzanak. Se az öcsédtől, de idegentől. A többit meg szard le. A öngyi-hisztit a szüleid kötelessége kezelni. a maradékot meg kezeld annak ami: egy kis hülye erőfitogtatásának. Megsértődik? Bömböl? Tegye. Előbb utóbb fel fogja fogni hogy neki is szar amit ő tesz mással.
2020. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ha racsap a fenekedre, fogd meg a karjat, es csavard meg. na persze nem eltorni kell, de vegye eszre hogy nem csinalhat veled barmit. amikor meg kigyunyol teged, ahogy az elozoek is irtak, ne vedd eszre. 3-4 proba utan abba fogja hagyni. azert csinalja, mert elvezi hogy banthat vele. ha levegonek nezed, nincs min szorakozzon.
2020. máj. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!