Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet ebből jól kijönni...

Hogyan lehet ebből jól kijönni? Testvérem nagyon rosszindulatú lett.

Figyelt kérdés

Lehet a kérdés a párkapcsolat kategóriába is illene de inkább családi jellegű. Van egy bátyám, aki két évig volt együtt egy nővel. A bátyámmal közös haverokkal mind nagyon kedveltük őt, kedves, vicces csaj. A kapcsolatuk vége felé mind óvatosan figyelmeztettük a bátyámat, hogy bánhatna jobban is a barátnőjével de az egyre több alkohol miatt elvesztette a fejét. Mi is összevesztünk, majd kiderült megcsalta a barátnőjét, üvöltözött vele, megrángatta, falhoz lökte. Másnap a nő fogta az összes cuccát és elköltözött. Aznap még összefutottam vele, láttam a karján a foltokat. A bátyám elkezdte terjeszteni, hogy azért szakítottak mert a csaj ideggyenge és hisztis. Ő maga elkezdett még jobban lecsúszni és minden egyes nap kocsmába jár.

Azóta eltelt két év és az egyik legjobb barátom mondta, hogy szeretne jobban megismerkedni ezzel a nővel. Ők nagyjából ismerik egymást, de szeretne vele párkapcsolatot ha minden jól megy. Kikérte a véleményem és én támogatom, szerintem jó pár lennének, hasonlóak. A barátom is jószívű, kedves, nagyon ritkán iszik alkoholt, visszafogottabb. Tudja mi történt a bátyám és a nő között, így óvatosan tett egy lépést, beszélgettek, randira hívta amit a nő elfogadott.

Viszont mivel ez egy nagyon kicsi város, a bátyám fülébe is eljutott. Amikor elmentem hozzá konkrétan tárgyakat dobált üvöltözve, szidta a haverom, a nőt és engem is. Biztos benne hogy ez az egész csak az ő lejáratásáról szól, mindenki rajta fog röhögni, hogy ő a haverom nyomába se ér és inkább a barátom érdemli meg a nőt. Otthagytam mielőtt nekem esett volna (meg tudom magam védeni de nem akartam a saját testvéremmel verekedni). A haveromat ez nem tántorítja el, a nőt pedig teljesen hidegen hagyja, ők folytatják a szorosabb ismerkedést.

De én mit csinálják? Egyrészt a haverom mellett állok, ő az egyik legjobb ember akit ismerek és megérdemli a boldogságot. Másrészt viszont a bátyám csak a testvérem és szomorú ha képes tönkretenni a kapcsolatunkat.

Szüleink is tudják milyen, már beletörődtek, hogy hiába beszélnének vele. Mind harmincasok vagyunk, a nő 29.

Tapasztalatokra, tanácsokra, véleményekre lenne szükségem. Köszönöm előre is.



2023. febr. 8. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Úgy tehetsz a legtöbbet, ha nem teszel semmit. Nem feladatod a hátadon cipelned senki kínját-baját. Ha kérdeznek, elmondhatod a dolgokat, véleményedet.

Személy szerint én már nem tartanám a pszichopata bátyámmal a kapcsolatot, ki van belőlem terápiázva a "mégiscsak a testvérem" attitűd. Nem választhatod meg a családot, ez igaz, de azt, hogy tartod-e a kapcsolatot, igen.

Csak rövid távon veszteség. Hosszútavon nyereség.

2023. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha helyén van a szíved, akkor a kiállsz a barátod mellett és nem hagyod, hogy a hulladék bátyád terrorizálja vagy terjessze a hazugságait. A "csak a testvérem" ugyanis a világ legszarabb kifogása amikor olyan szemétláda szar emberekről van szó mint a milyen a testvéred. Azok az emberek ezerszer fontosabbak, akiket te választasz a saját életedbe, normális embernél ez számít és nem a rokoni kötelék.
2023. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni kéne amennyire lehet, és nem beleavatkozni ha nem fotnos.
2023. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből jól kijönni sehogy sem lehet, mert a testvéred jelleme, a düh kezelési problémái és az életvitele miatt szinte kizárt, hogy felfogja, nem kell neki ahhoz segítség, hogy nevessenek rajta, vagy számakozzanak. Elintézte ő már magának ezt egyedül is, segítség nélkül is lejáratta magát. Igen, ha eljutna odáig, hogy ezt a helyzetet kizárólag magának köszönheti, talán javulhatna a jelleme, de anélkül felesleges vele foglalkozni. Ha dühöng, meg megsértődik, legyen az az ő baja.
2023. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél. A tesód hisztizzen, ha akar.
2023. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben leülnék a szüleimmel és kifaggatnám őket, ki volt ilyen a családban. Egész biztos, hogy van (volt) valaki, legfeljebb titkolják előttetek. Ha neki esetleg volt diagnózisa, ugyanaz lehet a bátyáddal is. Ennél nagyobb sz.ívás kevés van az életben, mint mikor a "semmiből" (ha a szülők nem ilyenek) felnő egy ilyen, a saját viselkedésére rálátni képtelen ember aki csak ártani és vádolni képes. Természetesen szakemberhez kellene fordulnia és "természetesen" sosem fog. Ezért nem tudtok mást tenni, minél jobban kizárni az életetekből. És valahogy megtanulni nem törődni a mindent tudó megmondóemberek véleményével, akikből egész biztos lesz jópár a környezetetekben is. Ide a könyörgés, a keménykedés és a csodában reménykedés is kevés lesz. Ő tudna lépni, de csodaszámba megy amelyik megteszi.
2023. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Neked semmit nem kell tenni. Amúgy az "egyre több alkohol" esetén nyilván nem védeni akarom a csávót, de a külvilágnak is van némi köze ahhoz, hogy a gyenge ember miért az alkoholba fojtja a dolgait, na meg a külvilágnak is van köze ahhoz, hogy a részeg ember agresszív és frusztrált lesz-e, vagy éppenséggel a világ legvidámabb emberkéje. A párkapcsolat két emberről szól, valószínűleg mindkettőnek bőven volt vaj a fején, mire vége lett, csak ti nem tudtok róla.
2023. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Hàt hasonlò dolog zajlott le köztünk a bàtyàmmal de mivel engem sokat @terrorizàlt”amikor kiseebb voltam nekem elegem lett belôle meg a hülye ujdonsült asszonyàbol

Szintèn innikezdett ès pocskondiàzott minket a muterral

Többször kidobtam a hàzbol vagy lefojtottam mert nem akartam ütni..aztàn az uj asszonyàval teljesen ellenünk a csalad ellen fordultak

Mivel èn maradtam otthon engem 9x jelentettek fel minden kitalàlt hülyesèggel eszmèletlen hülyeségekkel ès az vetett

Vèget a rendôrsèges èbresztôknek hogy nagyon összecsuktam a kedves bátyámat ès azòta se engem sem anyàmat nem terrorizàljàk

Kikeltem magambol betörtem az orràt 2ujját a làbfeje eltört (az mondjuk miatta..rùgott ès tèrdel fogtam meg…) beszakadt a dobhàrtyàja bevèrzett a szeme ès kidôlt a vègèn..ès teljes mèrtèkben megtagadtam..ennek 5ève

5ève nyugodtakvagyunk

A felesègèvek megbeszèltem ha modt feljelentenek akkor az össze eddigi kamu feljelentèsük sztoriját valòravàltom ès örömmel mèk a sittre csak nekem ès 1.x anyàmnak nyugton legyen tôlük

Ès jött ez a kikelès csitt csatt ès abbamaradt minden hàla istennek

2023. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van olyan amikor onnan kapod a kèst a hàtasba ahonnan legkevèsbè vàrnàd..de ahogy említettem engem mindig gyötört a bàtyàm amig tudodd fizikailag addig ùgy ès hàla a “szeretetènek” megszàlottan edzettem ès cirkuszoltam is többször azèrt hogy mègse ne rajta vezessem le ès hogy utolèrjem fizikumban..

Amikor az megtörtènt a utolsò verekedôs testvèrkínzàs akkor maradt abba amikor beszorítottam a nyakàt hogy majd össze essen ès 2x orrbagyûrtem ès mondtam neki hogy

“Ùgynèzki fordult a kocka elèg mostmàr a hülyesègböl” onnantol kezdve fizikailag nemmert kikezdeni velem sosem azutàn pàr èvig nyugivolt aztàn jött a pia meg ez a nemnormàlis idiòta nôszemèly ès az addig is elcseszett kapcsolatunk hàlisten vègleg megszakadt

2023. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok. Arra hajlok én is, hogy beletörődöm és nem teszek semmit, csak marad bennem egy kis keserűség. Régen, kb. 5 éve nem állt szóba velem és a szüleinkkel mert akkor született az első kisfiam. Egyszer felcsattant ebédnél, hogy biztos én vagyok most az értékesebb amiért apa lettem. Zavarta, hogy a szüleink örültek az unokának. Ő maga viszont soha nem akart gyereket.

Az előző barátnőjét pedig rendszeresen megpofozta. Róla is ugyanazt mondta, hogy csak hisztizett folyton és nem volt normális.

Biztos nem volt tökéletes a mostani barátnője sem, de így végiggondolva a fő gond a testvéremmel van. Kekeckedik, vádaskodik ami egy idő után fárasztó és bántó is.

2023. febr. 8. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!