Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Én ezt már nem bírom tovább!...

Én ezt már nem bírom tovább! Mit kezdjek ezzel a szemét, rosszindulatú " testvéremmel "?

Figyelt kérdés
Én 15 éves vagyok, a tesóm meg most lesz 8. Mindketten lányok vagyunk, de a tesóm az egy verekedős idióta. Veszekedések során mindig elkezd velem verekedni, én meg nem hagyom magam, és visszaadom. Ha neki bármi nem tetszik, ha épp azt mondom, hogy ne jöjjön be hozzám, mert most tanulok, vagy most nem játszok vele, mert nincs kedvem, vagy ha nem adom oda neki azonnal azt a bizonyos dolgot, amit kért, akkor elkezd hisztizni, hihetetlenül pofázik, százegyig visszaszól ( mintahogy én is neki ), egy idő után meg oda-odacsap, én vissza, és akkor fut bőgve anyumhoz, hogy én megvertem őt, holott ő kezdi állandóan. És azzal is tele van a tököm, hogy általában anyumék neki hisznek, nem hiszik el hogy ő kezdte, mert " jajj, ő még kicsi, biztos erre nincs esze .. " Persze,persze, de a hazudozásra ( nem egyszer lebukott anyum előtt is a hazudságaival ), a másik piszkálására, meg a verekedésre van esze... Egy sunyi, alattomos dög. Szomorú, hogy ilyet kell írnom a saját testvéremről, de bár meg se született volna, egyszerűen gyülölöm, megkeseríti az egész életemet, és amikor összeveszünk, odahívom anyumékat, hogy nézzék meg megint mit csinál, és akkor jön azhogy mindkettőnket lecsesznek, és sokszor nem is hagyják, hogy elmondjam mit is csinált.. !! Bármit kérek tőle, dirrekt az ellenkezőjét csinálja, amikor odaszólok pl neki, hogy mostmár haggya abba a pofázást, akkor grimaszolva visszaugat, hogy " Te is ! ". Holott ő kezdte, és nekem ne mondja meg egy szaros 8 éves, hogy mit csináljak. Én se szoktam neki megmondani, csak ha anyum üzen vmit neki rajtam keresztül, akkor addig nem hagyom, amíg meg nem csinálja, mert utána elfelejti, és én leszek llecseszve, hogy miért nem szóltam neki.. Nagyon rosszindulatú, a múltkor pl megkértem, hogy segítsen nekem kintről behordani a cuccokat egy kertiparti után ( kanalak, üdítősüvegek, tálak ), nekem már teljesen tele volt a kezem, ő vitt egy tálat, meg egy kanalat a két kezébe, és már csak egy üdítősüveg maradt kint. Szóltam hogy azt hozzamár be, mert még simán elbírta volna, de ő szószerint felháborodva visszaszól : Nem látod, hogy tele a kezem ? Hát b+ a tálat meg a kanalat egy kézbe is megtudná fogni, de azért sem. És milliónyi ilyen esetet tudnék még sorolni. A fürdésnél is nagy viták szoktak lenni : Én állítom be neki a vizet ( mert elég nehéz, éshogy nehogy megégesse magát ), és általában minimum 5ször rá kell szóljon anyum, hogy menjen már vetkőzni. De sokszor még ezekután is elmegy a szobájába, hogy jajj mindjárt, még egy perc. Nekem lenne már más dolgom is, minthogy várjam, hogy végre jöjjön és csinálhassam neki a vizet, és amikor én már harmadjára rászólok, hogy mostmá haladjál vagy én foglak idehozni, akkor elkezd nekem ugatni, hogy én nem vagyok az anyja, hagyjam már békén. Ilyenkor ebből megint vita szokott lenni, mert én mondom neki, hogy anya mondta, hogy vetkőzz, úgyhogy fogd be a pofád, és haladj. Persze ő visszaugat ... és akkor jön anyum, leordít mindekttőnket és megint meg van a harag. De azt is mindig eljátsza, hogy már le van vetkőzve, hív hogy csinálhatom a vizet, és amikor bemegyek, elindítom a vizet, ő közli, hogy neki wcznie kell. Anyum meg utálja, ha folyatjuk a vizet feleslegesen, kijött múltkor is hogy akkor indítsam már csak el, ha a tesóm már kész van. De hát ő hívott hogy mehetek .. Akkor az is rendszeresen vitát szül, hogy soha nem csukja vissza az ajtómat, amikor kimegy. Bejön vmi hülye ürüggyel, csakhogy bejöhessen, elmondja ... Mondom, hogy oké, menjen, ő kimegy és úgy haggya az ajtómat, tárva-nyitva, holott kilincsre volt csukva. ( gyűlölöm, ha nyitva az ajtóm, mégcsak egy kicsire se legyen úgy hagyva, mindig kilincsrecsukom, és ezt pont ő tudja a legjobban ), de azért is nyitva haggya, a múltkor utánaszólok, hogy csukd már vissza, erre a válasz : jó mindjárt, dehát wc-znem kell, holott a zobája ment vissza, de miért is csinálná egyszer is azt amit kérek . Elmegy wc-re ( nem is wc-zik, de bemegy egy percre ) A wchez, el kell menni az ajtóm előtt, és simán kijön a wc-ről, anélkül hogy visszacsukná. Utánaszólok, hogy csukd már be azt a retkes ajtót. " Nemtudod magadnak becsukni, nemigaz már, már visszajöttem a szobámba . És többször van, hogy bemegy a konyhába, és elpanaszolja, hogy én miket csinálok vele, meg állandóan megütöm, csak épp azt nem mondja el, h ő kezdi az egészet, meghogy ő miket csinált. Anyumék meg azt mondják, h én vagyok a nagyobb legyek eszesebb. De már hosszú évek óta megy a folyamatos kötöszködés, nem fogom hagyni magam. Ha megüt, visszakapja, ha beszólogat én is vissza fogok szólni neki, egyszerűen ilyen a természetem, nem fogom hagyni magam azért sem. Csak azért mert én vagyok anagyobb, nem azt jelenti, hogy kussban türnőm kell azt, hogy ő állandóan piszkál, meg verekszik. Most komolyan mit kezdjek ezzel a helyzettel, mert már nem bírom, legszívesebb úgy megtépném, hogy fel sem tudna kelni!
2010. nov. 27. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%

jaj istenem! -.-

miért mi neveljünk téged is meg a tesódat is a szüleid helyett?

2010. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

ISmerem az érzést, az én húgom is ilyen volt, hiába nőtt azóta már meg, utálni fogom egész életem végéig.

Amit tehetsz hogy magasról teszel anyádékra, meg a húgodra is.Sajnos meg kell várni míg felnő.Ha nem hallgatnak rád, lássák hogy utálod őket, röhögd ki őket, mondd meg hogy téged hagyjanak békén.

Az ilyen testvérrel nem lehet mit csinálni, ütni kell.

A legmagasabbról lesajnálom azokat az embereket, akik a válaszom miatt nekem esnek, de én tudom miről beszélek itt a szép szó nem segít.Csináld azt amit mondtam, ha pedig felnősz állj bosszút.Utána ne aggódj majd a testvéred bocsánatot fog kérni a viselkedéséért, meglásd.Akkor majd eldöntheted hogy megbocsátasz-e neki.

2010. nov. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha tudomást sem vennél róla,és megtartanád a 3 lépést,akkor abba hagyná.Neki pont az tetszik,hogy te reagálsz a dolgaira.Próbálj meg nem törődni vele,aztán vége lesz.Ha nem reagálsz,akkor már nem leszel érdekes a számára,és más elfoglaltságot keres magának.
2010. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont! Pontosan ezt szeretik, ha így sem hagy békén, akkor meg vágj oda neki olyat, hogy egy ideig nem fog piszkálni, anyudék előtt, ahol látják miket művel veled, de így is te leszel leszúrva, mert te vagy a nagyobb... szóval, ez ellen nagyon semmit nem lehet, toleráld, majd kinövi :)
2010. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó három válaszolónak !


Az elsőnek megüzenem, hogy ha nincs értelmes válaszod, akkor menj innen, és ne is írj semmit, gondolom neked nincs ilyen problémád, de esküszöm az ilyen emberek mellé beraknék vagy 3 olyan tesót, mint amilyen az enyém, meglátnám mit ondanál. A szüleim nevelnek mindakettőnket, de tény, hogy az sem lenne állapot, ha állandóan ütnének-vágnának mind2nket, minden kis apróságért.


Amúgy, félreértés ne essék, a szüleim nem olyanok, hogy nem nevelnek minket, szarnak ránk, és csináljunk amit akarunk. Nagyon jó szülők, imádom őket, de többször tartom igazságtalannak az ilyen vitákra való reakciójukat, mert azt hiszik mindig én kezdem, és a bűvős mondatuk : Te vagy a nagyobb ! Ezzel meg tudnak őrjíteni, de sokszor van olyan is, hogy tesóm nem tudja kimosni magát az ilyen szemét jellegű piszkálódásából, és lecseszik , vagy anyum rácsap egyet a fenekére. De beismerem, én anyum helyében többször rávágtam volna olyat tesómra, hogy rögtön tudná " ki az úr a háznál " ! Mert sokszor visszapofázik anyumnak is, és anyum olyankor azt mondja, h nem akarja ütni-verni, ezért inkább leüvölti, de többször meg is bünteti, viszont van olyan helyzet, amikor egy nagy pofán helyrerázna tesómat, és úgy viselkedné, ahogy azt egy 8 éves gyereknek kell.

2010. nov. 27. 18:57
 6/20 anonim ***** válasza:

"Nagyon jó szülők, imádom őket, de többször tartom igazságtalannak az ilyen vitákra való reakciójukat, mert azt hiszik mindig én kezdem, és a bűvős mondatuk : Te vagy a nagyobb ! "

A te dolgod, de ebből a mondatból kiviláglik, hogy nem jó szülők!

Szerintem!

Kövezzetek meg!

2010. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Az elsőnek megüzenem, hogy ha nincs értelmes válaszod, akkor menj innen, és ne is írj semmit, gondolom neked nincs ilyen problémád,"


nekem a te korodban ennél 100X-or nagyobb gondjaim voltak!

Olyanok, amit te hál'istennek nem fogsz megtapasztalni ,remélem

2010. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarok okoskodni, de nekem is van egy hugom, és sokszor voltam hasonló helyzetben.

Szóval tesód tényleg direkt provokálja a helyzetet, és te meg belemész a játékaiba. Jobban tennéd ha tudomást sem vennél róla, nem kell neki parancsokat osztogatni, nem kell vele ordítozni, még akkor se ha ő kiabál. Elég csak szépen csendesen megmondani, hogy nem érdekel a véleménye. Előbb utóbb(de inkább utóbb, sajnos) meg fogja unni a szemétkedéseit, mert nem fogsz rá visszavágni. Lehet hogy azt fogja hinni, hogy megnyerte a csatát, de hosszú távon te jársz jól, mert nem fog zaklatni. Az ajtó miatt nem éri meg veszekedni, mert ez a nyitott ajtó nekem is egy heppem, és mindig nyitva hagyja mindenki, én meg szépen felállok,és becsukom. Kb 10 mp miatt nem állok le veszekedni. Ha meg anyukád üzen vmit, akkor add át az üzit tesódnak, utána mond meg anyukádnak, h te szóltál neki, mostmár az ő dolga,h megcsinálja-e, és akkor nem lehetsz te a hibás. röviden ennyi.

2010. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Purgerius ! Hidd el nem rossz szülők ők, attól hogy én nem mindig értek a véleményükkel nem azt jelenti, hogy nem jó szülők, ha megkérdezem otársaimat erről a dologról, akkor azt mondják a szüleik nekik is ezt vágják a fejükhöz : Te vagy a nagyobb ! Ez inkább úgy van, hogy anyum többször hisz tesómnak, mint nekem, apum meg többször hisz nekem, mint tesómnak.

Amúgy nem tudom neked ennyi idősen milyen problémáid voltak, de az a válasz amit írtál, ezt a reakciót váltotta ki belőlem, úgy gondoltam azért írsz ilyet, mert nem érted a helyzetet.


Am köszi a többieknek.

2010. nov. 27. 19:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Fogadd meg A válasz megírásának időpontja: ma 19:04 tanácsát!
2010. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!