Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az jelent valamit, ha gyerekké...

Az jelent valamit, ha gyerekként állandóan "öltük" egymást a húgommal?

Figyelt kérdés

Egy év van közöttünk. Igazából nem nagyon éreztem, hogy ő a testvérem lenne. Szeretet nem volt és most sincs köztünk. Gyerekként sokszor brutálisan összevesztünk. Bántottam játék közben (űrkilövős játék.. ráült a talpaimra, én meg "felküldtem" a levegőbe és volt, hogy rosszul ért földet.) ez neki testi fájdalmat okozott és elkezdett bőgni, bömbölni, majd bekattant. Ezután mindig menekülnöm kellett, mert kést rántott a fiókból és rám támadott. Ilyenkor bőgve, őrjöngve a nagykéssel próbált leszúrni. Mindig megúsztam. Bemenekültem előle egy másik szobába és nem engedtem, a kilincs szorításával, hogy átjöjjön. Ügyesebb voltam és fürgébb nála. A legdurvább az volt, amikor egyszer egy üvegajtót kézzel beütött felindultságában.

Ezek után jött az anyai verés, nádpálcával.

Normális volt ez a viselkedés egy fiú- és lánytestvér között? Miért voltunk ilyenek? Mások is csináltak ilyeneket?



2023. febr. 10. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen durván nem normális. Hol voltak a szüleitek, amikor késsel hadonászott, gyerekként?!
2023. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Csak a selejt.... drogosok szihok.


Ez mar erossen tul megy a jatek fogalman. Remelem mar kinőttétek.

2023. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek után jött az anyai verés, nádpálcával.

Normális volt ez a viselkedés egy fiú- és lánytestvér között? Miért voltunk ilyenek?"


Mert a szüleitek se voltak normálisak.

2023. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk azon hogy két ilyen elmebeteget már csak verni tudtak a szülők nem csodálkozom. Azon hogy nem vágtak be valami intézetbe, ahol tudnak a flúgosokkal bánni, már igen.
2023. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, teljesen normális késsel kergetni a másikat... Ja, nem.

Tényleg hol voltak a szüleitek? Tudom, hogy egyesek képesek egy idő után viszonylag jól ignorálni akár két üvöltő gyereket is, de a késsel fenyegetőzés azért egy hangyányit durva. És nem, nem a nádpálca a megoldás erre. Szóval végülis ilyen szülői mintával nem annyira meglepő ez az egész.

Az normális, hogy a testvérek veszekednek. Az is beleférhet, hogy néha agresszívak egymással szemben. De a leírtak ezen messze túlmutatnak, és nagyon nem normálisak semmilyen emberi kapcsolatban. Gondolj már bele, hogy mit szólnál, ha valaki (bárki) elkezdene manapság késsel kergetni vagy rád verné az üvegajtót. Értem én, hogy a gyerekek nem feltétlen fogják fel az ilyen tettek következményét, de érdekes módon a legtöbbünknek sem 3 évesen, sem 10 évesen, sem felnőttként nem jutna ilyen az eszébe.

2023. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: veszekedés, (nem durva!) birkózás szerintem sokaknál van gyerekkorban, de ez rémisztő amit leírtál.

A szülők nem tudták kezelni a helyzetet és lehet hogy anyád agresszivitását vette át húgod, mert gondolom ha nádpálcával oldotta meg ezt, előtte is agresszív lehetett, csak "más módon"...

2023. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy kérdező, te állandó jelleggel bántalmaztad a lánytesód? És csodálkozol hogy idegroncs volt?
2023. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Szia!

Nalunk is 1 ev van. Mi is oltuk egymast, csak mi nem eszkozokkel, hanem a kormeinkkel. Es igen aztan meg parszor megpofoztak minket hogy megis mit kepzelunk.

De azert se en se a tesom nem jatszott.velem vagy en vele urkilovoset...hihi.


Szerintem nem volt ez annyira extrem, es foleg nem jelent kulonosebben semmit. Ugyanis kerdes hany evesek voltatok ekkor es vajon jol emlekszel-e? Nem az emlekeidet akarom ketsegbe vonni, de hihetetlen az emberi agy, higy akar ugyanareol az egyetken tupontos esemenyrol a jelenlevoknek x idovel kesobb x fele emleke van es ha mondjuk visszaneznek egy videot rola kiderul senki se emlekezik jol. Most gondolj bele ti meg gyerekek voltatok.


A mi csaladunoban is voltak egymas hataba ollot allito gyerekek, de ott pl. egy arzalmatlan papirvago ollo okozott egy kisebb bemelyedest, de kesobb mar ugy ment a szajhagyomany, hogy az egyik gyerek a masik gyerek hataba beleallitotta a nagyollot.


Szoval alapjaban veve, ha jatszol is valakivel es fajdalmat omozol neki pl hugodnak urkilovossel, akkor az egy ev korkulonbseg eseten boven felfogja, mikor csinaltad direkt es gonoszul ezert a fajdalomtol termeszetes modon beduhodott es aggresszivan visszavagott. Nezz meg egy akarmilyen termeszetfilmet, ahol pl oroszlankolyok jatszik az anyjaval tesojaval eldurvul kicsit kozben aztan anyjatol kap akkorat hogy majd szetlapul a foldon. Es ott is azert mert anyukanak faj es beduhodik.

hugod is igy probalt visszajelzest adni arrol, hogy szemetkedsz vele es ez mar sok.

Az mas kerdes, hogy ezek szerint viszont voltatok annyira kicsik, hogy se te se o ne fogja fwl esszel ez mennyire balesetveszelyes (eleve hogy fertetek nagykeshez, hogy nem volt ott senki mar az űrkilovos jateknal, sem a kessel rohangaszos esetekben...


Hugod nyilvan nem tudta kezelni az indulatat es azert volt ilyen. De azert en megneznem mi vezet oda hogy vlaki igy bemergedjen. Nalunk volt hogy eleg volt egy elvesztett kartyajatek es mar ment az utlegeles. Fwlnottkent meg mondjuk kb semmi nem hozza ki a sodrabol.



Ha mar wleg nagyok vagytok es ez most zavar teged ezek az emlekek, regi esemwnyek, akkor menj es beszeld meg a tesoddl, hogy hu hat ciki de te ilyenekre emlekszel o mire emlekszik es mit gondol errop...mert te sajnalod, meg most remisztonek tunik meg mindig blbla

2023. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Apánk egész nap kőművesként dolgozott, csak esténként láttuk, aludni a tv előtt a díványon. Anyánk is dolgozott, de ővele többet voltunk "együtt". Munka után rászakadt az összes házimunka terhe. Amikor otthon volt, akkor értelemszerűen nem volt késes balhé. Csak akkor volt, ha szülői felügyelet nélkül maradtunk. Egyébként tetlegesség soha sem volt a szüleink köztük. Verbálisan is csak egy igazán komolyra emlékszem.

Együtt nem sokat játszottunk a húgommal. Utáltam babázni. Az utcán is külön bandáztunk fiúk és lányok. Csak ritkán voltak közös programjaink.

Birkózni lányokkal? Nem igazán. Fiúkkal az utcánkból annál inkább. Ott is akadtak durva szituk, de túléltük.

2023. febr. 10. 19:41
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretet nem volt és most sincs köztünk."

De miről jutott most eszedbe ez a kérdés? Ha hiányzik, ha szeretnél jobb kapcsolatot vele, hát hajrá, próbáld meg.

2023. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!