Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez normális egy 16 évesnél?

Ez normális egy 16 évesnél?

Figyelt kérdés
Öcsém 17 éves lesz nemsokára. Kisebb korában nem nagyon politizált, nem foglalkozott semmi vallással, semmivel, nyilván mint egy átlagos kisebb gyerek. Viszont kb 15 éves kora óta egyre konzervatívabb, először azt gondoltam hogy ilyen tipikus fiatal lázongás de nem. Most pl meg akar keresztelkedni, rendszeresen jár templomba egy volt osztálytársával. Van barátnője akit el akar venni ha felnő, és állítása szerint minimum négy gyereket akar. Nyáron vesztette el. (Jó a kapcsolatunk, ezért tudok ilyeneket) Mikor ebédnél apával politizálnak akkor simán megnyeri a vitát, nagyon ért hozzá. Eléggé nagymagyarkodó, ami nem jellemző a családban, szerinte Trianon teljesen nonszensz, utálja a románokat, újabban az ukránokat is a kárpátaljai attrocitások miatt. Az iskolájában lévő közösségről is sokat panaszkodik, mert szerinte mindenki az "új nyugati értékeket" képviseli és nagyon megy az lmbtq őrület. Sok barátja van egyébként. Most így perpill ennyit tudok mondani, de ha valaki akar tudni még valamit, akkor beszélek vele. Ez egy 16 évesnél normális viselkedés?

2023. ápr. 2. 17:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
ez kellene legyen egy normális 16 évesnek a gondolkodása.
2023. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Minden tini nagyon tartozni akar valamilyen kozosseghez. Hat o most ezt valasztotta, furanak fura, igen, kicsit meg hihetetlen is szamomra, de nyilvan miert ne tortenhetne ilyen :D


Viszont az, hogy tinikent miben hisz es hogyan gondolkozik, nem jelent semmit. Kesobb meg valtozhat.

2023. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, a barátai meg a barátnője egyetért vele. Az normális, hogy érdekli a politika és vallás - mindig vannak ilyen fiatalok, mindegyik "oldalon" vagy oldal nélkül, akik lelkesednek pont ezekért a témákért. Akár családi minta miatt, akkor pont azok ellen, akár mert olyan politizáló vagy vallási társaságba kerülnek, ahol jó érzik magukat. Szerinted miért nem normális?
2023. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Egy ilyen mélymagyar kör behálózta. Az interneten is csupa ilyen irányultságú tartalmat fogyaszt. Próbálhatsz neki mást is mutatni.
2023. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Apa szerint nagyapára hasonlít nagyon ilyen szempontból, de vele nem beszélt ilyenről soha, mivel már rég elhunyt, mikor még kicsi volt. Egyébként nyáron mennek a barátaival katonai táborba, amit a honvédség szervez. Ezt még így kifelejtettem.
2023. ápr. 2. 17:47
 6/21 A kérdező kommentje:
Engem nem kifejezetten zavar, apát aggasztja mivel ő elfogadóbb. Engem csak érdekel, hogy mennyire gyakori ez ebben a korban, engem soha nem érdekelt a politika, főleg nem 16 évesen.
2023. ápr. 2. 17:49
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Valakit 80 évesen sem érdekel a politika. Más meg tiniként már tüntetni jár.
2023. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen normális. Én is ilyen voltam kb 18 évesen, akkor kezdett el igazán foglalkoztatni a politika. Mondjuk nekem volt honnan átvenni, mert a szüleim is hasonló beállítottságúak.
2023. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Egèszsèges tini vègigmegy szèlsősegeken, mìg egészsèges felnőttkènt meglàtja mindkèt oldal igazàt ès mindkèt oldalròl a propagandàt is. Remèljük eljut majd erre a szintre, mert van, aki megragad ezen a szinten.
2023. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ez az őrjöngős fajta. Tehát tud beszélni az emberekkel kúltúráltan ilyenekről. Voltak, talán vannak is liberális ismerősei az iskolájából pl, egyszer találkoztam is velük és tényleg nem tűntek olyan embereknek mint ő.
2023. ápr. 2. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!