Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az elsőszülött volt a kedvenc...

Az elsőszülött volt a kedvenc nálatok is?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 12:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Apukám részéről igen, anyukám nem kivételezett velünk.
2023. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem, az egy szem fiú volt a kedvenc, a legkisebb. Amúgy ez a jellemző: vagy a kicsi, vagy a fiú segge van kinyalva.
2023. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nincs testvérem. Úgy látom magam körül, hogy általában a legkisebb vagy az egyetlen eltérő nemű (általában a fiú, de láttam már ellenpéldát is)
2023. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
szerintem igen, en vagyok az elsoszulott nagyobbik lany, a hugom 6 evvel kisebb. anyum nem kivetelezett... apum egyertelmuen engem szeretet jobban. de jobban is hasonlitok hozza, sportosabb fiusabb vagyok mindent csinalok / csinaltam vele mindig is. a hugom csajosabb, sütösebb, köverebb
2023. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk igen, bár ő volt az egyetlen fiú is hármunk közül, lehet, ezért is pluszban.
2023. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
Nem, nálunk a húgom első lánya a favorit...
2023. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem is tudom, kedvencnek lehet-e ezt nevezni, de nálunk a nővérem tartott számot nagyobb érdeklődésre. Vele beszélgettek, neki vettek nagylányosabb ágyat, bútort, ahogy nőtt, mert "már ideje, hogy ne ilyen gyerekes legyen neki".

Engem le se tojtak, csak akkor szóltak hozzám mikor muszáj volt, és könyörögnöm kellett, hogy 15 évesen ne az emeletes gyerekágyon kelljen már aludnom, és kaptam a szájhúzást, hogy minek nekem másik, teljesen jó az az ágy.

Nem a bútoros dolog miatt (hanem nem tudom röviden visszaadni, hogy mi miatt), de olyan érzéssel nőttem fel, mintha rá büszkék lennének, én pedig a félresikerült palacsinta lennék a szemükben.


De az érem másik oldala az, hogy a nővéremnek jutott a legtöbb jó mellett a legtöbb rossz is, mert első gyerek lévén neki kellett elfogadtatnia, hogy egy gyerek nem feltétlenül ugyanolyan preferenciákkal, ízléssel, szemlélettel, tulajdonságokkal rendelkezik, mint amilyet a szülő elképzelt, és neki kellett elrágnia a rövid pórázt is. Így neki jutottak a nyiladozó önrendelkezésen való szülői kiakadások. Az én hasonló húzásaimat már letojták, mert addigra feljebb ment az ingerküszöbük.

2023. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
67%
Nálunk nincs kedvenc, édes anyum és apum is egyaránt szereti mindhármunkat
2023. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nalunk a legkisebb volt a kedvenc. A ferjeméknéknél viszont igen, ő az elsőszülött es ő volt a kedvenc.
2023. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Nálunk az öcsém volt a kedvenc. Egyedül anyu az, aki sosem kivételezett velünk. Apám látványosan.
2023. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!