Én lennék a rossz?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak adtam kölcsön egy feltétellel: abból a pénzből amit adok, nem kaphat közvetlen vagy közvetett formában az egyik testvérem, akit tiszta szívemből utálok. Az okokat leírni hosszú lenne, de nem is lényeges ebből a szempontból.


Adott annak a testvéremnek pénzt, sőt vett magának dolgokat, de csak magának, másnak nem.


Mondtam anyámnak, hogy adja vissza a pénzt, soha többet nem fogok adni, ha ezt az egy feltételt sem tudta teljesíteni.


Én lennék a rossz? Vagy hogyan értethetném meg vele ha ezt az egy feltételt teljesíti, azt csinálnak a pénzzel, amit akarnak?



2023. ápr. 30. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy rossz viszont sejthetted, hogy az utált testvérednek is fog venni valamit ha már eleve úgy adtad, hogy mondtad neki ne vegyen belőle semmit a testvérednek.

Nem tudsz mit csinálni legfeljebb annyit, hogy többet nem adsz neki pénzt.

2023. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
Nem mindegy neked, hogy mit csinál a kölcsön adott pénzzel? Az a lényeg, hogy a megállapodás szerint visszaadja.
2023. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Attól kezdve, hogy odaadod a pénzt, neked semmi jogod beleszólni, mit csinál vele.

Ha eleve ilyen kikötést tettél, akkor feltételezted, hogy ad a testvérednek vagy vesz neki valamit - ha ezt nem akartad volna, akkor nem adsz pénzt.

Eleve nem értem ezt a kikötést, elég furcsa ötletnek hallatszik.

Nem feltétlenül te vagy a rossz, csak vagy naív vagy buta.

A pénzt akkor kell, hogy visszaadja, ami az eredeti megállapodás volt, legfeljebb máskor nem adsz neki semmit.

2023. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Gonfolom nem akarta, hogy hozzá kerűljön a pénze mert az olyan montha egyenesen neki adta volna. Én megértem. Ismertem pár ilyen alakot akinek nem hogy pénzt de még levegőt sem szívesen adtam volna!
2023. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Megvolt a tanulság, többet enm adsz neki, aztán örülj ha egyáltalán visszaadja.
2023. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!