Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan akarok "megszabadulni"...

Jogosan akarok "megszabadulni" tőle? Rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az a helyzet, hogy van egy nővérem, akivel 1 év van köztünk, de mégis idén érettségiztünk mind a ketten, mert ő nyelvi előkészítős gimibe járt.

Eléggé diszfunkcionális családban nőttünk fel, ami azt illeti. Hiába ő az idősebb, általában nekem kellett rá vigyázni, szinte én voltam az anyja, mivel a szüleim nem igazán törődtek velünk. Az alapvető szükségleteket (étel, ruha, stb.) megadták, anyagi problémáink sem voltak, de érzelmileg eléggé elhanyagoltak bennünket. A nővéremet mindig is életképtelennek titulálták itthon a szüleim, folyton így is kezelték, szóval tényleg nem lett túl önálló. Mindig nekem kellett segítenem őt, lelkileg támogatnom, ügyet intéznem vele/helyette, stb.

Még több más problémánk is volt/van, amit nem részleteznék, az szerintem mindent elárul, hogy a tavalyi távoktatás alatt, mikor itthon kellett lennem a családdal több pszichés problémám kialakult, panikbeteg és depressziós lettem.

Szóval ezek után nem csoda, ha mindent beletettem a tanulásba, hogy el tudjak kerülni itthonról.

A barátnőimmel már viszonylag korán jelentkeztünk egy egyetemtől független kollégiumba, ahová fel is vettek bennünket. A kinézett egyetemi szakra is valószínűleg meg lesznek a pontjaim.

Igen ám, de a testvérem nem volt ilyen talpraesett. Ő későn adta be a jelentkezését a külsős kolikba, ezért a legtöbb helyről már elutasították helyhiány miatt. Még az egyetemi felvételi előtt megegyeztünk, hogy külön helyen fogunk lakni, ugyanis bármilyen bunkón is hangzik ez, nem akarom, hogy egyetem alatt is folyton rajtam lógjon, hogy nekem kelljen pesztrálni és segíteni őt, mint általános és gimi alatt. Szerintem önállósodnia kéne, viszont ha egy koliban lakunk, akkor így vagy úgy de meg fogja találni a módját, hogy rám akaszkodjon.

Viszont most mégis kitalálta, hogy jelentkezni akar abba a koliba, ahol én is fogok lakni a barátnőimmel, mivel talán ott még van férőhely. Eléggé összevesztünk, mert nem így beszéltük meg, de nyilván nem tilthatom meg neki, hogy beadja a jelentkezését.

Azt gondoltam, hogy az egyetemet végre tiszta lappal kezdhetem, elszabadulhatok a családomtól, de nem akarom, hogy a nővérem a nyakamon maradjon, mert rajta keresztül a szüleim is manipulálni fognak.

A nővérem azt mondja nekem, hogy egy önző és szar alak vagyok, amitől rosszul érzem magam, pedig úgy érzem jogosak az erveim, amik miatt azt szeretném, hogy lekopjon rólam. Azt állítja, hogy nekem sokkal könnyebb az életem, mint neki, nekem minden az ölembe hullott, holott ez baromira nem igaz. Igenis megdolgoztam a tanulmányi eredményeimért, ami főleg nehéz volt a pánikbetegség és a depresszió mellett. Emellett azért is féltékeny, mert nekem vannak barátaim, neki meg nincsenek. Már voltak olyan megjegyzései, hogy majd az én barátnőimmel akar lógni, mert neki nincsenek, mivel ő nem olyan szerencsés, mint én.

Szóval már kissé elegem van belőle, viszont ha úgy alakul, mit tegyek, hogy az egyetemi évek alatt ne akaszkodjon rám?

18/L



2021. jún. 30. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Kerek perec mondd meg neki, hogy távol szeretnel maradni tőle, önálló és független egyetemista szeretnél lenni.
2021. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
"Teso, önállósodnod kene, probald elintezni egyedul, sikerulni fog. Csomo mas ember is megcsinalja, hulyebiztos a dolog. Meg fogod latni. Csak allj neki"
2021. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha esetleg fel is veszik oda jó eséllyel nem fogja bírni sokáig a koleszt és az egyetemet. Addig pedig mondj nemet mindenre.

A barátnőidnek mondd meg őszintén, mi a helyzet és kérd meg őket, rázzák le, akárhányszor rájuk akar akaszkodni.

2021. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg önállósodnia kéne a nővérednek, nagyon el van lazulva.

Mondd el neki hogy nem szeretnél a társaságában lenni.

2021. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szembesítsd a tényekkel.

Önzőnek nevez? Kettőtök közül ő az önző, lényegében élősködik rajtad, csak nem anyagilag.


Azt állítja, hogy szerencsés vagy? A szerencse igazából nem létezik. Például, hiába írsz egy tökéletes könyvet, senki sem fogja kitalálni, hogy létezik, majd könyörögni neked, hogy add ki. Neked kell hírdetni azt, beszélni róla és a megfelő társaságba bekerülni. Ha kiválaszt egy kiadó, hogy kiadná a könyved, az nem a szerencse miatt van, hanem mert tettél azért, hogy felkeltsd az érdeklődését.


A barátok végképp nem szerencse alapúak.

Ha a barátaira is ennyire akaszkodik meg az alapján, hogy ilyen életképtelen, nem csodálom, hogy igazából nincsenek is neki. Ettől függetlenül ne viselkedjen már úgy, mint egy kisgyerek, aki a tesója barátaival akar legjobb barát lenni. Nem arról van szó, be lehet nekik mutatni és ha mindenkinek szimpi mindenki, akkor nem baj, ha barátok lesznek, de szerintem két testvérrel fura barátságban lenni. Mármint nem lehet mindkettővel nagyon nagyon jóban lenni egyszerre, de ilyenkor meg kihagyod mindig az egyiket. A lényeg, hogy te sem szeretnéd, ezt tiszteletben KELl tartania. Attól nem leszel egy cseppet sem önző, hogy nem akarsz a baratnőidre ráeröltetni valakit, akivel jópofizni kell akkor is, ha idegesítő. Ha nagyon el akarod kerülni az összeveszést ezen, akkor meg tudod csinálni, hogy egy találkozó után közlik a barátaid vele, hogy nem szimpi nekik és nem akarnak barátkozni, de célszerűbb a sarkadra állni és felvállalni a gondolataid.


Az, hogy a megbeszéltek ellenére ugyanoda jelentkezett, az elég bunkó, de valahol nem volt más lehetősége már, az is igaz. Igazából teljesen levakarni emiatt nem fogod tudni, mert biztos vagyok benne, hogy lesznek közös programok vagy valamik, ahol találkozni fogtok. De nem kell közösen főzni, közös szobában lenni, együtt járni mindenhová és nem kell helyette intézned semmit. Elmúlt 18, oldja meg egyedül, menni fog neki, ha muszáj lesz, hidd el. Ha nem, akkor majd kérdezzen, válaszolsz, tanácsot adsz, de nem csinálod helyette!


Teljesen megértelek egyébként, hatalmas respect, hogy eddig kibírtad. De állj a sarkadra és mondd el neki, hogy innentről vége, élje a saját életét és ne tápaszkodjon mindennel kapcsolatban rád. Ha megsértődik, akkor megsértődik, nem kell vele foglalkozni, addig sem rajtad csüng. Illetve véletlenül se érezd magad rossznak, önzőnek, akárminek amiatt, hogy eleged van abból, hogy évekig egy gyereket pesztráltál (annak ellenére, hogy idősebb, valahogy mégis gyerekként viselkedik) és 18 évesen a saját életedet szeretnéd élni!


Egyébként az elmondottak alapján hatalmas probléma lehet a kommunikációs készségével, ezzel érdemes lenne foglalkoznia (nem tudom, hogy ez pszichológussal vagy kivel/mivel javítható), mert minden (a barátok, az ügyintézés, stb) erre épül és szó szerint életképtelen, ha nem képes annyira sem kommunikálni, hogy barátokat szerezzen.

2021. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elé állsz, és megmondod hogy így gondolod és ezt el kéen hogy fogadja.
2021. júl. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy esetleg egy koliban lesztek, nem kell vele foglalkoznod. Nem nyitsz neki ajtót, megkéred a csajokat, hogy ne engedjék be a szobátokba... Sajnos durvának kell lenned, mert a tesód életképtelen és még jó tahó is.
2021. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ha ilyen kis béna, akkor szólhattál volna neki időben, hogy jelentkezzen, hogy nehogy a nyakadon maradjon. Nem kell mártírkodni.
2021. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
jogosan szeretned tavoltartani magadtol a csaladot, viszont nem tilthatod meg neki hogy oda jelentkezzen ahova te is. lehet az egyetemen talal baratokat es leszall rolad. tamogasd abban hogy vegyen reszt sok golyaprogramon, akkor lesznek ismerosei es nem veled akar logni.
2021. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Bocs de süt rólad a gyűlölet. "életképtelennek titulálták itthon a szüleim, folyton így is kezelték" Tehát nemcsak elhanyagokták hanem lekezelően viselkedtek vele ahelyett hogy bátorságot öntenek belé. Sajnálom hogy teher ek érzed de ez legyen a legnagyobb bajod hogy a testvérednek segíts.

Szerintem segítene kellene neki még a továbbtanulás elindításában nem lebeszélni. Bárhova is menjen. Ezután nem kell már vele foglalkozni ha nem akarsz, de ha neki segítség kell higy elinduljon akkor nem értem mi ezzel a baj.

Az "életképtelen" dumát nem tartom jogosnak egy elhanyagolt frissen érettségizett továbbtanilni akaró 18 éves emberre.

2021. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!