Rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves kishúgom, én 21 éves lány vagyok, elég sok a korkülönbség, amit néha elég nehezen tudok kezelni már. Már vágyódom vissza az egyetemi életbe, már mennék itthonról, mert eléggé beleuntam a hétköznapokba, hiányoznak az ottani barátaim....A húgomra minden iskolai szünetben én vigyázok, mert a szüleim dolgoznak. Szívesen megteszem, de néha már soknak érzem ezt. Ma is főztem, porszívóztam, mostam, sokszor takarítok, hogy anyukámnak ne kelljen, mert ritka rossz melója van és sajnálom Őt. Közben próbálok a barátomra is figyelni, ma is filmeztünk, de a húgom miatt alig van nyugtunk, mert féltékenykedni szokott és ő is odabújik hozzánk. Ma kivételesen rossz kis csaj volt, párszor fel is emeltem a hangom vele, mert hiába mondtam neki el többször szépen, direkt bosszantott és azért is csinálta, a barátom meg még nekem támadt, hogy olyan idegbeteg vagyok ma, mert folyton kiabálok vele kb. a semmiért, hiszen gyerek. Szerintem meg megérdemelte, én sem birok folyton türelmes lenni...próbálom nevelni, én nem vagyok olyan engedékeny, mint pl apukám..én igenis rászólok, hogy pakoljon el maga után, dobja el a szemetet, addig nincs tv, nincs játék...ha hisztizik a bolt kellős közepén egy drága barbie miatt megmondom neki, hogy más gyereknek egy sincs, mégsem bömböl érte, túl drága, nem tehetjük meg..persze apukám egyből azt mondja, na jól van, tedd be a kosárba, de utolsó eset..aha! Pedig nekem csak egy kis megértés kéne....21 évesen szinte gyereket próbálok nevelgetni, itthon besegítek, erre most én vagyok az idegbeteg. Lehet tényleg kiabáltam, de szerintem mindenki szokott. Az meg már egy megint más téma, hogy nincs kedvem pl. babázni minden nap a tesómmal...szoktam vele játszani pl társast, mesézni, tollasozni, de hát 21 évesen nekem nincs türelmem babázni...Most akkor én vagyok a csúnya néni?

2013. aug. 27. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Kicsit lehetnél türelmesebb. Elhiszem, hogy idegesít, de mégiscsak a testvéred. Amúgy meg nem kell már sokáig elviselned, mindjárt kezdődik az egyetem. Később majd ha nagyobb lesz, nagyon fogsz örülni, hogy van testvéred. Addig próbáld elviselni :) Ő csak szeret téged és veled akar lenni.
2013. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ne érezd magad hibásnak. Én is ilyen vagyok, és én ezt érzem helyesnek. Legalább a te gyereked nem lesz elkényeztetett (én így fogom fel).

Sajnos én utálom a gyerekeket, amióta van egy unokaöcsém. Teljesen el van kényeztetve a gyerek, mindent megkap, mindenkivel úgy beszél ahogy akar. Köszönni sem tud, csúnyán beszél, és sorolhatnám. A szülei nem nevelik rendesen, mindenkit rúgdos és ütöget, aztán én adtam neki...Megütöttem szerencsétlent, mert belém rúgott, mellesleg teljes erejéből rúgott meg, azért mert nem akartam vele játszani...aztán én voltam a rossz kislány. Ilyen az élet.

A húgod nevelésre szorul. Te csinálod jól, nem a szüleid.

18/L

2013. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy szeret, én is nagyon szeretem, rengeteg szeretetet ad nekem és próbálom is viszonozni, de ilyen rossz napokon nehéz türelmesnek lennem és lehet néha valami miatt lebutázom, lehet felemelem a hangom, de sajnos ilyen a természetem, de nem csak vele..sokszor mondok hirtelen felindulásból durvábbat, mint amilyet akarok másnak is :S
2013. aug. 27. 21:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú, második, hát ha nekem ilyen tesóm lenne...már nem is lenne :D A szüleim is terelgetik, leteremtik, ha pl. rosszul viselkedik vagy hisztizik, de még látom sokszor, hogy anyum pl. helyette elpakol, behozza neki a teát, apukám ritkán tud nemet mondani, ha kell neki valami a boltban..apunak ezt el is mondtam, hogy szerintem nem helyes, mert azt fogja hinni később, hogy bármit megkaphat, de szerinte túlreagálom, mert még kicsi és had kényeztesse már el, hisz nem lesz több gyereke és belőlem sem lett elkényeztetett hisztérika.. :)
2013. aug. 27. 21:34
 5/7 anonim válasza:

Második vagyok. Helyes h megdorgálják, de szerintem azért jobban kellene, ha ilyeneket csinál.

Én nem tudom milyen leszek a saját gyerekemmel, néha már nem is akarok... az unkaöcsém miatt. Félek h én is elrontanám a gyerekemet, és belőle is olyan kis szemét dög lenne :):D

Már bocsánat h az én kis történetemet is leírtam :) :DDD

2013. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez egy ilyen idöszak a gyerekeknél, hogy szeretnek mások agyára menni. Nekem kèt tesóm van mindkettö idösebb nálam ès règebben borzasztó kishúg voltam mivel ugye èn vagyok a legkisebb de már 16 èves vagyok ès kinöttem ebböl most a növèremmel elmondhatatlanul jóban vagyunk mindent egymással beszèlünk meg:) szóval tènyleg lègy kicsit türelmesebb szerintem:)
2013. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekezni fogok :-)
2013. aug. 27. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!