Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is gàz ez egy...

Szerintetek is gàz ez egy nővèrtől?

Figyelt kérdés
Van egy húgom, aki nagyon ügyes, okos, jó jegyei vannak, egy csomó baràtnője van ès èn ahelyett, hogy örülnèk ennek, ahogy egy jó nővèrhez illik, inkàbb irigy vagyok. Èn hiàba tanulok, sose vagyok kitűnő, alig vannak baràtaim (inroveltàlt vagyok), mikor meglàtom a tesóm a baràtnői gyűrűèben, èn meg egyedül àlldogàlok, àlhtalàban elfog a sàrga irigysèg ès inkàbb próbàlok bújkàlni a tesóm elől, nehogy meglàssa, hogy èn milyen szerrencsètlen vagyok. Ezèrt se akarom, hogy ő is ugyanabba a gimibe jöjjön, mint ahova èn jàrok, hogy èn se làssam őt, hogy ő "milyen menő" èn meg nem, ebből vannak vitàk is?, mert ezt nem merem bevallani, csak azt hajtogatom, hogy ne jöjjön az èn gimimbe. A màsik, hogy èn próbàlom ezt az èrzèst elrejteni, de direkt remènykedek benne, hogy rossz jegydt kap, èlvezem ha leszidjàk(persze akaratom ellenère, ez csak úgy jön). Próbàlom ezeket az èrzèseket gyökeresen elfojtani, de nem megy. Màsoknàl is ez van, szerintetek ez csak egy egyszerű "tetcvèr harc" vagy ez màr túl sok?

2023. máj. 31. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
eléggé túlzás a dolog, főleg hogy legalább 15 vagy már, ha gimnazista. nőj fel. és legyen saját életed, ne a húgodéra csorgasd a nyálad. a húgod nem te vagy, így értelemszerűen az ő élete sem a tied. nem a húgod hibája, hogy téged annyira lefoglal az irigykedés meg a rosszakarat, hogy ettől már saját életed sincs.
2023. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen érthető ennyi idősen. Te még nem találtál rá "arra" a tárasságra aki neked megfelelő. Vagy arra a fiúra aki szintén zenész és nem mer megszólítani pedig tetszel neki.Fiatalság...
2023. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Érthető, de senki nem tehet az alaptermészetéről és arról, ahogy a szülők felnevelték.

Két testvér között nagyobb lehet a különbség, mint két random idegen között. Kívánom, hogy találd meg a saját életed, saját barátaidat, saját érdeklődésedet és saját sikereidet. Azzal, hogy ezt ide leírtad, volt hozzá bátorságod és magadnak is megfogalmaztad, már rajta vagy azon az úton, hogy megtaláld a saját életed.

2023. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszokat! Azt hiszem igazatok van ( mèg az 1-nek is).
2023. máj. 31. 18:47
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen rendben van.

Én is így voltam az unokatestvéreimmel.

2023. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

inTrovertalt nem inrovertalt :)


nyugi. neked is megvannak a jo dolgaid. ne legyel feltekeny. senkinek sem lesz ugy jo te csak szenvedsz

2023. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Még az ikrek sem egyformák, ne aggódj. Más természetűek vagytok, más igényekkel. Nem feltétlenül rossz a te helyzeted sem, de ha ez neked így nem jó, hát változtass.

Ha a te gimidbe megy és tényleg olyan népszerű lesz, lehet te is hamarabb találsz barátokat, ha nem zárkózol el tőlük.

2023. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Ha introveltált vagy (tényleg az, nem csak rámondod), hidd el, elég hamar fárasztana és nem szeretnéd azt, amilyen a hugod élete. Elhiszem, hogy menőnek tűnik, ha valakinek sok barátja van és körbe zsongják, de egy igazi introvertált személynek az sok, tudom, mert én is az vagyok. Tininek engem is valahol zavart, hogy mások milyen jól elvannak és én meg nem, de nem ciki vagy baj, ha valaki nem "társasági ember". Így 30+os fejjel már látom ezt, vannak előnyei is, pár példát ha megengedsz: vannak olyan munkák, ahol egy extrovertált ember begolyózna, hogy alig szólnak hozzá, nem tud beszélgetni, mert nincs senki mellette, nekem meg ez való. Covid lezárások alatt én élveztem, hogy nem kell "illemből" sem nagy társaságban lenni, mások majd' bele pusztultak a "magányba", nekem meg se kottyant. Sokkal szűkebb (és részben emiatt), de mélyebb barátságaim vannak. Nem 20, hanem 3, de velük mély barátság.

A tanulmányok meg teljesen más téma, más képességek vannak a testvérek közt is. Nekem bátyám van, ő a tipikus menő, sportoló, kupákat hazahozó volt, de gyenge tanuló. Én jó tanuló, de a saját lábamban elestem. Pedig ugyan az a neveltetés, háttér, mégis ég és föld vagyunk. Neked is biztos van, amiben te vagy a jobb.

Ezek tiniként (gimisek még tinik) kijöhet irigység képében, hogy másnak látod magad, mint a nagy átlag.

2023. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Felnőttként írom neked, 2 kamasz anyukájaként (rálátok erre a korosztályra), hogy ez a nagy népszerűség nem feltétlen az illető csodás személyének szól. Ne irigyeld.

Az a helyzet, hogy van a falkavezér és köré gyűlnek a csodálók/gyengék.

Ha nincs ott a falkavezér szétszéled a nyáj.

Lehet a tesód gimisként, már nem fog udvartartással rendelkezni.

A jól tanulás meg olyan, hogy majd bizonyítson egy erős gimiben is, meg majd az egyetemen.

Na, csak azt akarom ezzel mondani, hogy a csodatesó lehet kiesik pixisből, hacsak nem követi a falka is ugyan abba a gimibe.

De a kapcsolatok dinamikája egy új közegben kizárt, hogy ugyan olyan maradjon.

Az pedig teljesen érthető, hogy nem akarod, hogy a te gimidbe menjen.

2023. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem próbáld meg valahogy leküzdeni magadban az irigységet és megváltoztatni ezt az érzést. Próbálj meg inkább jóban lenni vele, beszélgessetek, töltsetek el együtt időt. Nem lenne jó, ha nem "csak" a testvéred lenne, hanem a barátod is?

Nem tudom milyen a viszonyotok, mennyire vagytok szorosabb kapcsolatban, de a leírásod alapján azt gondolom nem annyira. Persze ha teljesen összeférhetetlen a személyiségetek, akkor nem muszáj erőltetni a közös programokat.

Szerintem egy próbát megérne kicsit közelebb kerülni egymáshoz. Lehet rájönnél, hogy neki is megvannak a maga problémái, ő sem olyan "tökéletes", csak te látod annak. Tudnátok segíteni is egymásnak, mert lehet, hogy amiben ő bizonytalan, abban te nem, és fordítva. Akár az ő barátaival is megismerkedhetsz és lehet, hogy idővel közös baráti társaságotok lehetne.

Akárhogy is, nem lenne szabad ennyire lealacsonyítanod magad, hozzá méregetned magad. A boldogságod nem attól függ, hogy neki milyen az élete. Gondolj bele, ha elveszítené a barátait és nem lenne ilyen sikeres, akkor te többnek éreznéd magad? Szerintem attól neked még nem lenne jobb, te magad nem lennél több. Mert az az ő élete. Nem befolyásolja különösebben a tiédet. Legalábbis nem kellene. A gondolkodásodat kéne megváltoztatni ezekről.


Inkább magadra figyelj, arra, hogy te mit szeretnél elérni az életben, és ne arra, hogy más, jelen esetben a testvéred mit csinál és hogyan éli az életét. Ha valami nem tetszik, változtass rajta. Attól te nem leszel több, nem fogod jobban érezni magad, ha másnak is rossz és sikertelen az élete.


Ha vele nem is jössz ki annyira jól, hát találd meg azokat az embereket, akikkel jól érzed magad, akik megértenek, akik a te barátaid. Senki sem egyforma. Valaki nagyobb baráti társaságot igényel, sokkal jobban szeret emberek között lenni, valaki pedig nem. Ezzel sincsen probléma, ettől még nem leszel rosszabb.

2023. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!