Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmondjam a húgomnak, hogy...

Elmondjam a húgomnak, hogy rettenetesen frusztrál, hogy elcsaklizták előlem a néhai nagyszülők lakását, vagy teljesen felesleges konfliktust generálni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 10:27
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
90%
Kifejtenéd, hogy mi történt?
2023. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
95%

Mit takar az, hogy "elcsaklizták"?

De amúgy ha valamiért téged anno kihagytak, akkor kb 0 és semmi között van az esélye, hogy ha nekiállsz veszekedni, akkor majd mindent megbánnak és fizetnek neked.

2023. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
23%

Minden tüskét meg kell beszélni mert idővel csak mélyebbre kerül és rosszabb lesz.

Amikor a tesód megkapta azt a lakást gondolom megbeszéltétek, hogy most ő kapja ezt a lakást, te pedig cserében y dolgot fogsz kapni.

Nevére is van iratva vagy ő lakik benne és majd idővel osztoztok rajta?

2023. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Épp az a baj, hogy nem beszéltük meg. A párjával ők hirtelen kitalálták, hogy ők odaköltöznének Budapestről. Minden szépet ígértek anyámnak, hogy majd szépen felújítják... Most szét van díbolva az egész, nem haladnak egyről a kettőre.

Engem senki sem kérdezett meg, anyám is csak utólag gondolt bele, hogy azért velem is beszélhettek volna. Meg most azt mondja, hogy én is odamehetek. De ki akar ötödik kerék lenni?

A húgom azóta se beszélt velem erről. Gondolom azt hiszi, neki az jár. Nekem meg semmi. Én egyedül vagyok, elleszek még a szülőkkel.

2023. jún. 30. 10:43
 5/60 anonim ***** válasza:
85%
A húgod a leleményes fajta, még ha a te károdra is. Ha jól értem, hivatalosan anyátok az örökös. Neki kéne lépnie bármit. Ha ő azt mondja, te is odamehetsz nyugodtan, akkor én a helyedben simán csinálnék egy kirándulást arrafelé és beállítanék 2 táskával, hogy egy hétig maradok. Aztán ha hápognak, meg lehet beszélni, kinek mennyi joga van a lakás használatához. Kirakni nem rakhatnak, ez biztos. Mondd el, hogy anyátokkal együtt papírozzátok le, hogy lemindasz a neked járó részről a piaci ár arányos részéért. Akkor vagy visszakoznak vagy elrendezitek végleg és ennyi.
2023. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
91%

Azért ez nem teljesen egyértelmű.

Üresen állt? Anyukádé gondolom, nem a tiéd vagy a húgodé.

Az érthető, hogyha odaköltöztek abba a városba/faluba, akkor anyukád így segíti őket, hogy legyen hol lakniuk.

De tisztázzátok, beszéljétek meg közösen. Nyilván az sem jó, ha minden a húgodhoz kerül, neked meg semmi sem jut.

De azért ne így mond, hogy elcsaklizták előled. Hiszen ez (ha jól gondolom) anyukád öröksége, az ő tulajdona most. És ő még él. Tehát még nem kell úgymond osztozkodnod a húgoddal.

2023. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak odaköltöztek, de nem az övék, akkor nincs elcsaklizva, csak ők használják. Ne haragudj, de amikor ők odaköltöztek, neked is arra a településre kellett volna költözni es emiatt nem költözhettél? Vagy simán csak balhézol, hogy ha te nem mész, ők se menjenek?? Amúgy meg beszélj vele nyugodtan, miért ne tennéd.

Anno a szüleim befektetésnek vettek egy lakast Budapesten. Én az akkori parommal egy másik varosban laktam albérletben. A frissdiplomás öcsém és a párja Budapesten tanultak es dolgoztak. A szüleim úgy döntöttek, hogy kiadás helyett a tesómék beköltözhetnek, csak rezsit kell fizetniük. Nekem az égvilagon semmi problémám ezzel nem volt. Akartam Budapesten lakni? Nem. Akkor? Örültem, hogy nekik van ilyen lehetőségük. Amúgy a szüleim később "kompenzáltak" engem, de nem vártam el azt sem. Nem is értem, milyen tesók azok, akik kivennék a másik alól a lakást, pedig amúgy nem is akarnak ott lakni.

2023. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Ők Budapesten dolgoznak, csak minden bajuk van az albérlettel. A lakás Fehérváron van, én is itt élek a szüleimmel. Én úgy terveztem, hogy odaköltözöm az üresen álló lakásba, ezt anyám is tudta. De aztán jöttek a húgomék azzal, hogy ők akarnak odaköltözni, meg hogy nagyon szépen, gyorsan felújítják. De eleddig csak romboltak meg kokányoltak. Tulajdonképpen lakhatatlanná tették a lakást, amihez elég lett volna egy vizest hívni.
2023. jún. 30. 11:02
 9/60 anonim ***** válasza:
68%

Miért lett volna NEKED több jogod odaköltözni, mint nekik? Aki elsönek szól az mehet.

Másrészt ez NEM a néhai nagyszülök lakása, HANEM anyádé, ö meg azt enged oda, akit akar.

Te csak akkor reklamálhatsz, ha anyátok meghal, akkor ugyanis ti ketten lesztek az örökösök. (Feltéve, hogy anyád nem adja el a testvérednek). Ebben az esetben a lakás értéke megoszlik kettötök között, a testvérednek annyival több jár, amennyit befektetnek a lakásba.

2023. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Nem jogokról van itt szó!

Egyszerűen frusztrál, hogy velem nem beszéltek erről.

Nekik könnyebb, ők együtt vannak. Ha lenne párom, már én sem a szüleimmel laknék.

2023. jún. 30. 11:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!