Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom gyerekeinek apjával...

A párom gyerekeinek apjával nem jövök ki. Rettenetesen arrogáns. Apa és pótapa harca. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

1,5 éve gyűrjük egymást egy elvált anyukával. Az egyik gyerek vele él a másik az apjával. Nem élünk együtt még, de időnként elhozza a kisfiát is, hogy jobban megismerjen. Jól kijövök vele, mivel a küzdősport klubban klubtárs, csak ő a gyerek csoportba jár. A gyerek is azt mondta nekem, hogy eddig én vagyok anya legnormálisabb pasija.


A volt férj viszont nekem nagyon problémás. Első mondata hozzám az volt, hogy: "te vagy az aki majd beköltözik a lakásomba?" Próbáltam elkerülni a konfrontációt egy darabig, hogy a gyerek ne úgy nézzen rám, mint a férfira aki megverte az apukáját. De a fickó egyre csak kihasználta a helyzeti előnyét. 1,5 év után meguntam amikor beleszólt, hogy nem az én gyerekem, mintha bűn volna kedvelnem a kis fickót.


Eljutottunk odáig, hogy felmostam vele a padlót, és elmondtam neki, hogy amíg nem ő adja bele a család anyagijába az oroszlán részt, meg nem ő fizet a gyerek iskoláját, edzését, életét...stb. Nem kellene úgy viselkedni, mintha ő vezetné ezt a családot.


A kérdésem az volna, hogy ki, hogy kezelne egy hasonló problémás volt férjet. Esetleg szívesen fogadom más történetét is.



#apa #férj #nevelőapa #pótapa és nevelő apa
2023. ápr. 5. 10:15
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
67%
Alapból nem pénzelünk senkit főleg anyukát két gyerekkel és exapucival akivel örökösen probléma lesz. Itt neked nem lesz nyugodt életed. Nem értem minek kellett ez a helyzet. Önsorsrontás? Vagy nem találtál jobbat?
2023. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy soha egy perc nyugtod nem lesz, az exférj miatt. Meg amúgy sem ölünk bele ennyi pénzt egy "idegen" családba, főleg úgy, hogy nem is laktok együtt.
2023. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%
Nem kéen anyagialg támogatni.
2023. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%

"Eljutottunk odáig, hogy felmostam vele a padlót"


Akármilyen bunkó volt az a férfi, fizikai erőszakot nem kellett volna alkalmaznod. Ezért pl. rendőrségen is feljelenthetett volna. Őket pedig hullára nem érdekelné, hogy a sértett előtte provokált téged.

A másik, hogy ha még együtt sem éltek, akkor miért szponzorálod ezt a családot?

Eleve nem szerencsés az a felállás, ahol egy-egy gyerek lakik mindkét szülőnél ÉS A SZÜLŐK NEM TUDNAK BÉKESSÉGBEN MEGFÉRNI EGYMÁSSAL.


Én a megoldást arrafelé keresném, hogy SOHA ne találkozz azzal a férfival. Ha nem is laksz együtt a hölggyel, akkor nem is értem, hol és hogyan találkozol ezzel a férfival. Ha nem direkt a fickó járkál utánad (pl. az edzőhelyre odamegy és megvár a bejáratnál), akkor könnyű elkerülni. Ha meg direkt járkál utánad, akkor jelentsd fel zaklatásért.

2023. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
8%
#4 Te hol olvastál fizikai erőszakot? :D
2023. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
79%

#5

"Eljutottunk odáig, hogy felmostam vele a padlót"

Erre írta a #4 válaszoló.

És lássuk be, ez magunk közt szólva, fizikai erőszak!

Vagy te ezt, hogy érzelmezed?

2023. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
18%
#6: szerintem a kérdezőnél a "felmostam vele a padlót" azt jelenti, hogy használta a "b"-betűs szót...
2023. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

"Próbáltam elkerülni a konfrontációt egy darabig, hogy a gyerek ne úgy nézzen rám, mint a férfira aki megverte az apukáját."


Ezzel együtt a felmosás már nyilvánvalóan verekedést jelent.

2023. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
85%

A "felmostam vele a padlót" nyilván onnan jön, hogy az illető földre került és ott meg lett húzkodva egy kicsit.

Egész eddigi életemben mindig úgy hallottam ezt a kifejezést, hogy a másik megverését jelentette.

Ha nem, akkor jelentkezzen a kérdező, és írja le immár nem rébuszban, hanem világosan, hogy mit tett a fickóval.

Egyébként egy előtte levő mondata is arra utalt, hogy itt verés lehetett:

"Próbáltam elkerülni a konfrontációt egy darabig, hogy a gyerek ne úgy nézzen rám, mint a férfira aki megverte az apukáját."

Aztán folytatódik a történet, hogy de a férfi egyre csak provokálta és végül eljutott vele odáig, hogy felmosta a padlót.

Nekem teljesen egyértelmű, hogy itt fizikai erőszakról van szó.

Persze kötekedők mindig akadnak ezen az oldalon.

2023. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
23%
Én meg azt hittem, a másik pasi is elkezdett járni ugyanoda küzdősportolni, és ott akasztották össze a farkukat szabályos körülmények között...
2023. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!