Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettenetesen nyomaszt anyám...

Rettenetesen nyomaszt anyám viselkedése, keseredettsége?

Figyelt kérdés
Apámmal elváltak kb. 5 évvel ezelőtt. Azóta folyamatosan nekem mondja, hogy nem gondolta volna, hogy egyedül öregszik meg, ilyen-olyan vágyai voltak, amik nem fognak már beteljesülni sosem. Én nagyon sajnálom, de amikor ezeket kezdi el nekem mondani rettenetesen nyomaszt, lehet, hogy szemét vagyok ezért, de nem tudok mit tenni. Sokszor nekem is mondja, hogy úgysem olyan életem lesz, amilyet én megálmodok, meg, hogy engem is biztosan megfog csalni a férjem(?????), sokszor visszahúz, már nem is veszem magamra. Sajnos régebben le is néztem ezért a tehetetlenségéért, meg okoskodásért, bevallom. Ha én nem hallgatom meg a problémáit, ő se hallgatja meg az enyéimet. :( Én ajánlottam neki pszichológust, de nem akar hallani se róla, én pedig nem tudom ezt a megkeseredettséget elviselni. 20/L vagyok.
2021. márc. 11. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Sokan éreznek így nyugdíjba vonuláskor és a gyerekek kirepülésekor is. Nincs semmi hobbija, barátai, stb?
2021. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Megértelek. Voltam hasonló helyzetben, amikor apám válni akart (végül nem lett belőle semmi, de annakidején külön éltek), és anyám folyton nekünk panaszkodott, de tényleg napi szinten minket terhelt a bajával. 16 éves voltam, úgyhogy nem tudtam vele mit kezdeni, mondtam hogy keressen mást magának. Mindig azzal jött, hogy ő egyedül marad stb stb. Arról viszont hallani sem akart, hogy mást keressen, mert hogy az ő korában már nem egyszerű, apámmal már leélt több tíz évet, mást nem akar blablabla szóval csak a siránkozás ment addig, amíg vissza nem könyörögte magát apámhoz. Teljesen lehozott az életről mindennap ezt hallgatni. Sajnos nem tudsz mit tenni, minél kevesebb kommunikáció az egyetlen megoldás.
2021. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
El kell tűnni ilyenkor... minél előbb. Addig is, ne foglalkozz vele... Sajnos ez ilyen...
2021. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

Teljesen megértelek. Anyád lehet, hogy depressziós, de az tuti, hogy sajnáltatja magát. Tudat alatt, de le akar húzni téged is. Ez az ő baját nem oldja meg, ellenben rád káros. Kereken mondd meg neki, hogy te nem tudsz a barátja lenni, és ennek a hajtogatása nem megoldás. Menjen terápiára, utána-mellette legyen hobbija, mozduljon ki. És amikor már jól érzi magát, akkor keressen újra párt (ha még akar, mert rájöhet, hogy nem is kell már neki.)

Ha a terápia nem használ, akkor ritkítanod kell a kommunikációt. Anyád jó úton van affelé, hogy elidegenedj tőle.

2021. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne hagyd magad kerdezo, es ne is higgyj neki, nekem pl. olyan az eletem amit megalmodtam, csak tenni kell. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2021. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Csak nem Gabi néni angoltanár az anyukád? Mert ő nekünk is sokat sírt nem olyan rég...
2021. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mutass meg neki néhány társkereső felületet a neten... :)
2021. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Kétszer is végigolvastam a "kerdést", de nem tudtam eldönteni hogy most anyukád miatt aggódsz vagy magadért. Magadért viszont nem kell mert nemsokára kirepülsz.

Azt hiszem a 40-tól kezdődően az emberek többsége átmegy hasonlón. Rájössz hogy nem biztos higy fel tudod mutatni azt amit elterveztél. Az a pillanat amikor rájössz nagyon nyomasztó. Bocs de ezt aki 20 éves, a kora miatt még nem értheti.

Nem szép hogy téged is lehúz, ezt aláírom. De ő retteg hogy egyedül marad, ezen kellene segíteni. Beszéld rá a társkeresőre.

2021. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:
#8: "Azt hiszem a 40-tól kezdődően ... . Rájössz hogy nem biztos hogy fel tudod mutatni azt amit elterveztél." Jövő héten leszek 41. Ez pontosan így van. Még sem asszony, sem gyerek. Teszek érte, de nehezen alakul. A többi könnyebb, de a karrierváltástól is félek. És közben a legjobban attól félek, nehogy egy Willy Lomanné váljak.
2021. márc. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!