Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jó az, ha az embernek van...

Jó az, ha az embernek van testvére? Több az előnye, vagy több a hátránya?

Figyelt kérdés

Én egyke vagyok, nincs testvérem.

De mostanában így utólag sajnálom, hogy nem lett, (egy ideig nem vágytam rá egyébként) mert mégis jó lenne, ha lenne mondjuk egy húgom, vagy egy öcsém.

Neki viszont van egy bátyja, akivel gyerekkorukban nem volt valami fényes a kapcsolatuk, a bátyám sokszor megverte őt, de az biztos hogy anyukám elég akaratos is volt gyerekként (nagymamám mesélte).

Amikor anyukámmal beszélgettünk erről a testvéres dologról, azt mondta, ő szerinte jó az, ha ah embernek nincs testvére, mert inkább legyen valaki egyke, mint egy borzalmas, rossz testvérrel lakjon együtt sok évig - hát nem tudom, hogy igaza van-e, de én ezzel hosszútávon nem értek egyet.

Szerintem mégis jó, ha van valakinek tesója, mert kisebb korában is tud valakivel játszani, (feltéve, ha jó a kapcsolatuk) és felnőttkorban is számíthat valakire, ha már a szülei nem élnek.


Szerintetek melyiknek van több előnye, mint hátránya?


Ti szeretnétek majd tesót a gyereketeknek?


2023. júl. 14. 16:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam.

Az embernek*

2023. júl. 14. 16:32
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Én semmi előnyét nem tapasztalom. Születésem óta arra vagyok kondícionálva, hogy valakinek mindig jobb cuccai vannak, valaki mindig okosabb, nagyobb, erősebb nálam és jobb mindenben stb.
2023. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanaz, mint 2-es. Nálunk amúgy ő volt (és azóta is ő) a hercegnő, a bizalmas, anyám kedvence. Pocsék dolog volt mindig a másodiknak lenni. Én nem is kötődök anyuhoz egyáltalán (apu már nem él).
2023. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 7 évvel fiatalabb tesóm van és nagyon örülök hogy van nekem. Nagyon sok időt töltünk együtt, bár már nem együtt élünk és jó érzés, hogy van egy fix pont az életemben. Persze, barátaim is vannak, de tőlük néha elhidegul az ember, aztán lesznek új barátok, de a testvér mindig ott marad az embernek. Mondjuk minket a szüleink nem hasonlítottak soha egymáshoz, mert ég és föld a személyiségünk.
2023. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ember midig arra vágyik, ami nincs az életében. Egykeként tesóra, különbségtétel esetén egykeségre. Egy jó tesóval szerintem jobb az élet, de második legjobb meg, az egykének. A rossz testvéri viszonyt senkinek se kívánom.
2023. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egykeként mindent egyedül fogsz örökölni.

Ahol 3 vagy több gyerek van, ott meg megy a koncon a marakodás.

Az, hogy ki gondozza az öreg szülőket, stb.


Ez csak ritka esetben nincs így, amikor az összes testvér toleráns, és nem csak a maga érdekeit nézi.

2023. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog. :)
2023. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tobb testverem is van.

Mivel egeszseges pszicheju csaladban nottunk fel, nagy segitseg vagyunk egymasnak es szeretjuk is egymast.

A testver megtanit alkalmazkodni is, ami megfigyeleseim szerint a mai fiatal felnott egykeknek sulyos gyengesege, hogy csak maga korul forog a vilag, parkapcsolatban nehez a masikkal figyelmesnek lennie, aki testver nelkul no fel.

Van olyan ismerosom is, akinek viszonr drogos, szemelyisegzavaros testvere van, na ott tudom mennyi galibat okoz az a bizonyos testver a csaladban.

2023. júl. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Igen, ezt én is észrevettem, hogy a testvér megtanítja, hogyan kell alkalmazkodni másokhoz, vagy esetleg osztozkodni.

Viszont én írtam, hogy anyukámnak van egy bátyja, és mégis borzasztó nehezen tud másokhoz alkalmazkodni.

2023. júl. 15. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én sem nagyon vagyok oda érte.. jó fej meg minden de szar anyáskodni felette, főleg hogy én inkább visszahúzódós típus vagyok, és állandóan a nyakamba van, aztán meg én leszek a szar ha elküldöm. ja igen még a hibáztatás is mindig az idősebbnek megy, szintén sok a kivételezés.. én már az elején tudtam hogy nem fogok neki örülni, most sem tagadom ha megkérdeznek..
2023. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!