Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amelyik családban több gyerek...

Amelyik családban több gyerek van, ott tényleg úgy van, hogy minden egyes többedik baba a már meglévő gyerek rovására születik?

Figyelt kérdés

Még régebben volt a TV-ben egy gyerekekről szóló műsor, és egy nagycsaláddal interjúztak.

Amikor a legidősebb gyereket megkérdezte a riporter, hogy milyen érzés több tesóval együttélni, és azt válaszolta, hogy: "Minden egyes többedik baba a már meglévő gyerek rovására születik, mert akkor már ő, mint ember, megszűnik létezni."

De most ez tényleg így van?

Nem jó, ha sok gyerek van egy családban?


2023. júl. 20. 21:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk határozottan ez volt, annyivan megspékelve, hogy onnantól kezdve kamaszként rám sózták a kicsit, úgyis otthon vagyok. Ja, bmeg tanulnék, elmennék diákmunkára, edzésre, a barátaimhoz, nem pedig minden szünetben egy dedóst nevelnék.


Máshol meg normálisak a szülők és minimális konfliktus van ebből.


Van nagycsaládos barátnőm, amióta ismerem, a saját kisebb testvéreit meg unokatestvéreit pesztrálja, mert "ez az elvárás" anya-apa felől, ő meg képtelen nemet mondani (húszon felőli nő).

Szerencsétlennek életében nem volt még párkapcsolata, mert nem fér bele, meg ugyan, ki akarna olyan barátnőt, ahol a majdnani közös élet 5 másik felsős köré van szervezve.

2023. júl. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%

A másik oldalról meg nyernek is vele rengeteg dolgot: megtanulnak együttműködni, osztozkodni, konfliktust kezelni. - vagy gyilkolják egymást 0-24, mert semmi közös metszetük, témájuk, ezen kívül a személyiségük is totál eltérő.


Mint a két testvérem: még 16-11 évesen sem lehetett kettesben hagyni őket, mert két percen belül már ordítottak egymással.

Külön külön és velünk jól kijöttek, de egymással nagyon nem. Tűz és víz, ráadásul mindkettő lobbanékony máig.


Már nem élünk otthon, de ők ketten a családi összejöveteleken kívül nem is találkoznak.

2023. júl. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt a riportot annak idején én láttam. Ha jól emlékszem, egy 15 gyerekes családot látogattak meg, és a vége felé kérdezték meg a legnagyobb gyereket. Ő tényleg azt válaszolta, hogy minden újabb gyerek a már meglévők rovására születik, de semmi többet. A továbbiakat, hogy a másik megszűnik létezni, ilyet nem mondott. Még így is meglepett, hogy ezt a részt nem vágták ki a filmből, mert a cél az volt, hogy egy boldog nagycsaládot mutassanak be.
2023. júl. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#9

Én teljes mértékben egyetértek azzal, amit írtál, viszont azzal már nem, hogy miért lettél lepontozva?

2023. júl. 21. 08:07
 25/29 anonim ***** válasza:
97%

Kevesebb idő jut arra, hogy egyenként foglalkozzanak a gyerekekkel. Nem alakul ki olyan belsőséges, szoros kapcsolat, mint amikor csak egy vagy kettő van.

Nincs elég hely. Tegyük fel van 5 gyerek. Van mindegyiknek külön szobája? A legtöbb esetben nem. 1-2 szobában nyomorognak. Nincs magánéletük.

Mondhatni 1 centire mellettük gyártja a kölyköket anyu és apu.

Az idősebb gyerek automatikusan ingyen bébiszitter lesz. Hozza, vigye a kisebbeket oviba, suliba meg mi egyebek.

Nincs pénz a nagyobbakra, menjenek el dolgozni, jarjanak levelezőre, és húzzanak már albiba mert nem férnek el tőlük.

2023. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Legkisebb gyerek vagyok több testvérrel, a legfiatalabb is kilenc évvel idősebb nálam. Valószínűleg nem terveztek engem, de mint egyedüli lányt, megtartottak.

Gyerekkorom óta babusgattak és kivételeztek velem az idősebb testvéreim rovására (csupán abban is, hogy én mindig kaptam mindenféle édességet, ők nem, mert már nagyok, stb.), emiatt a legfiatalabb bátyám mindenképp utált huszonéves korunkig, a többieket nem tudom, de biztosan sokszor bosszantottam őket is.


Szegény családból jövök, a testvéreim kamaszkoruk óta dolgoztak iskola mellett és középiskola után, én nem, mert nem kellett. Szóval én egyértelműen igent mondok, a testvéreink rovására született kb. mindenki a családunkban.

2023. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
82%
Szegény családokban a kicsik is megszívják, mert a nagyobbak kinőtt ruháit, leharcolt játékait kapják. Összességében meg mindenkinek mindenen osztoznia kell, nincs privátszféra. Minden, amit a #25-ös leírt.
2023. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
84%
Több olyan családot ismerek ahol meg a kicsi volt/van elhanyagolva. Mert becsúszott és csak teher, mert a nagy az ügyes az okos...stb. Gyakran a nagyobb terrorjának is ki vannak téve. Szerintem itt inkább arról van szó ki a szülő szíve-csücske valami miatt,vagy ki a szülő szemében a fekete bárány szintén valami miatt. Nem a sorrend számít, hanem hogy a szülő kinek kedvez jobban.
2023. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76%
#28 A férjem is kisebbik gyerek volt. Az anyja a bátyját istenítette, azt támogatta anyagilag még felnőtt korában is (40 felett).
2023. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!