Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok, hogy ne menjen...

Hogy bírjátok, hogy ne menjen a család rovására a tanulás ?

Figyelt kérdés

Hogy jusson idő mindenre munka tanulás család

Vagyis itt a sorrend sem jó mert első a család második a munka és harmadik a tanulás. Mi van velem, el tudnék aludni a ház szalad kb, de tanulok és alig ragad meg valami? Mire oda jutok h tanuljak legtöbbször elalszom a fotelben

Hogy bírjátok hogy fér bele ?


A másik ami aggaszt, anno 4.4 átlagom volt most viszont alig bírok megjegyezni valamit.


2021. márc. 3. 16:37
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Szedek vitamint, ami biztos jó valamire de a gondok ugyanúgy maradtak.
2021. márc. 3. 16:37
 2/49 anonim ***** válasza:
57%
Gyerek vagy?
2021. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
86%

Segitseg nelkul sehogy. Valaminek a rovasara mindig megy a tanulas csalad es munka mellett, ez egy teny. Anyukam ugy tanult anno, hogy nagyon sokszor vigyazott ram a nagymamam+ otthon is besegitett a takaritasban, fozesben. Szoval valahogy igy.


Tovabba semmit nem jelent, hogy milyen volt regen az atlagod, gondolom az kozepiskola volt, amit most tanulsz meg valami szakma. Tok mas.

2021. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gyerek.


Persze szakma de úgy értettem, nem egyetem mégis kifog rajtam, pedig jó eszűnek számítottam nem tök butának.... Segítségem nincs, mármint a páromon kívül. Csak kérdés mit hanyagoljak el? Melót ne mert kirúgnak sulit ne mert megbukom, családot ...? De azt meg nem akarom. Szétszakadok úgy érzem.

2021. márc. 3. 17:06
 5/49 anonim ***** válasza:
67%
Én 10 évvel a középiskola (pontosabban az azt követő technikum) után mentem villamosmérnöki BSc képzésre. Család és munka volt mellette nekem is (mondjuk férfiként a családi rész az kevésbé húzós, mint nőként). Úgy oldottam meg hogy relatíve mindenre jusson idő, hogy nem tanultam szinte semmit. Átolvastam jobb esetben egyszer az anyagot, és ami megmaradt abból gazdálkodtam. Mondjuk nagy előny volt, hogy már középiskola óta elektronikával és különböző pneumatikus gépekkel foglalkozok, így csak olyan területen tudtak (volna) új dolgot tanítani, ami még nagyon új és nem jutottunk el benne a gyakorlati megvalósításig, de ilyen meg nem volt egy se, mert a tananyag kb. 15 évet le van maradva jobb esetben, de némelyik területen 40 is van ez. Ha tanulnom kellett volna rendesen, akkor valószínűleg meló közben tettem volna ezt, napi pár órát tudtam volna úgy szakítani belőle, hogy senkinek sem tűnik fel.
2021. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
94%

A takarítás hanyagold (egy szintig), illetve a főzést, nem lesz baj abból, ha néha mirelit kaját esztek. Meg úgy a házimunka nagy részét. Ha akkorák a gyerekek, akkor nyugodtan fogd be őket a házimunkába, plusz ugye a férjednek is biztos van két keze. (Ha nincs, akkor bocs.)


Ha szalad a ház, az nem a te egyéni problémád, hanem a családé, úgyhogy a megoldás is legyen családi.

2021. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

5 Férfiak úgy hallottam persze nem mindenki mielőtt sértődés lenne de kevésbé lelkisek arra hogy az otthoni teendőkre nem marad idő ....

A nagyobb baj az, hogy nekem nem menne, hogy csak àtolvasom, teljesen új szakma és terület. De muszáj valami olyat tanulnom amivel több lehetőség van normál munkaidőre, most jelenleg hiába van szakmám , segítség nélkül nem tudtam munkát vállalni ( korai kezdés lett volna) közhasznú dolgozó vagyok, minimális pénzért.

2021. márc. 3. 17:17
 8/49 A kérdező kommentje:
4 éves gyerek, amit segít próbálkozik de minimális. Párom meg műszakozik plusz másodállás. Sokszor ő is csak bedöglik az ágyba. De miattunk dolgozik nem csavarogni jár így nem szólok érte.
2021. márc. 3. 17:18
 9/49 anonim ***** válasza:
73%

A műszakozás nem jelent semmit, ugyanannyi munka, mint egy fix idős állás. A szavaidból azt veszem ki, hogy a tiéd a gyerek és a házimunka, meg természetesen a munkád, emellé még tanulnál is. Ez nem fog menni, így akár abba is hagyhatnád a tanulást.


Kérd a férjed segítségét, mert ha a másodállása nem 40 óra hetente, akkor rajtad bőven nagyobb a teher.

2021. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Nincs itthon! Egyszerűen ha nincs itthon varjam amikor hazajön a 8 óra plusz másodállás plusz utazás után és mondjam neki : ma te főzöl kezdj hozzá dràgàm

Nem hagyhatom abba a tanulást, nem akarok itt ragadni közhasznú dolgozóként. Csak úgy érzem tényleg minden rajtam van.

2021. márc. 3. 17:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!