Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális tesóm hozzáállása a...

Normális tesóm hozzáállása a várandóságomhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon szomorú vagyok, mert én mindig is tudtam örülni a testvérem örömének, ő is úgy gondolom az enyémnek, de most egyszerűen nagyon mérges vagyok és elkeseredett, mert azt érzem folyton megbánt és azt hiszi csak lepereg rólam, csak hogy jó legyen a testvéri viszonyunk.


Mindketten hasonló időben döntöttünk úgy a párunkkal, hogy nagyon szeretnénk kisbabát.

Nekünk nem igazán akart jönni, bár utólag ügyesen összejött 5 hónap alatt. Nagyon bántott, hogy mikor még próbálkoztunk azt mondta, hogy ő nem akarja, hogy nekem hamarabb gyerekem legyen, mint neki, mert ő a nővérem (3 évvel idősebb) és akkor majd biztos piszkálni fogják. (Ami nem igaz, mert soha semmiért nem piszkálná őt a család)

A sors azt adta, hogy nekik egyből összejött, utána mondta is, hogy ez teljesen jól van így. Az enyém megvárta az ővéket, ennek így kellett lennie.


Ő a 12. uh után, én a 8. Uh után mondtam el a családnak, mert én már nem szerettem volna tovább várni. Kicsit izgulok nyilván remélem nem szóltam el magam és ott lesz a baba.


Havonta szoktunk találkozni a szülők és mi tesók, mert messze lakunk egymástól. Megbeszéltük, hogy szeptemberben kp.-én találkozunk, mert akkor megünnepeljük a tesóm és a párom sznapját, mivel egymás utáni napon születtek. Mondta tesóm, hogy akkor már a nemét is bejelentik. Mondtam, hogy az nagyon jó, mert szörnyen várom, hogy tudjam.

Már ők tudják a 12. Uh óta, de meg akarják várni a 16. Uh-t is a bejelentéssel.


Mondtam, hogy a 12. Uh-n szerintem nekünk is kiderül, bár lehet nem, de ha igen akkor mi is elmondjuk.


Erre tesóm és a párja kikeltek magukból, hogy nem akarják, hogy elvigyem a show-t, mert hogy neki elege van ebből az egészből, ő nem akarja, hogy rólam szóljon.

Meg szerinte, amíg nincs hasam addig ne is jelentsem be a nemét.


Neki màr szörnyen hamar hatalmas hasa volt. Már 10 hetesen is nagyon làtszott. Én most vagyok 10 hetes, de még mindig át vagyok szakadva. Örülnék, ha látszana, de ez van.


És számomra ez az egész azért elszomorító, mert én nagyon várom, hogy tudjam a nemét a gyereküknek. Már onnantól, hogy tudom, hogy jön a baba. Meg én számomra mindegy volt az is, hogy melyikünknek lesz hamarabb, én annyira boldog vagyok, hogy egyszerre lehetünk anyukák, szerintem ez egy csoda, de sajnos el kell fogadnom, hogy nem.


Tudom, hogy lehet fals a baba neme ezért nem érdemes a 12. Uh után elmondani, tudom, hogy még változhat, amit lát a doki, tudom, hogy lehet nem is fog látszani! És lehet meg se tudjuk, mert sok mindenki szülésig nem is tudja, de én pozitívan azt mondom, hogy hátha látszik, akkor szívesen elmondjuk.


Természetesen nem fogjuk elmondani. Bár párom szülinapjàt is ünnepeljük, akkor végülis az is elviszi a show-t, de mindegy.. lehet szülőknek elmondjuk, mert ők szeretnék tudni, de lehet nekik sem, lehet már nem is mondjuk senkinek, majd kiderül, ha megszületik. Szüleim akkor tudták meg mikor kijött anyukámból a baba. A régi szép idők. Lehetett tippelni. Ma meg jön a füst gép meg a lufi.


Úgyhogy a kérdésem nem arra tér ki, hogy fogom -e tudni már a 12. Uh-n a nemét, érdemes-e előre mondani, ne hogy félre lássa a doki es rosszat harangozzak be(mert màr nem fogjuk bejelenteni az biztos...)

Hanem arra terjed ki, hogy szerintetek miért nem érez örömöt tesóm és a sógorom a babánkkal kapcsolatban? Jogos volt, hogy én ez miatt elkönnyeztem magam és szarul esett. Természetesen le fog peregni rólam, ahogy minden más, de most nem akarom látni.


Ha találkozom tesómmal ő állandóan a babáról beszél, én őszintén abszolút nem szoktam beszélni a várandóságomról. Ő nagyon félti magát, én meg össze-vissza utazgatok és élem világom. Tehát még azt se gondolom, hogy túl tolnám a beszédet róla.



2023. aug. 5. 21:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

A testvéred szereplési lehetőségnek tartja, az első terhesség, az első unoka, az első akármi, bezzeg te csak kullogsz utána. A te babád sosem lesz elég jó neki, még ha időben fejlődik is, mert a pár hónap lemaradása miatt a másik baba addigra már mászik, feláll, eszik, beszél, stb. Ő elviszi a showt, te meg csak utánozod őket. Nem kellemes, de a nővéred valamilyen fóbia miatt le akar nyomni téged és most agresszíven csinálja. Az első sikerét el is érte, hiszen nem meritek őszinte örömmel elmondani, ha esetleg az orvos szinte biztosra mondja a baba nemét a 12. héten. (Nekem a második gyerek beterpesztett és egyértelmű volt, fiú, tehát nem lehetetlen nálatok sem.)

Erősödj meg és engedd el azt a képzetet, hogy együtt élvezitek a kismama létet, majd a friss anyai tapasztalatokat.

Sok boldogságot a babához!

2023. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

de te magad leírtad, azért nem okoz nekik a te babád vagy a ti babátok, mert úgy érzik az ő várandósságuk is rólad szól.


ti ugye lányok vagytok?.van fiú tesótok? ha nincs akkor a fiú unoka (ha lesz) fogja elvinni a showt.. akárki is az anyja 🤭


Amúgy tesómék első babája és a mi második babánk közt 3 hét van. Én egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez valakiről kevésbé szól, mint a másikról. Nem is értem.. minek ez a hülye versengés. Nem lesz egyszerű az tuti.. kösd fel a gatyát.


Ezek után szinte biztos, hogy lesz feszkó más témákban is.

2023. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
18%

Egyetértek az #1-el.

"Engedd el, bízd Istenre..." Hidd el, hogy majd az a pár hónap később meg se fog látszani a babáitok között. Most a nővéred egy kicsit a középpontban szeretne lenni, de ha jó testvér rá jön hogy ez neked rosszul esett, és bocsánatot fog kérni. Kitartást, és gratulálok!

2023. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mindketten szörnyen gyerekesek vagytok. Megy a versengés felnőtt emberek között.

Tesódnak is van baja de te sem vagy százas. Szörnyen nagy hasa van 10 hetesen? Gondolom mekkora lehet egy 10 hetes has. Mi lesz majd szülés előtt. Te meg azt várod látszon. De minek?

Olyan mondva csinált , féltékenykedő, versenyző gyerekes tesók vagytok. Teljesen felesleges így találkozni. Én már a szüleiteket sajnálom. Ezt kibírni nekik?

2023. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlenül értek egyet a magadat sajnáltató szövegeddel.

Tesód szeretne kicsit az első lenni, minden szövegből az érződik, abból amit írtál.

Tudom milyen, nálunk a testvérem a kedvenc. Nehéz vissza fognom magam még így felnőttként is, hogy ne fejezzem ki a szüleim, vagy akár a testvérem felé, hogy én mindig csak második lehettem.

Természetesen ezt a testvérem és a szüleim sem veszik észre, hogy mindig ő volt a rivaldafényben. :)

Ugyanúgy, ahogy most te is magadat veszed előtérbe. Mert hogy ő idősebbként elsőnek szeretett volna babát, hogy a "nem bejentős" bulin nem a te gyerekeddel együtt akarták bejelenteni...Ezek teljesen normális dolgok.

Talán hagyhatád, hogy úgy élje meg a terhességét, ahogy ő akarja.

2023. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%
Ügyesek vagytok, nem bíztok semmit sem a véletlenre. Más családokban az unokatesók van, hogy csak az iskolában kezdenek versengeni, de nektek ez nem elég. Nem jó, ha azon megy a verseny, melyik mikor kezd el járni, mikor fordul át hátról hasra, hány kilóval születik, ti már a terhesség alatt megkezditek a versenyeztetést, ami sosem fog véget érni. Örülök neki, hogy ennyi fölös időtök és energiátok van mindkettőtöknek. Nem lehetne ezt valami hasznosra fordítani?
2023. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
45%
Utálatos ez a versengés. Nekem stabil a párkapcsolatom, eljegyzés, közös lakás erre full féltékeny volt rám, horror dolgokat hallottam vissza amiket rólam és a páromról elhordott, nyilván az irigység, jelenleg 15 hetes terhes vagyok 2 éve nem beszélek a nővéremmel és még csak besem jelentem neki hogy terhes vagyok.Durvák a nővéreink de a tiéd viszi a pálmát ezzel a kijelentésekkel h neki kell előbb szülnie mert ő az idősebb.Ezek a dolgok nálam is kivernék a biztosítékot.
2023. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Haha. Én semmin nem problémáznék, nem kívánok versengeni sem. Soha se szóltam be vagy voltam szemtelen a testvéremmel egész életembe. Nyilván nem vágyam majd összehasonlítani a babákat sem, eszembe sem jut. Meglepett a reakciója, de azt gondolom normális ember módján is le lehetett volna reagálni. Meg mondani, hogy ne haragudj, de mi bejelentjük a nemét, ha lehet te jelentsd be egy hónappal később, ha újra jöttök, hogy legyen minek ülepedni és kész.

Egyébként szerintem is van az életben ennél nagyobb gond is. Csak a véleményetekre voltam kíváncsi.

És egyébként kicsit se vagyunk megkülönböztetve. Anyukám pl. Egyformán szeret minket. Apukám szíve jobban meg mindig tesómhoz húzott, de én nem is vagyok olyan apukás. Szóval nekem aztán mindegy. Tehát nem gondolnám, hogy ilyen gyökerű lenne a dolog.

A sógorom egyke. Én inkább erre gondoltam, hogy ő nem szeretne annyira osztozkodni az örömben velünk egyszerre. Számomra ez egy feltételezés, mert ő is beleszólt a tesóm veszekedésébe, hogy hogy érti tesóm a dolgokat, de akkor én már letettem a telefont, mert nem kívántam hallgatni a hangnemet, mert ezen nincs mit ennyit beszélni.

Én mertem volna olyat mondani, hogy most ne mondjátok, mert én akarom mondani. 😂 néztek volna nagyokat. Csak én nem ilyen vagyok. Sose mondom meg, hogy ki mit csináljon. De ne hogymár ne élhessem meg örömömben a babavárást, meg a baba nemét én is.

Mi is akkor terveztük bejelenteni, csak ezt ők nem tudták. Már meg is beszéltük, hogy fogunk szólni róla, ha fogjuk tudni. De szülinaptól függetlenül(ugyanis páromnak is lesz:'D). Tehát mivel mi is beszéltük parommal, hogy bejelentsük ne hogy már ők gátat szabjanak benne. :D


Úgyhogy hàt most már lehet én is gyerekesnek tűnök, de rájöttem, hogy miért ne jelenthetnénk be 😂😂

2023. aug. 5. 23:21
 9/42 A kérdező kommentje:

És egyébként nyilván nincs versengés a hasméreten sem. Nem azért mondtam, kérlek ne forgassátok ki a szavaimat, bár ez itt nagyon megy.

Csak azt mondtam, hogy a 10. Héttől ő nagyon puffadt és már akkor nagyon terhes hasnak látszott a hasa, most meg már 16 hetesen tényleg nagyon nagy.

De én vékonyabb vagyok, valószínűleg nem is lesz akkora hasam. De engem ez nem érdekel amúgy én azt se bánom, ha kicsi terhes hasam lesz és azt se ha hatalmas. :)

Viszont az azért komoly mondat volt tőle, hogy ő egyébként se jelentett volna be babát meg baba nemét ,míg nem látszik a hasa. 😂

De hát én nem tehetek róla, hogy nekem még nem látszik, akkor nem jelenthetem be.

De nem értem miért mondjátok, hogy a hasunkon versengünk, meg hogy versengünk. Én nem versengek.

2023. aug. 5. 23:27
 10/42 A kérdező kommentje:
Ő verseng egyedül..
2023. aug. 5. 23:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!