Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj ha a várandóságom...

Miért baj ha a várandóságom elején szeretnék otthon maradni?

Figyelt kérdés

Kiderült 6 hetes terhes vagyok.

Háziorvosom kiírt táppénzre. Igaz nem kértem csak egy igazolást szerettem volna kérni egy napról, mert nagyon rosszul voltam nem tudtam bemenni dolgozni.

Aztán végig gondoltam az egészet.

Szüleim cseszegetnek, hogy miért nem megyek dolgozni ha jól vagyok.

Pedig 28 éves vagyok nem is értem miért szólnak bele.

úgy gondolom, hogy az elején szeretném minden munkahelyi stresztől megóvni magamat, nehogy baj történjen, meg rám fér a pihenés 3 műszak mellett.

Persze ha minden rendben van/lesz akkor vissza megyek, de akkor már csak két műszakba vagy amit felajánlanak.

Félre értés ne essék, nem a munkából akarom magam kihúzni, csak félek, hogy bármi történhet.

Nagyon szeretnénk babát és csoda, hogy első próbálkozásra összejött, nem akarom megadni az esélyt, hogy elveszítsem.

Mit mondjak nekik, hogy elfogadják a döntésemet?


2014. jún. 10. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Semmit, hagyd rájuk, úgyse fogják megérteni.

Én se értem.

Ha tényleg nehezedre esne bejárni, nem tartanám abszurd ötletnek, de így igen.

2014. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért tartozol beszámolóval a szüleidnek? Ha nem akarsz, ne menj! ennyi!
2014. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egy vetélés után alig lettem újra terhes. Rosszul is voltam az első három hónapban. Így én amint lehetett eljöttem a munkahelyemről. Mondjuk nálam senki sem kérdőjelezte meg, hogy miért akarom ezt. A 3. hónapban már jól voltam, de akkor sem mentem vissza dolgozni.
2014. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

"Félre értés ne essék, nem a munkából akarom magam kihúzni"


De igen. Ha egészséges a terhességed, akkor semmi baja nem lesz a munkától a babának. A munkaadód úgyis köteles 2 műszakba áttenni (nem éjszakázhatsz), és olyan munkakörbe, ami nem veszélyezteti a terhességet. Tehát nem dolgozol vegyi anyagokkal, nem emelsz nehezet, stb.


Ha már most otthon ülsz, később sem mész vissza majd.

2014. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi egy evet vartunk babara,amint meglattam a pozitiv tesztet,mdtam a paromnak,h itthon maradok (vegyi/mergezo anyagok,es egesz nap emelgetni kell) ö teljesen kiakadt. Mert mi lesz velem terhesen egesz nap egyedul itthon. Amiben valljuk be van valami. Aztan beszeltem a fonokommel,napi 4orat dolgozom,takaritgatok,ablakot mosok stb.. Igy a parom is "boldog",es en is. De a felelmed en teljesen megertem. 14+3hkm :)
2014. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze hozzá, de hacsak nem veszélyes a munkád akkor tuti nem ezen fog mulni hogy megmarad-e. De ha ilyen veszélyes lenne akkor nem is dolgozhatnál hanem kötelezö lenne a táppénz.
2014. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ivilicious ***** válasza:
53%
Én pont az elején éreztem magam legrosszabbul, 8-13.hétig olyan rosszul voltam,hogy felkelni alig bírtam. de mentem dolgozni.
2014. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nem a munka alól akarok kibújni.

Szeretem a melómat. De persze ezt valaki vagy elhiszi vagy nem, nem szeretnék senkit meggyőzni. Csak nem szeretnék a munkahelyemen összeesni, lehányni értékes dolgokat, persze a kárt meg a fizetésemből levonják. Ezért is voltam kiváncsi a véleményekre, más, hogy csinálta mit tenne ebben a helyzetben.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat és a magyarázatokat!

2014. jún. 10. 14:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most off, de mégis mi lenne egy terhes kismamával, egész nap egyedül otthon? Én baromira élvezném, hogy azt tehetek amit akarok. Többé úgysem lesz ilyen.
2014. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem baj :) Én 12 órába dolgoztam 2 műszakban 7 héten volt egy kis vérzésem azóta itthon vagyok. Te érzed mi jó nektek. :) 33 hkm
2014. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!