Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jobb egykének...

Szerintetek jobb egykének lenni, mint testvérrel/testvérekkel?

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 18:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Kinek hogy
2023. aug. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2023. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani, mert senki sem tudja összehasonlítani a két állapotot. Én egyke vagyok, sose gondoltam arra, hogy jó lenne testvér, mert nekem ez volt a természetes. Volt más ismerősöm, aki szintén egyke volt, de kifejezetten vágyott rá. Egyik barátnőmnek nagyon zűrös testvére volt, ő pl. többször azt mondta, hogy örüljek, hogy egyke vagyok.

Szerintem, ha jó a kapcsolat, akkor mindenképp pozitív, ha van az embernek testvére, hiszen nem marad egyedül a szülők halála után.

Nekem személy szerint jobb egykének, ezt szoktam meg, teljesen jó ez nekem.

2023. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyke vagyok és nekem így tökéletes, sose vágytam testvérre, sőt kifejezetten örülök is neki, hogy nincs.

De ismerek olyant, aki egyke és szeretett volna illetve olyant is, akinek van és utálja, szóval ez az egyéntől függ.

2023. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%
Öröklés szempontjából jobb, ha a szüleid ingatlanát, vagy vagyonát nézed. Nem kell senkivel osztozkodnod. De még gyerekkorban is csak 1 főt kell ruházni, etetni, és pénzelni a szülőknek. Ha jó a viszonyod a testvéreddel/testvéreiddel, akkor jó ha nem vagy egyke.
2023. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sincs erre általános válasz. Én egyke vagyok. Kiskoromban nagyon szerettem volna kistesót, bár tudtam, hogy nem lesz. Néha most is eszembe jut, hogy jó lenne egy testvér, főleg ha pl. a barátaimat látom a tesóikkal (mindegyiküknek jó a kapcsolata a másikkal). Máskor viszont örülök, hogy egyke vagyok, mert tudom, hogy ez kellett ahhoz, hogy a szüleim minden fontosat meg tudjanak adni nekem. Ha többen lettünk volna, lehet, hogy nélkülöznünk kellett volna, a lakásban nem fértünk volna el, és talán a továbbtanulásban sem tudtak volna úgy támogatni a szüleim, ahogy végül tették. Illetve szerintem több ismerősömnél önállóbb vagyok amiatt, hogy egyke vagyok, jobban elvagyok egyedül. Igaz, ők meg többnyire nyitottabbak, könnyebben barátkoznak. Szóval mindennek lehet előnye és hátránya, de most már én sem bánom, hogy egyke vagyok.
2023. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ez szubjektív. :D


Egyébként mitől függ, hogy milyen lesz a viszonyuk mondjuk 2 testvérnek?

2023. aug. 7. 19:42
 8/36 anonim ***** válasza:
93%

Jó dolog.

A szüleim vagyonából jóval kevesebbet öröklök majd a testvéreim miatt, és nem is jutott annyi figyelem pénz és idö rám a testvérek miatt

2023. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb egykének lenni. Mondom ezt úgy, hogy van testvérem...
2023. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyke vagyok, szerintem így jártam jól, rengeteg olyan testvérpárt látok, akik csak lehúzzák egymást, aztán felnőttként rá sem néznek a másikra. Egyedül az a forgatókönyv tetszett volna, ha van egy idősebb testvérem, aki szeret, "menő" és kötelességének érzi, hogy istápoljon. Azért is jó lett volna, mert betörte volna a szüleimet, akik nem lettek volna ennyire túlféltők.

A többi forgatókönyvben csak azt látom, hogy kevesebb pénz jutott volna rám (a kevesebb figyelmet kibírtam volna :) ), esetleg még be is lettem volna fogva ingyen bébiszitternek vagy agyon idegesítettük volna egymást.

Az öröklés nálam nem annyira szempont, mire elmennek a szüleim remélhetőleg lesz házam, egzisztenciám és nem szorulok az örökségre.

2023. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!