Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Öcsém nem áll...

Mit tegyek? Öcsém nem áll szóba velem 2 hete. 21./F

Figyelt kérdés

Elismerem hogy ezért a tettemért nem fognak újjongani de nem találtam akkor más megoldást. Öcsém 16 éves

2 hete körülbelül együtt jöttünk hazafelé és beszorultunk egy liftbe.

Nehezítette a helyzetet, hogy öcsém klausztrofóbiás volt.

Azonnal pánikolt fel alá ment ordibálva, hogy segítség segítség.

Hát mondom ezt nem hiszem el még jó, hogy csak ketten vagyunk bent.

Másfél órát voltunk bent öcsém meg folyamatosan méltatlankodott, hogy miért nem segítenek gyorsabban meg, hogy hívják ki a tűzoltókat és üssék ki az ajtót.

Mondtam neki, hogy te megőrültél? Az amit mondasz akkor lenne reális, hogy kiüssék ha életveszélyes helyzetben lennénk.

Például mondjuk ha cukorbeteg vagy és inzulin kéne neked és mondjuk nincs a táskádban vagy ha bármilyen életveszélyes helyzetben lennénk és kórházba kellene jutnunk akkor nyilván ki kellene ütni de így mivel erről szó nincsen csak úgymond kellemetlen ez a helyzet egy kicsit így én is babrálnék a liftel és nem tenném használhatatlanná egy jó ideig.

Aztán hiába próbáltam nyugtatni egyszerűen már engem is a halálba idegesített és végül megtettem azt amire nem igazán vagyok büszke.

Régebben birkóztam ilyen hobbi szinten ezért konyítok kicsit a folytásokhoz és egy óvatlan pillanatban nagyon közel az ájulásáig folytottam (teljesen lila volt a feje már a végén) és közben mondtam neki, hogy jó akkor most szépen le fogsz nyugodni és azzal fogsz foglalkozni, hogy ebből rendbe gyere és szépen csöndbe fogsz maradni.

Érdekes de viszont ez a húzásom bejött mert ezután csendben volt végig, igaz az egyik sarokban ülve remegve lélegzett mélyeket de már nem ordibált a maradék időben.

Mire kijöttünk már nem látszott rajta semmi.

Nem volt lila a feje és a folytásnak se voltak nyomai a nyakánál mondhatni teljesen rendbe jött mire kijöttünk.

De velem azóta viszont nem beszél hiába kértem tőle bocsánatot többször a szüleink meg hát eléggé az ő pártját fogják, hogy nem voltam rá tekintettel.

Csak rám meg ő nem volt tekintettel azt gondolom ezzel a viselkedéssel, hogy ordibált egy liftben és úgy viselkedett mintha minimum világ vége lenne.

Meg azért azt gondolom ezt klausztrofóbiát le lehet győzni fejben szerintem, nekem is van tériszonyom de elhatároztam, hogy szépen le fogom győzni és csak ugrottam egy tandemet meg bungee jumpingoltam is.


2023. aug. 9. 14:39
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
15%
Majd megbékél! Lehet egyszer meg is köszöni. Sajnos van, amikor pánik ellen csak ilyen drasztikus módszerek használnak.
2023. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
94%

Uhf. Ez nem hangzik túl jól :/

Hagyj neki időt. Ha pedig továbbra sem áll veled szóba akkor találj ki valamit.

2023. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
92%
Ha engem fojtogatna valaki amikor pánikrohamom van én sem állnék szóba vele.
2023. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
88%
Remélem, sose áll veled szóba. Annyit tegyél, hogy kíméld meg őt magadtól, jobb lesz neki nélküled.
2023. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
15%
Jól tetted, ha valakinek elborul az agya, akkor egy pofon vagy valami hasonló a megoldás, ami szépen visszazökkenti. Jól tetted, nem lett semmi baja és legalább nem óbégatott ott tovább. Majd kiheveri, egyébként meg semmi baja nem lett. Adj neki időt.
2023. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
91%
Birkózás helyett lapozhattad volna a helyesírási szótárt. Tesó, nem tesó, simán feljelentenélek.
2023. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
95%
Te nem vagy normális, és még csodálkozol.. Mi lett volna, ha túl jól sikerül a fojtás és nem juttok ki időben? Persze hogy nem áll szóba veled ezek után, de büszke lehetsz magadra
2023. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

"Birkózás helyett lapozhattad volna a helyesírási szótárt. Tesó, nem tesó, simán feljelentenélek"


Még jó, hogy nem a helyesírásért vagyok fizetve hanem portázásért szórakozóhelyeken.

2023. aug. 9. 15:35
 9/60 A kérdező kommentje:
Oda meg kellet a birkó
2023. aug. 9. 15:36
 10/60 anonim ***** válasza:
92%
Na jó, ez biztos kamu vagy Te tényleg egy ekkora utolsó véglény vagy.
2023. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!