Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lesz így velünk, velem és...

Mi lesz így velünk, velem és a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Én családi okok miatt még fiatalon elköltöztem, saját erőből fenntartottam magam, lediplomáztam. Én ezért keményen spóroltam évekig, lemondtam mindenről, családról, szórakozásról, nyaralásról, új ruhákról, cipőkről, mindenről, hogy ki tudjam fizetni a tandíjat. Most végre jobb sorom lesz.


Testvérem viszont nem tud vagy nem akar csinálni már semmit. Fiatalon férjhez ment, gyereke lett, és ennyiben ki is merülnek a dolgok. Olyan szakmája lett, aminek semmi értelme. Őt a férje évekig eltartotta. Mindent a gyerekre fogott mindig, hogy amiatt nem tud csinálni semmit. Ezt részben meg is értem, meg nem is.


Nem vagyunk egyformák szerintem. Segíteni kell a szüleinket, és igazságtalannak tartom, hogy én mindent megtettem azért, hogy jobb helyzetben legyek, ő meg úgy érzem, hogy nem, és emiatt én fogok szívni.

Ne értsetek félre, természetes, hogy az segít többet, aki megteheti, és eddig is segítettem. Csak magammal szemben igazságtalannak érzem.


2023. szept. 6. 08:22
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Mindemellett azt érzem, hogy irigy rám. Az eddig megtett utat viszont nem hiszem, hogy irigyelné. Amíg ők nyaralni voltak minden évben, meg drága rendezvényekre jártak, meg mindenhova elmentek, addig én otthon ültem és tanultam munka mellett, nem jártam sehova, nem vettem magamnak semmit, turkálóból öltözködtem, olyan is volt, hogy a zálogházba kellett beadnom dolgokat, hogy ki tudjam fizetni a megélhetésem, vagy kikapcsolták a telefonom, vagy nem ettem, csak annyit, hogy legyen bennem valami, munkásszállókon tengődtem, alkoholista emberekkel, stb. Az én elért sikerem senkit nem érdekel, őt sem, csak a tény, hogy "na, neked most már jó lesz, nekem meg továbbra is c.ar."
2023. szept. 6. 08:27
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
Ha kizárólag te segíted a szülőket,akkor az örökség is neked jár. Én ezt lerendezném a szülőkkel mielőtt pénzelni kezdem őket
2023. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem hogy az érzésein tudsz valtoztatni. Azt viszont tudod kontrollálni hogy mennyi pénzt adsz mert azt fogod eszrevenni hogy a tesód kihasznál. Mennyivel es mivel tamogatjatok őket? Ha egyikőtök közel lakik és átjár füvetnyírni vagy takarítani az is támogatás. A penzt pedig számlára vagy másra koltik a szüleid? Redszeresen vagy csak néha kell nekik pénz? Egyaltalan milyen összeg?

Azzal hogy lediplomáztál meg nincs vége. Kell egy saját ház ami nem a banké, lesz esetleg neked is gyereked akit majd el kell tartani, vannak egyéb terveid amiket meg akarsz valosítani..

2023. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Rossz már az alapfelvetésed is.


Nem KELL segíteni a szüleiteket, hanem segítheted, ha akarod és annyival, amennyivel akarod. Ha nem segíted őket, az is a te dolgod, ez független attól, hogy a testvéred mennyiben segíti őket.


Mellesleg nem értem, hogy jön ehhez az egészhez, hogy ki mit kezdett az életével, ez mindenkinek egyéni problémája. Te is keresettél volna valakit, aki elvesz és eltart, nehogy már a testvérednek kelljen rosszul éreznie magát, ha nekik ez megfelel, hogy ő így él. Az ő döntése.


Ha úgy érzed, igazságtalan mértékben segítesz, ne segítsél te se annyit.

2023. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

És ha ilyen sz*r szüleid vannak, hogy menekülnöd kellett otthonról, és az se érdekelte őket, Van-e mit enned, van-e hol aludnod, minek segítenéd öket egyáltalán?


Rájuk se néznék.

2023. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

2. Amirol te beszèlsz az a kisemmizés. Nekem a pofámrol leégne a bőr ha örökséget szóbahoznám a még elő szüleimnek. Majd ők eldontik hogy akinek adják, nem kell nyomást gyakorolni rajuk.


Kèrdező azt se tudjuk milyen összegrol van szó. Annyit kell adni amit simán tudsz nélkulözni. De ha teher akkor nem. A testver velemenye már nem számít itt. A szülők mit gondolnak a helyzetről, egyaltalan elvarjak a támogatást, es ha igen milyen szintén?

2023. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Igaza vana 9003-asnak. Ha te úgy érzed, segíteni AKAROD a születietek, akkor segtísd őket, de ne várd el a húgodtól!

Azt írod, családi okokból hamar elköltöztél, és a leírás alapján nem igazán támogattak titeket semmivel. Ha te ennek ellenére támogatni akarod őket, szíved joga, de nem kötelessége a húgodnak ugyanazt mellétenni, és ennek semmi köze ahhoz, hogy ki mit kezdett az életével és mire vitte. Ha van miből, akkor se köteles egy fillért sem a szüleidre költeni, elsősorban a leszármazó tartása a kötelesség, nem a felmenőé. Az, hogy te ezt esetleg anyagi oldalról megközelítve lemeccseled a szüleiddel mondjuk egy tartási szerződéssel az örökség fejében, a ti dolgotok, ha nem, az is.

2023. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Ha annyira akarod segíteni a szüleidet akkor tedd meg amennyire csak tudod, de ha a tesód nem akarja akkor ne erőltesd, hagyd hogy élje a saját életét. Viszont ha később a szülők már nem lesznek akkor a testvéred ne toporogjon ott az örökségéért. Persze ezt még időbe el kell intézni hogy a szüleid ellátásáért cserébe minden a tiéd legyen, tehát a nevedre kerüljön az ingatlan, meg más egyéb ingóságok cserébe amiért eltartod őket, és onnantól kezdve minden feladat rád hárul, de ezt persze alaposan meg kell gondolnod hogy tényleg tudod csinálni meg akarod-e így. Ez rajtad áll.


Az hogy a tesód így áll a dolgokhoz hogy csak úszik az árral, gyereke van, eltartja a férje ez az Ő döntése, csak később ne álljon neki sírni ha akkor jön rá hogy tennie kellett volna valamit még amikor fiatalabb volt.

2023. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Most mi a kérdés? Segíts a szüleidet, ha akarod, ha meg nem, akkor ne. Mi köze a te szándékaidnak a tesódhoz meg az életéhez?

Azon meg csak te tudod túltenni magad, hogy igazságtalannak érzed az életedet - bár nem világos, miért. Megküzdöttél a dolgaidért, jobban élsz és jobbak a lehetőségeid, mint voltak, és mégis azon sajnálkozol, hogy a tesód bezzeg milyen, és biztosan irigy rád. A leírásodból meg a lenézés süt a tesód és önsajnálat magad iránt. Szerintem ezt kéne feldolgoznod.

(És nem, nem kötelező segíteni a szüleidet... így nincs mit igazságtalanságnak érezned.)

2023. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Az örökség nem az időskori támogatásért cserébe jár, ezen az alapon pl. kiskorú nem is örökölhetne. Az örökségért támogatást pedig gusztustalan szeretetnek nevezni. Amúgy akiknek egyből az örökség jut eszükbe, mi van akkor, ha nincs semmiféle örökség? Van pl. albérlet és minimálnyugdíj? Elrepül a "szeretet" meg a "hála"?
2023. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!