Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy fél testvérem aki...

Ha van egy fél testvérem aki sohasem élt velünk hanem a rendes anyukájával (apa közös) akkor egyke vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés

2019. jún. 19. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
fél testvér vagy féltestvér? nagyon nem mind1
2019. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem vagy egyke.
2019. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem vagy egyke; mert végülis van testvéred.

Nálunk is ketten vagyunk édestestvérek, meg egy féltestvér, aki velünk lakik; de őhozzá úgy állunk rendesen, mint egy édestestvérhez; tehát teljesen, fullos testvérnek van elfogadva, befogadva. Szal kábé, szerintem neked, mintha lenne egy testvéred; de nem veletek lakik. Tehát én így gondolom. Így nem beszélgetünk róla, hogy most féltestvér; vagy nem. Egyébként meg, ha valaki kérdezi; hogy nyugodtan mondhatod neki, hogy van egy féltestvéred. Esetleg még azt is hozzárakhatod; hogy de ő nem veletek lakik; és apai ágról van. Ha akarod hozzátenni. Szal szerintem ez lenne az evidens válasz.

-Egyke vagy?

-Nem, igazából van egy féltestvérem,d e ő nem velünk lakik. <De az édesapánk közös---ezt meg ezt se kell feltétlenül hozzátnenni>

-Értem.

És már ugorhattok tovább is.

2019. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
funkcionális egyke a kifejezés, amit keresel. hivatalosan nem vagy egyke, de a valóságban egykeként szocializálódtál és nőttél fel.
2019. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es kifejtenéd jobban a funkcionális egyke kifejezést? :) megnéztem az interneten de sehol se találtam :)
2019. jún. 19. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy jelenleg nem tölt be senki testvér-funkciót az életedben, de technikailag van egy tesód:) Bocsi, ezt nem én írtam, és a 3-as vagyok; csak gondoltam, ezt olyan tök jól meg tudom fogalmazni, hogy mi lehet mögötte:):):)
2019. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*máhogy mit takarhat a fogalom, és akko ezért bátorkodtam ^ ^
2019. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogi szempontból egyke vagy, mivel egyedül nőttél fel, egyedül nevel anyukád.

A többi rajtad múlik. Ha orvosnál örökletes betegség kerül szóba például, akkor fontos lehet.


(Ugyanilyen helyzetben vagyok, csak mi már felnőttünk. Ha valahol hivatalosan kérdezik, hogy van-e testvérem, akkor azt válaszolom, hogy igen, illetve csak féltestvérek. Kérdezőtől függ, hogy ő ezt minek tekinti.)

2019. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!