Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lesz így velünk, velem és...

Mi lesz így velünk, velem és a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Én családi okok miatt még fiatalon elköltöztem, saját erőből fenntartottam magam, lediplomáztam. Én ezért keményen spóroltam évekig, lemondtam mindenről, családról, szórakozásról, nyaralásról, új ruhákról, cipőkről, mindenről, hogy ki tudjam fizetni a tandíjat. Most végre jobb sorom lesz.


Testvérem viszont nem tud vagy nem akar csinálni már semmit. Fiatalon férjhez ment, gyereke lett, és ennyiben ki is merülnek a dolgok. Olyan szakmája lett, aminek semmi értelme. Őt a férje évekig eltartotta. Mindent a gyerekre fogott mindig, hogy amiatt nem tud csinálni semmit. Ezt részben meg is értem, meg nem is.


Nem vagyunk egyformák szerintem. Segíteni kell a szüleinket, és igazságtalannak tartom, hogy én mindent megtettem azért, hogy jobb helyzetben legyek, ő meg úgy érzem, hogy nem, és emiatt én fogok szívni.

Ne értsetek félre, természetes, hogy az segít többet, aki megteheti, és eddig is segítettem. Csak magammal szemben igazságtalannak érzem.


2023. szept. 6. 08:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26%

Én meg értelek, jogos hogy neked sem kell többet adnod azért,mert

neked az akaratodnak és szorgalmadnak köszönhetően több jutott.

Ha lesz a szülők után valami örökség, és az fele arányban fog eloszlani

akkor most is fel arányban kell segíteni őket.Már ha egyáltalán

meg érdemlik.Ez amúgy egy roppant érdekes téma,nekem is erre ment rá

a kapcsolatom a tesómmal.És pont olyan szüleink voltak,vannak,

akik azt se érdemlik meg hogy ajtót nyissunk rájuk..

és a környezeted meg elítél,hogy nem akarsz segíteni,mert

a szüleid..Ja,biológiailag valóban.Amúgy meg csak le húztak mindig

érzelmielg,anyagilag meg gyakorlatilag semmit nem adtak.

Nem egyszerű dolog ez sajnos......

2023. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Családi okok miatt fiatalon elköltöztél, testvéred meg szintén, csak ő nem volt olyan erős, hogy önerőből tegye, és szült egy gyereket, gondolom belemenekült egy kapcsolatba.


Na,de milyen szüleitek vannak, már bocs, mert ez nem tűnik támogató közegnek, akkor nektek miért kellene őket segíteni?

2023. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Engem se tudtuk volna támogatni a szüleim mégse hibáztatom őket. De addig maradtam amíg akartam.

Inkább az mond el sokat hogy el kellett elköltözni hamar. Miért? Miért nem lehetett otthon maradni? Találgathatunk de felesleges. Kérdező jó lenne ha leírnád. Ha bántottak pl akkor megértem hogy nem akarja a tesód támogatnám őket.

Válaszolj ha időd engedi. Mert így erre nem lehet mit válaszoli.

2023. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Röviden annyi, hogy a szüleink elvàltak, és rajtam keresztül martàk egymàst, nagyon csúnyàn. Olyan lelki traumàt okoztak, amit a mai napig nem tudok feldolgozni, és iszom a levét. Azért költöztem el, mert ha ott maradok, öngyilkos leszek. Testvérem csak féltestvérem, anyai àgról, és 11 évvel idősebb nàlam. Ő vele még màsképp bàntak. Én az eszem szerint egyikőjüknek sem segítenék, csak a testvérem nem akartam magàra hagyni azzal, hogy nem segítek vele közösen anyunak, de úgy érzem, hogy túlmegy egy hatàron. Apu is csak akkor keres, ha kell neki valami. Úgy érzem sokszor, jobb lenne eltűnni, és élni csak a magam életét, de azzal szívtelennek érezném magam.
2023. szept. 6. 19:00
 15/25 A kérdező kommentje:
Nehéz ez, mert valahogy magammal is el kell szàmolnom magamnak :(
2023. szept. 6. 19:02
 16/25 A kérdező kommentje:
Olyan érzésem van, mintha a testvérem engem akarna okolni azért, hogy neki milyen rossz, vagy az én problémàm lenne. Bezzeg az én sorsom nem érdekel senkit. Nekem minden jól van úgy, ahogy van, mert nekem nincs gyerekem, nincs kocsim, amire költenem kell, neki meg van.
2023. szept. 6. 19:06
 17/25 A kérdező kommentje:
Már ott tartok, hogy azért van lelkiismeret furdalàsom, mert elvégeztem egy egyetemet, stb. Vagy ha kicsit is boldog vagyok
2023. szept. 6. 19:06
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

Attól, mert nincs gyereked nem kell támogatni, de neki sem a szülőket.


Konkrétan ha jól értem semmivel sem támogattak az indulásban.

Az, hogy felneveltek, adtak enni, ezért nem tartozol nekik semmivel.


Én is ilyenben éltem, rajtam keresztül kommunikáltak, mintha egy 3. fél lettem volna egy párkapcsolatban, mivel én voltam a legnagyobb.


A húgom is ezért ment el innen, annyi, hogy dolgozik, nincs gyereke, de a párja neki is olyan, hogy az volt a lényeg, hogy megszabaduljon otthonról.

2023. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
57%
Emiatt ne elgyen lelkiismeret furdalásod.
2023. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
37%

16. Ez úgy hangzik minta a tesód büntetésnek tartaná a gyerekét. De alapból az hogy valaki gyereket vállal nem kell hogy sajnálatot ébresszen. Ők vállalják.

Másfelől szerintem az is egy fajta áldozat ha valaki nem szül egyből hanem más dolgokat vesz előre. De vannak akik azért nem akarnak gyereket mert nyugalmat akarnak, ezt is tiszteletben kell tartani.

Tehát ne hagy hogy a testvéred a szar élete miatti frusztáltságát rajtad vezesse le. Ha neki teher az élete vagy a gyereke az nem a te hibád. Az az ő élete amit ő irányít, ez a tiéd amit te.


Ha nem egy háztartásban élnek a szüleid úgy nehezebb. De szerintem saját magadat vedd előre. Az a szülő aki igazán segíteni akarja a gyerekét az nem kér. Alkalomadtán elfogad, de semmi esetre sem követelőzik.

2023. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!