Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért vesznek össze testvérek...

Miért vesznek össze testvérek az örökségen, mikor törvény szerint egyértelmű, kinek mennyi jut?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira érthetetlen, világosan le van írva, hogy törvényileg egyenlő részben örökölnek a testvérek, ezzel mindenki tisztában van. A szülő is, ergo ha másképp szerette volna szétosztani a tulajdonát valamiért (pl. mert az egyik többet segítette idős korában), akkor rendelkezhetett volna erről, ha nem tette, akkor nyilván nem gondolta, hogy valamelyiknek több járna.


De mégis azt hallom/olvasom, hogy a többség összevész az örökségen. De miért, ha fekete-fehéren ott van, ki mit örököl?



2023. szept. 16. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Inkább azon szoktak összeveszni, hogy pl. az egyik megtartaná a házat, a másik eladná. Vagy az egyik be akar költözni, de a másik azt akarja, hogy akkor fizesse őt ki. Ilyenek.
2023. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
mert többet akar valamelyik.
2023. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt pont azért, mert a szülők még életükben rendelkeznek róla, sokszor igazságtalanul. Szerintem ez a leggyakoribb vita ok. Pl az egyik gyereknek valamiért odaajándékoztak egy ingatlant, ami most ér 50 milliót, a másik meg kapott 20 éve valami ehhez képest apróságot, amit a szülők úgy gondoltak hogy egyenlő az ingatlannal.


Vagy a másik, hogy az egyik gyerek messze költözik a szülőktől, akár külföldre, a másik helyben marad, gondozza az idős szülőket. A törvény hiába mondja ki, hogy egyenlően jár minden mindkét testvérnek az, amelyik gondozta őket úgy gondolja neki több jár, mert ott volt mellettük.


Aztán van az, amikor a két testvérnek teljesen mások az anyagi körülményei. Pl az egyiknek több ingatlana is van, amit vagy önerőből vagy jó házasság útján szerzett, a másik egy kis albérletben tengődve hónapról hónapra él. Hiába járna egyformán az örökségből, a rosszabb helyzetben lévő úgy fogja értékelni, hogy neki nagyobb szüksége van rá, ezért őt illené meg minden/a több.


És van még ezen kívül egy csomó ilyen...

2023. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jól írja a hármas.
2023. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A hármas második példájára már hallottam olyat is hogy aki gondozta többet kapott és aki nem, az fel volt háborodva, nem értette miért?
2023. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

De van olyan is, hogy kajak azt hitte, hogy azért, mert néha kb évente 2-3 alkalommal elvitte orvoshoz, akkor ő már mennIyevel többet tett.

Sok hülye vaj, az biztos.

2023. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Pont így volt ismerősömmel: ki gondozta-ki nem, az miért kapott többet...gusztustalan, hogy mit tesz az emberekkel a pénz...
2023. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Le kell még egészségben rendezni ezt. Én nagyszülőkkel kötöttem öröklési szerződést. Sajnos papa elment. Aki több mint 15 éve rá sem nézett, képes volt ügyvédet küldeni a hagyatékira. (És ha hagyom magam, a közjegyzővel együtt át is vernek.) Nem óriási vagyon volt, egy fél kisvárosi ház, 12 millió Ft értékben, és legalább 5 millió forint számlám volt amit a házra költöttem.
2023. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Van még olyan is, hogy azon veszekednek, hogy ki mennyit költött a házra öröklés után, mivel nem rögtön adják el a testvérek a házat.
2023. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
A már leírtakon túl, láttam olyat is, amikor az apróságokon kapnak hajba. A testvérek megegyeztek, hogy a szülői házat eladják, az árát kétfelé osztják - ebben nem is volt hiba. De a tárgyakon, amik a szülők után maradtak, összevesztek. Itt már nem tudtak megegyezni, mert az egyik vitte a rotakapát a másik az üstöt, amit disznóöléskor használtak, de a kettő nyilván nem azonos értékű, ők meg nekiálltak fillérezgetni, aztán szépen össze is vesztek egymással úgy, hogy hosszú időn át fújtak a másikra.
2023. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!