Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mutat az anyám olyan...

Miért mutat az anyám olyan képeket rólam, ahol egyértelmű, hogy mennyire szenvedtem és depressziós voltam?

Figyelt kérdés

Nem általosságban mutogatja ezeket a képeket, hanem amikor éppen nézeget egy régi albumot és van egy eldugott kép rólam, akkor meg mutatja


Úgy mutatja, mintha neki fel sem tűnne, mintha én örülnék annak, hogy így láthatom magam


Miért csinálja ezt?


Alapvetően jó a kapcsolatunk, de nem értem, hogy ennyire nem képes átérezni érzéseimet, ahogyan akkor hogyan éreztem ( és nyilván még nem jutottam el arra a pontra, hogy ne hasson rám a múlt a jelenben)


27F


2021. aug. 18. 09:19
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy ő mást lát a képekben magamon, mint én, de ettől függően még mindig úgy tűnik, mintha hiányos lenne az empátiája
2021. aug. 18. 09:21
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Kérd meg, hogy ezt ne tegye, ha ezt nem tudja megérteni, hogy téged zavar, akkor ne látogasd!
2021. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Csak ha ezt el kell mondani, akkor nincs benne valami, hogy ott más gondok is vannak?


Elvégre általuk nőttél fel

2021. aug. 18. 09:26
 4/28 anonim ***** válasza:
99%

Szoltal neki vagy csak magadban vergodsz es varsz a csodara?


Egyebkent kivulalloknak sokszor nem tunik fel semmi egy random keprol, honnan tudhatna, hogy mit ereztel anno? Gondolom soha nem is beszeltel errol vele, akkor sem es most sem.

2021. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A kommunikáció nagy rész 90%-a nem verbális módon történik, tehát ha az a 10% az ami megfogja határozni, hogyan viszonyulunk egymáshoz, akkor lekorlátolt módon éljük az életünk, és nem értjük miért nem úgy történnek a dolgok ahogyan szeretnénk


Nem várok a csodára, csak érdekel más hogyan kezeli ezt a szituációt.


Mindenféle egészségügyi problémám volt ami fizikailag is elég egyértelműen látszott, ha ez nem egyértelműsíti ,hogy mentálisan sem voltam egészséges, akkor nem tudom mi tenné? ( mert megtettem a tőlem telhetőt kommunikáció terén annó, de egy idő után már lehurrogásba torkollott, ami után már befejeztem az érzelmi állapotomról való kommunikálást )

2021. aug. 18. 09:36
 6/28 anonim ***** válasza:
99%
Nyisd ki szepen a szad 27 evesen, ha akarsz valamit. Ha ezt nem teszed meg, igy jartal.
2021. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
Szokásos: érteni kéne a környezetednek az ékes hallgatásod, és ha nem érti, megsértődsz. És nem, a kommunikáció kilencven százaléka nem szavak nélkül történik.
2021. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

6os


De érted a helyzetet, hogy amikor kinyitottam a számat az csak arra volt jó, hogy egy ideig próbáljanak segíteni, majd miután nem sikerült jön az ignorálás, meg hogy jó ennyit tudtunk tenni, most már csak idegesítő vagy a problémáiddal


Ekkor jön az a dolog, hogy soha nem beszélsz a problémáidról mivel csak mégjobban lehúz ha említed őket


Most ezek után mi vegyen rá, hogy szóvá tegyek bármit is?


Ez kb olyan mint egy milliószor kipróbált elromlott repülőgéppel akarnál felszállni újra és újra, tudod, hogy valahol mélyen van a gond, és annak kutatására vagy csak nyitott mert bármi más ötlet a javításra kudarcot vallott

2021. aug. 18. 09:48
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

En elhiszem, hogy nehez, mivel nem kaptal tamogatast, de akkor is basszus.

Egy mondat: anya, kerlek ne mutogasd a kepemet masoknak (vagy nem tom most mi is a problema igazabol :D), mert nekem ez rosszul esik, nem szivesen emlekszem arra az idoszakra.

ENNYI. De nehogy mar ezt idegeneknek kelljen elmagyarazni, felnott ferfi vagy, vagy valami olyasmi.

2021. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Tehát ezek szerint az egyetlen megoldás az, hogy menjek az ellen a "technika" ellen ami eddig működött, ok
2021. aug. 18. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!