Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fiatalabb testvérként ezt el...

Fiatalabb testvérként ezt el kell fogadnom?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és meg kérték a kezem. Nővérem (29) gratuláció helyett közölte hogy ez nem normális mert csak egy éve vagyunk együtt össze veszett a vőlegényemmel és velem és a szüleinket is meg győzte arról hogy mi vagyunk a hibásak föleg a párom mert ellenük uszit engem és nem hallgatok rájuk valamint nekünk halasztani kéne az eljegyzést. Van még egy testvérem de ő nem szól ehhez az egészhez semmit. A párom családja nagyon örül nekünk ezzel szemben de nekem ez akkor is fáj. Joga van ebbe a testvéremnek beleszólni?

2023. nov. 4. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nincs joga beleszólni, gondolom irigy.
2023. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

A te életed, a te döntésed


Az idősebb testvérek szinte mindig utálják a fiatalabb testvért, mert felsőbbrendőnek érzik magukat

Ő most a saját önértékelésvel küzd, és ezt ugy akarja helyre állítani hogy ha neki nem jó, neked se legyen az...


Szerintem szard le amit a testvéred mond!

2023. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez így innen a távolból nekem elképzelhetetlen. Mégis milyen érvekkel tudta őket meggyőzni? Mi olyannal tudott előállni, ami miatt most a szüleid is haragszanak rátok?
2023. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Csak nem irigykedik, hogy neked 22 évesen megkérték a kezed, neki pedig még nem?

Erre nincs szabály, mennyi idő járás után és hány évesen (nyilván 18 év felett értem) lehet házasodni. Arra én is kíváncsi lennék, mivel fordította ellened a szüleidet?

2023. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ő ennyi idősen ment férjhez, 20 évesen kérték meg. Ellenem pedig azzal fordította, hogy előadta, hogy teljesen kifordultam magamból és hogy ez a párom hibája.
2023. nov. 4. 21:44
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Pedig már azt hittem, mert akkor szoktak így reagálni. Hát te meg mondd azt a szüleidnek, hogy a nővéred kezét még korábban kérték meg. Nem értem, mit problémázik, egyáltalán nem az ő dolga
2023. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Irigy..Mint az én nővérem mert nekem hamarabb lett stabil párkapcsolatom,épül a közös házunk és hamarabb lett gyerekem mint neki( neki nincs) meg kifogott valami naplopí palit akit a nővérem tart el...És csodálkozik hogy nem halad az életben.Csakis kizárólag irigy..
2023. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
15%
Tégy úgy mintha fiatal demokrata lennél.
2023. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Mint írtad, O is ennyi idősen ment férjhez körülbelül, legalábbis ekkor kérték meg a kezét, lehet ennyi idő elteltével hibának érzi a saját életeben és nem szeretné ha te is ezt a hibát követnéd el

De ezt úgy írom, hogy én vagyok nálunk az idősebbik testvér, viszont mindig az én életemből okulva próbálom a hugomat ellátni tanácsokkal, és még ha az adott helyzetben/időben nem is tűnik neki ez a jó útnak, utólag meg nem volt olyan hogy a tanácsom rosszat tett volna neki, inkább ellenkezőleg.

De ezt csak azért gondolom, mert novered kapcsolata/házassága nem tudom milyen

2023. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom azóta az ő kapcsolata szar lett és irigykedik, hogy ti meg boldogok vagytok. Senkinek semmi joga beleszólni az életedbe, felnőtt vagy. Ha neki nem tetszik, kapja be. Én tutira nem hívnám meg az esküvőmre, még képes lenne ott is balhézni, aki egyetért vele, azt se hívnám meg. Ilyen idióta emberek ellen szerintem uszítani se kell, megy az magadtól is, nyilván okkal.
2023. nov. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!