Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, hogy a testvére...

Mit csináljak, hogy a testvérem valóban testvérként viselkedjen velem?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám, aki nálam kilenc évvel idősebb, mi ketten vagyunk testvérek. Sajnos benne mindig volt egy rivalizálási vágy velem, állandóan versenyzett és féltékeny volt a sikereimre, ha pedig ő ért el sikereket az életben, akkor lenézően tekintett rám. Kiskoromban sokszor bántott ez a viselkedése, de a szüleim teljesen ráhagyták, hiába panaszkodtam, én voltam a túlérzékeny. Ma már ott tartunk, hogy 10 éve házas ember és egyáltalán nem ír rám, nem érdeklődik, nem keres. Tavalyelőtt karácsonyra adtam neki ajándékba utazást, el is ment a családjával, és úgy jött vissza, hogy egy hűtőmágnest, semmit nem hozott, holott én mindig vittem neki és a családjának valami kisebb ajándékot. Az ünnepek is egyre kiüresedettebbek, legfeljebb egy-két órát vannak nálunk, aztán rohannak is el. A kislányának egyszer öt alkalmas állatkerti bérletet adtam ajándékba. Úgy használták el, hogy egyszer se hívtak, hogy menjek velük. Ha programra hívtam, sohase ért rá, a haverjával meg három hétre is elment külföldre. Ja és a haverját "jótestvérnek" nevezi, és a születésnapján a facebook-on felköszönti. Velem sohase tette ezt. Egyik évben készített egy naptárat, amire az összes keresztnevet felrakta, egyedül az én keresztnevem maradt ki róla, és amikor megkérdeztem össze-vissza beszélt. Valami nagyon félrecsúszott köztünk, csak nem tudom hogy mi. Én nem bántottam meg, vagy ha úgy érzi, miért nem áll elém és beszéli meg velem? Olyan elzárkózó az irányomban, hogy nem tudok ilyenekről beszélgetni vele, meg azonnal megsértődik, ha olyat hall, ami neki nem tetszik. Nagyon zavar, hogy olyan mintha meghalt volna. Van és még sincs. Egyáltalán mit tudok tenni ebben a helyzetben?

2021. máj. 17. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Lehet hogy irigykedik arra, hogy fiatalabb vagy, vagy csak úgy hiszi, hogy szüleitek téged jobban szeretett(ha ez egyértelműen nem is igaz, akkor is érezheti így, ha olyan beállítottságú). Sajnos, ha ő nem nyit, akkor nem fogsz tudni közelebb kerülni hozzá. De valakinek hátha lesz hasznosabb válasza, bocsi.
2021. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Detto... Semmit, amugy meg te kapattad el, az ilyen semmit nem erdemel, csak tiltast es lesz.arast.
2021. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem tudod kierőszakolni, minél jobban kapálózol annál inkább utálni fog. Engedd el.
2021. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Rengetegen nincsenek jóban a testvérükkel, vagy felszínes a viszonyuk. Felesleges erőltetned. Nem szeret téged, van ilyen. Neked nincsenek barátaid vagy valakid, hogy ennyire egy olyan ember után loholsz, akit láthatóan nem érdekelsz?
2021. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos sokan vannak ilyen helyzetben, hogy nem jönnek ki jól a testvéreikkel.. bátyádnak szimplán ilyen a személyisége és akármennyire rossz, szerintem sajnos nem nagyon lehet ezzel mit csinálni. De persze megér egy próbát, hogy csiszolódjon közöttetek a viszony
2021. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Én se jövök ki jól a testvéremmel. Viszont én nem is erőltetem a dolgot, mert nem hiszem hogy jobb lenne főleg ilyen múlttal, ha jóban lennénk.
2021. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Átérzem teljesen a helyzetedet! :(

Én 28vagyok, öcsém 18éves.

Bármit teszek, próbálok a kedvébe járni, mindent felajánlok neki, rám se hederít.

Szülinapra,névnapra,karácsonyra mindig veszek neki valamit, fordítva semmi.

Nekünk a szüleink elváltak, mindig erre fogom, hogy ő ezért ilyen.

Lelkileg nem tudom megemészteni, hogy a saját testvérem ilyen velem, egy cseppnyi érdeklődèst nem

Mutat felém.

Gondolom Te is hasonlóan érzel..


Nem tudom mi lehet erre a megoldás, de a Ti esetetekben testvér féltékenység lehet. Próbàltál a szüleiddel erről beszélni, hogy esetleg ez mikor és mitől alakulhatott ki? Régen tapasztaltak-e ilyet?

Hány èvesek vagytok?

2021. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Miért gondoljátok, hogy ez ennyi kört megér?

Én pl. az a testvér vagyok, aki kerüli a másikat. Az én okom az, hogy tönkretette tesóm a gyerekkorom. Nem durva dolgokkal, csak sok olyan dologgal, amitől ma már rá se tudok gondolni. Persze ő ebből nem vett észre semmit, mert neki jó volt. Sosem látná be, mennyi mindent tett, így csak elengedtem, legalább most már megtehetem.

És persze már nem haragszom rá, csak könnyebb nélküle az életem. Pár évig gondolkodtam, hogy mit veszítettem, de... csak nyertem ezzel.

Így azt mondom, hogy hagyd békén, ha jobb viszonyt akarna, tenne érte, de láthatóan nem akar.

2021. máj. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Miért kéne bárhogyan is viselkednie veled?


NEM Ő akart téged, hanem a szüleitek döntöttek úgy, hogy megcsinálnak téged is.


Nekem is van sokkal fiatalabb testvérem, lényegében semmilyen a viszonyom vele. Néha beszélgetünk, de ennyi, élem az életemet, és akkor is éltem, mikor ő megszületett.

2021. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jól van. Szóval én nem vagyok a normális, amiért testvéri szeretetre vágyom. Amúgy meg kedves 9-es, a bátyám akarta hogy megszülessek, ezért a 9 év korkülönbség közöttünk. Itt vagyok, aztán meg le se szar.
2021. máj. 18. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!