Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van e esély arra hogy megnyugt...

Van e esély arra hogy megnyugtassam?

Figyelt kérdés

A 6 éves kishúgom konkrétan szorong, és nem tud aludni mert valamelyik osztálytársa bemesélte neki hogy ő megnézte a kört, és azzal ijesztgeti húgomat hogy "éjszaka meglátogatja őt a kör"

És tesóm nem bír azzal leállni hogy "de jön a kör" és alig tudjuk megnyugtatni, akármilyen segítséget elfogadok. Fontosnak tartom a tesóim mentális egészségét.



nov. 15. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Aludj vele!
nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen én is azt tudom javasolni hogy valaki aludjon vele ma éjszaka. Ha ez nem megoldható, akkor valami kis lámpát vagy éjjeli fényt hagyjátok égve neki. Valamint próbáld meg neki még egyszer szépen nyugodtan elmagyarázni neki, meggyőzni őt arról hogy amit az osztálytársa mesélt neki, az csak kitaláció, nem a valóság és hogy nincs mitől félnie. Tudom könnyű ezt mondani, főleg egy ijedt kisgyermek számára de jobbat nem tehetsz.
nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Elnézést véletlenül kétszer írtam le hogy neki. Utolsó voltam :)
nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

A hugod gondolom nemlátta nemismeri a filmet…

Esetleg megnézni vele a paródiàt?

Nemkell hogy tudja hogy az a kör röl “szól”

Csak megkérdezni hogy megnézünk egy vicces filmet?

Vagy csak jeleneteket a paródiábol

Aztán ha látszik hogy nevet rajta stb akkor előálni vele hogy nah igazábol ez a kör s ettől aztán látod hogy semmi félnivaló nincs

nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Az utolsó nagyon jó ötletet írt.
nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Ki nézte meg a kört? Nem értem a szitut. Tesód csak nem látta, és tudja is, hogy nem látta, ezt nem lehet elmagyarázni, hogy így nem kell félnie (még ha valós is lenne)?

Ha már azzal nem tudjátok megnyugtatni, hogy ez csak egy kitalált hülyeség...

A paródia is jó lehet, bár nem tudom, hogy abból milyen következtetést von le egy 6 éves, aki nem látta az eredetit.

Az ilyen gyerekeknek (és a szüleiknek is) akkora taslit adnék, fel sem fogják, mekkora bajt okoznak a hülyeségükkel.

Barátnőm kisfiát egy ovistársa az Annabelle-lel ijesztgette, a kisfiú húgának meg évekig nem vehettek babát, mert a bátyja emiatt minden babától rettegett 😠

nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Pár nap aztán szerintem elfelejti azért :)
nov. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

4es vagyok

Nem feltélten felejtheti el pár nap alatt a paródiábol meg levonja azt hogy ott van valami szerencsétlenség és tökéletesen idétlen vicces semmi félnivalót nem tükröz

Nem az a cél a paródiával hogy párhuzamot vonjon

Szimplán egy vicces idétlen kifigurázása a félelmének

Az én kishugomnál is volt valami hasonló régen és akkoris az az ötletem jött hogy a félelméből viccet csinàljunk…

Tökéletes példa

Harry Potter és az Azkabani fogoly

Mikor Lupin prof. A mumussal jött…megvan?

Ugye olyan alakot öltött amitől legjobban féltek..és komikussan a komikulus igével tökéletesen kifigurázták a félelmeiket…

nov. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, próbáld elviselni, nálunk Momotól félt a kisebbik fiam, aztán elmondtam neki, hogy azért mérges, mert zsíros a haja és nem tudja megmondani, mivel nincs keze.
nov. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
/ évesen nem tudom, milyen filmeket látott a kishugod, de nekem az jutott eszembe, hogy az egyikről mutatnék egy "hogyan készült" videót (tele van velük a net) és akkor látná, hogy ez nem a valóság. Persze közben beszélgetnék is vele erről, lehet, hogy ez a kombó működne.
nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!