Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez csak számomra felháborító?

Ez csak számomra felháborító?

Figyelt kérdés
Tesómék meghívtak minket karácsonyi ebédre. Megkért főzzek halászlét, mert neki nem lesz ideje. Kapásból nemet mondtam. Ha ezt nem akkor legalább bejglit. Arra is nemet mondtam, nem szoktam csinálni. Nem örült ennek. Más is járt így a rokonsággal? Mi vagyunk a vendégek és mi vigyünk ételt?
dec. 6. 20:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném 3 egymást követő napon ebédekre megyünk. Így ha akarnék se tudnék főzni, sütni.
dec. 6. 20:19
 2/115 anonim ***** válasza:
82%
Igen.
dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom szokas kerdese. Mi is kozosen szoktuk osszedobni a kajat, hogy ne csak szegeny anyukamra haruljon az egesz munka (es anyagi teher).

Mindenki visz valamit.


Ahelyett, hogy mindenre nemet mondasz, kerdezd meg, hogy valami masban tudsz-e segiteni, az ugy szebb lenne, ha mar megkert.

dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem felháborító, ennyit megkérdezhet az ember a testvérétől. De az se az, ha te nem főzőcskézel, elvégre nem te hívattad meg magad.
dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 A kérdező kommentje:

3


Ritkán megyünk, de mindig mindennel kapcsolatban elvárásai vannak. Mikor hozzánk jönnek, akkor így meg úgy süssek az ő ízlésük szerint. De sose hoztak semmit, sose kértem.

dec. 6. 20:26
 6/115 anonim ***** válasza:
61%
Igen, vendégségbe illik vinni valami kis apróságot, nem csak felzabálni amit a vendéglátó ad. Ennyit se vagy képes besegíteni a saját testvérednek, nem lennék szívesen a rokonod. Ráadásul ilyen nagy arccal még te vagy felháborodva hogy meg merészelt kérni erre. Szégyelld magad! Örülj inkább, hogy 3 napon keresztül valaki mindig vendégül lát, ne gyűlölködj saját rokonaiddal így ünnepek előtt.
dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
83%
A "minket" hány fő? Igen, illene beszállni valamivel az etetésbe, legalább vásárolt beiglit vigyél.
dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 A kérdező kommentje:

6

Én eddig akárhova mentem inkább kaptam, vagyis mi, és mindig a vendégvárók kérdezték meg mit szeretnénk, csomagoltak is. Fordítva is ezt tesszük. De sose mondanám meg senkinek hogy főzzön és hozza el.

dec. 6. 20:29
 9/115 A kérdező kommentje:
Mikor először jártunk náluk, semmivel nem vártak, nekünk kellett elmennünk pékárut venni!
dec. 6. 20:31
 10/115 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy latom, alapbol se olyan jo ez a kapcsolat. Akkor ne vigyel semmit, te dolgod. Bar talan eroltetni se kene a jopofizast.
dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!