Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csapdába estem felnőttként...

Csapdába estem felnőttként anyám házában, mit tegyek? - Nézegetem a tavaly előtti képeket, amikor még utazgattam, éltem az életem, most meg a vendégszobában fekszem 6. hónapja, még ennyi van hátra, és idegenektől kérek tanácsot hogy mit tegyek. -

Figyelt kérdés

Sziasztok, a véleményetekre lennék kíváncsi, ti mit tennétek:


35 éves vagyok, több mint 10 éve külön élek édeasánymtól. Tavaly nyáron eltörtem a lábam, meg is kellett műteni, és még most is járok fizikoterápiára. Albérletben laktam, de nem tudtam magam ellátni, és nem is tudtam dolgozni, úgyhogy felmontam, és anyámhoz kültöztem, aki egyedül él.

Azóta eltelt fél év, javulok, de az orvosok szerint még leglább fél év, mire bot nélkül tudok újra járni.


Eközben viszont úgy érzem, hogy lassan megórülök. Anyám mindent kontrollál. Beleszól abba, hogy mikor egyek, igyak, aludjak, zuhanyozzak, egyszóval gyerekként kezel.

Hivogatja a kórházat, hogy mikor kell legközellebb mennem, a háziorvostól időpontot kér ellenőrzésre, a megkérdezésem nélkül, stb.


Olyan szintet ölt a kontroll mániája, hogy úgy érzem megfulladok, Hiába mondtam, kértem, sőt kiabáltam, hogy hagyja abba, és akkor segítsen ha kérem, attól hogy eltörtem a lábam még tudom, hogy mikor vagyok éhes, stb. Ugyanúgy folytatja tovább.


Egy ideje sajnos azt érzem, hogy már nem bírom tovább és elkezdtem feladni. Inkább hagyom, hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja, és gyakorlatilag egy túsz lettem, aki mint egy börtönben, be van törve, és lépésről lépésre azt teszi, amit a tartó tisztje mond neki.


Nézegetem a tavaly előtti képeket, ahol még utazgattam, nyaraltam, éltem az életem, most meg a vendégszobában fekszem 6. hónapja, még ennyi van hátra, és idegenektől kérek tanácsot hogy mit tegyek.



#kiút #anyám megfojt #csapdába estem
febr. 17. 11:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Apró szilánkokra tört, hogy egy év a gyógyulás?


"még leglább fél év, mire bot nélkül tudok újra járni."


Tehát járni már tudsz.

Mások kerekesszékben élnek önálló életet.


Ha az anyagi alap megvan, hétfőn költözés.

febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Táppénz helyett képes voltál felmondani?
febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

Várd ki a 6 hónapot, mit tehetnél? Mondtad, hogy nem segít, ha beszélsz vele, de nem tudod magad fenntartani anyád nélkül, szóval marad ez a szituáció, ha nem tudod az ellátásod másra tolni.

Mondjuk, aki bottal tud közlekedni, az képes az önellátásra. A szomszéd pl kerekesszékes, vezetni is tud.

febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem mentél táppénzre?
febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

De hiszen ezeket magadnak csinálod. A baleset baleset, addig oké, de te mondtál fel, és te nem húzol határt.

Mi miben segítsünk? Mit szeretnél hallani? Anyádat, (meg amúgy senkit) nem tudod megváltoztatni. Csak magadat.

febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Mama mentálisan beteg, ez egy tény. Értesítsd a kórházat és az orvost is, h csak veled tartsanak kapcsolatot, anyukádnak nincs köze ezekhez a dolgokhoz.
febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem olvass, tanulj, 6 hónap egy ilyen börtönben nagyon értékes lehetőség, anyádra hagyd rá a dolgokat, viseld el és közben használd ki ezt az időt valami értékesre, hasznosra.


Utána, ha meggyógyultál vegyél anyukának lezárásként egy csokor virágot, és gyorsan költözz minél messzebbre tőle.

febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Én se értem, hogyan sikerült így eltörnöd a lábadat.

De azt se gondolom, hogy 6 hónappal később ne tudná magát az ember ellátni. Még egy műtét után is általában 6 hét (nem hónap!) a lábadozási idő.

A felmondást se értem. Most nulla forint a jövedelmed, táppénzen meg a fizetésed felét megkaptad volna. Azért nem mindegy.


Valahogy azt érzem, hogy te csináltál egy olyan helyzetet, hogy anyukád kiszolgáljon, mint gyerekkorodban, de ki vagy akadva, hogy anyukád kontrollál is, mint gyerekkorodban. Pedig ez a kettő együtt jár.

febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
27%
Nyugi, nem kell hisztizni. Vannak az életben ilyen időszakok. Az anyáknak ilyen a természete, te meg inkább hálás lehetnél, hogy van, aki ellát. Majd túlleszel rajta.
febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%

Fű, de silány kamutermék! Táppénz helyett felmond, 1 évig gyógyul, tud bottal járni, de nem költözik, "a vendégszobában fekszem", miközben járóképes, az anyja intézi az orvosi ügyeit, akinek nincs is joguk adatot szolgáltatni, háziorvosi felülvizsgálat, holott a háziorvosnak köze nincs a sebészethez, mellesleg ha otthon alig jársz, akkor hogy mész el a háziorvoshoz? Tényleg csak ennyi telik tőled? Hát kevés, öreg, kevés!

De ha létezik ilyen eset, nem egy évig, hanem 2 hónapig, akkor le kell ordítani az anya fejét, és akkor menni zuhanyozni, amikor akar. Nem fogja ezért kitenni az anyja az érintettet, mert örül, hogy ott van.

febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!