Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet azt feldolgozni,2...

Hogyan lehet azt feldolgozni,21 évesen, hogy az ikertestvérednek maximum 1 éve van hátra folyamatos egészségromlással?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ezt 21 évesen felfogni, hogy meg fogsz halni? Hogy soha nem lesz gyereked, családod? Soha nem élhettél igazán?

És azt, hogy elveszíted a másik feléd? Aki a fogantatás óta melletted van? Fel lehet ezt egyáltalán?



2018. máj. 31. 22:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sehogy
2018. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Hosszú, hosszú idővel, és sok pozitív élménnyel. Részvétel 😔
2018. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%

Úgy, hogy bizakodsz mert az orvosok néha túl korán temetik a betegeket, aztán simán van olyan, hogy még 10 év múlva is élnek és virulnak. Első körben nevezzetek be egy olyan maratoni futásra, ami mondjuk összel van. Mindketten. Semmi más ne számítson most, csak a felkészülés.

[link]

2018. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Már nem bír futni :(
2018. máj. 31. 22:32
 5/26 anonim ***** válasza:
15%
Akkor balatonátúszás augusztusban :)
2018. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Mi a baja pontosan?

Nagyon-nagyon nehezen lehet feldolgozni, én kérnék szakmai segítséget. Távoli ismerősök között volt egy ilyen példa, már mindketten 30-as családosok voltak, már eltelt vagy 5 év, de pl közösségi oldalon állandóan elhunyt tesója képeit, emlékeket oszt meg az ismerősünk. Nagyon imádták egymást.

2018. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Na de a lényeg, amit ki akartam hozni ezzel a futás és úszás dologgal, hogy állítsatok fel valami közös célt, amivel mindkettőtöknek meg kell küzdenie. Amire együtt készültök fel. Talán segít elterelni a gonolatotokat arról, hogy mi lesz majd ha...
2018. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 kispotzak ***** válasza:
95%

Félek, nem fogsz tőlünk jó tanácsot kapni :(

Ez annyira nehéz, annyira speciális, hogy bármilyen jószándékú valaki, ha nem ment végig ezen vagy nagyon hasonlón, akkor elképzelni sem tudja. Próbálhatok én is úgy tenni, mint aki "átérzi", de tudom, hogy csak becsapnám magamat, mert nem, biztos, hogy nem tudom, hiszen hasonlót sem éltem át.


Talán ha megpróbálnál találni olyan embert (akár virtuálisan, akár a való életben), akivel történt már hasonló, akkor tudna segíteni, erőt adni - azzal, hogy elmondja, ő hogyan csinálta végig.


Egyvalamiben biztos vagyok: egyszerű és könnyű megoldás biztos, hogy nincs. Ez egy kőkemény, nagyon nehéz út, amit neked kell végigjárni. (A testvérednek pedig, sajnos, a sajátját...)

De végig fogod tudni járni.

Mert igenis jönni fog a segítség, nem biztos, h onnan, ahonnan várod - akár pont a testvéredtől, aki el fog tudni engedni, és akit el fogsz tudni engedni.

Más emberektől, sorsoktól, amelyekkel találkozol - nagyon fiatal vagy, fogsz találkozni, és fogsz tudni tanulni, tapasztalni belőlük, megerősödni, menni tovább az úton. Nem elfelejtve a testvéredet, hanem úgy, hogy továbbvidd azt, amit a kapcsolatotok neked adott.


De nem tudom, ez hogyan fog lezajlani, mennyi ideig fog tartani, mit kell tenned ma, holnap, egy év múlva pontosan. Erre nem hiszem, hogy bárki tudna válaszolni. De te magad meg fogod találni a válaszokat.

2018. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%

Csak bízni lehet.


De az egyik válaszoló jól írta, van egy 70+ szomszédunk..

2009-ben azt mondták neki, hogy tüdőrákkal max 1 éve van hátra.

Ő felállt, nem kérte a műtétet, elment, azóta is él...


Ez csak egy példa.

Milyen betegségről van szó?

2018. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom. Szerintem teljes mértékben sehogy. Ahhoz, hogy egy idő után együtt tudj ezzel élni, pedig rengeteg idő kell.
2018. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!